May 05 2024 04:41:21
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Flight Trottle Quadrant
WT_Pedropan
Doplnil jsem svuj "kockpit" o tuhle peknou hracicku.

[img]http://www.automediabm.cz/pacific_fighters/Hardware/Quadrant.jpg[/img] is not a valid Image.

Uz kdyz Saitek avizoval vyrobu toho zarizeni, sledoval jsem, kdy se objevi i na nasem trhu.
Problematicke trimovani letadel (bez trimu s poslednim letovym modelem snad ani s nekterymi letadly letat nejde) pomoci klavesnice, nebo tlacitek, bez zpetne kontroly a moznosti zjisteni, kolik mam vlastne natrimovano, mne nevyhovovalo.
Takze kdyz se objevili prvni dva dodavatele u nas v CR, nevahal jsem ani minutu. Zvolil jsem lakavejsi variantu s nizsi cenou a Quadrant objednal u Pixmanie. Platba predem prevodem na ucet (dobirka neexistuje), dodani do 3-4 dnu po zaplaceni. Neznelo to spatne. Pri vyplnovani objednavky me sice trochu zarazilo jakychsi cca 170,-Kc za pojisteni a garanci vraceni ceny a produktu (stejne je obsazeno u internetovych obchodu v zakone), ale byl jsem nateseny, tak cert s tim. Plus jeste nejake prepravne, ale s ohledem na to, ze druhym dodavatelem v CR je High In The Sky Martina Krouzy, na jehoz dodavky se obcas objevuji nespokojene ohlasy, zvolil jsem tuto variantu.
V patek 2.11. jsem prevedl penize (maji KB, stejne jako ja - hura, penize jsou prevedene hned ten den) a tesil se, ze snad do stredy primontuju Quadranta na stul.
Potvrzena objednavka, platba, no bezva... Jenze ouha. Streda nic, ctvrtek nic, tak v patek patram po telefonnim cisle. Nikde nic, jen mailem odeslat vyzvu k telefonu. Funguje perfektne. Do minuty vola slecna, sdelim cislo objednavky, ano, objednavka se vyrizuje, vyrobek asi nebyl skladem, ble ble ble... Nejdriv pristi utery...
Vyzhaveny dobela naznacuju mozne zruseni objednavky, jsem upozornen na nutnost zpracovani meho pozadavku a teprve nasledneho vraceni penez...Vyděšený
Zvednu telefon, vytocim cislo Martina Krouzy - bezne na internetovych strankach a vznasim dotaz ohledne Quadrantu. "Ano, mam skladem". Blekotam kdo jsem, jak se jmenuji, ze uz jsem od nej kdysi par veci bral... "Ano pamatuji se, vim, pokud mate zajem, zabalim a expresem poslu, aby jste to mel co nejdrive". Upresni si adresu doruceni a polozi telefon. No ted jsem tedy zvedavy...
V sobotu dopoledne nic, ale v pondeli v deset lezi kvadrant na stole. Takze opakuji to, co jsem uz kdysi napsal. Moje osobni zkusenost s firmou Martina Krouzy byla vzdy, a i tentokrat naprosto vynikajici. Timto verejne Martinu Krouzovi dekuji za vzorne provedenou sluzbu...

A ted k samotnemu Quadrantu.
V prvnim okamziku me prekvapila samotna jeho velikost. ocekaval jsem, ze bude mensi.
Obecny popis vyrobku vyresim odkazem na jiz napsanou recenzi na Vrtuli:
Recenze

Po peripetii s instalaci noveho SST a naslednemu navratu na puvodni variantu, viz:Instalace , jsem konecne nastartoval Sturma a vyletel k prvnimu testu.

Hodnoceni: Tohle zarizeni nema chybu. Ovladani letadla dostalo naprosto jiny rozmer. Citlivost (az ted jsem pochopil, jak je dobre, ze Quadrant je tak velky, jak je), presnost pri vhodne nastavenych krivkach pomoci IL-2 Sticks, a rychlost, s jakou vytrimuji i "Letajici koberec Jak-1" je uchvatna. Korekce behem letu je potom dilem okamziku, nebot vzdycky vite, co a o kolik udelate.
Takze ten pocit, kdyz vam letadylko visi ve vzduchu jako na niti, maje "Kulicku a rucicku" tam, kde ma byt, opravdu stoji za to. A bez ruky na joysticku...
Dalsi obrovskou vyhodou je to, ze po restaru mate letadlo hned vytrimovane tak, jak jste ho opustil.
Takze je to opravdu radost a muzu jenom doporucit...Mrknutí

EDIT: A jenom doplneni: Od M.Krouzy me to prislo celkove jeste o 160,- Kc levnejsi...
Upravil/a WT_Pedropan dne 14-11-2007 19:03
 
http://www.wtigers.org/
313_Blc
100% super věc, pouze pro uživatele X52 snad zbytečné ... 3 analogové osy řeší vše (sice by to chtělo 4 na vše). Píšu jako uživatel X52, tzn. nehaním výrobek -> jak píšu, pro ostatní joye nutnost, X52 to má.

K tomu ještě snad jen jedno ... škoda neschopnosti Šturmovika emulovat pro více motorů různé osy Naštvaný
 
BP_Tyrl
A ty máš hned dvoje? Nebo mi něco uniklo?
 
WT_Pedropan
BP_Tyrl napsal:
A ty máš hned dvoje? Nebo mi něco uniklo?


No jo. Co uz, kdyz jsem tu objednavku v Pixmanii nezrusil...
Kdyz ja mam pro hejblatka slabost...Šklebící se

Prislo to az dneska. Dvanact dnu po zaplaceni...Vyděšený
 
http://www.wtigers.org/
1stCL_Fucida
WT_Pedropan napsal:
Dalsi obrovskou vyhodou je to, ze po restaru mate letadlo hned vytrimovane tak, jak jste ho opustil.


No, pokud to není napsáno ironicky, pak nechápu, jak je tohle v praxi využitelné Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Schmouddle
Hehe Fuči německý letadla nemaj trim směrovky, možná proto to nechápeš..Šklebící se
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Pedropan
Jo. Zkus chvilku litat s "Letajicim kobercem" a pochopis, jak je otravne po kazdem restartu (a ze jich je hodne...Vyděšený ) znovu trimovat letadlo, aby letelo alespon trochu rovne...
 
http://www.wtigers.org/
1stCL_Fucida
No..já nevím jak ty, ale já tedy trimuji nejdřív pro stoupání a až pak pro ustálený vodorovný let Mrknutí..v Ju 88 je trim na všem..naštěstí Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
BP_Tyrl
1stCL_Fucida napsal:
No..já nevím jak ty, ale já tedy trimuji nejdřív pro stoupání a až pak pro ustálený vodorovný let Mrknutí..v Ju 88 je trim na všem..naštěstí Úsměv


Rozhodně i tento postup bude příjemnější s hejblátkama, než na klávesnici. A hodí se to i pro uživatele X-52. a ne, že ne, jak tu někdo tvrdil. Hejblátek není nikdy dost.Šklebící se
 
WT_Pedropan
1stCL_Fucida napsal:
No..já nevím jak ty, ale já tedy trimuji nejdřív pro stoupání a až pak pro ustálený vodorovný let Mrknutí..v Ju 88 je trim na všem..naštěstí Úsměv


No jo, ty jses mladej kluk.
Ja jako starsi pan se uz nerad peru s joyem hned po startu. Jsem rad, kdyz to leti pekne rovne hnedle...Šklebící se

EDIT: Ono ani tak nejde o stoupani, ale ja chci mit kulicku pekne v chlivecku i po startu. Trim na stoupani upravuju az po zatazeni klapek.
Upravil/a WT_Pedropan dne 15-11-2007 11:47
 
http://www.wtigers.org/
1stCL_Fucida
No..my grossdeutschlandsky stiehatschi hold kuličku musíme držet pomocí pedálů Úsměv
Nicméně mi šlo spíš o výraz "mít vytrimováno z předchozího letu"..vzhledem k tomu, že letadlo se pro různé režimy letu, resp. různé rychlosti musí dovažovat neustále..tedy jsem si takřka jistý, že kuličku uprostřed na jednu polohu pák dosáhneš jen po dosažení určité rychlosti. A ty polohy budou pro stoupání a vodorovný let úplně jiné, tedy to co jsi napsal je nevyužitelné Úsměv. Leda bys začínal pokaždé při stejném režimu letu, tedy ve vzduchu třeba při 450 km/h a odpustil sis zanedbatelné detaily, jako je stoupání, akcelerace.

EDIT: no vida Úsměv. Po zasunutí klapek upravuješ trim Úsměv To ta "default" vyvážená poloha tedy moc dlouho nevydržela, co? Vyděšený
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 15-11-2007 11:55
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
torr
BF -110 má trim směrovky,tam je sakra nutný trimovat,protože od nějake verze ila startujet pomalu jak s vykopnutou směrovkou,nechápu proč to tak zmršili,zaplat bůh za plynovku X52,ale tohle je velmi,velmi pěkné.
 
WT_Pedropan
Fucido, ja nekdy jen tezko chapu, o co ti jde. Nechapu smysl tveho prispevku.
Pripoustim, ze v drivejsich letech jsem pro to mel pochopeni. Byls mladsi, prekotne aktivni a se snahou na sebe upozornit. Ale prekvapuje me, ze ti to jeste vydrzelo.
Cos nam chtel vlastne rict? Ze kdo nema pedaly a neslape je kokot? No dobre, tak jsem napsal prispevek pro kokoty.
Protoze kdo trimuje jinak, nez Fucida, je asi hnup. Protoze Fucida trimuje nejlepe.
No dobre, tak upravuji svuj prispevek takto:
Kdo nema pedaly a netrimuje jako Fucida, tomu tenhle quadrant zprijemni pocit z letu. Protoze natrimovana smerovka, pripadne kridylka, usnadni start, ktery probiha v rychlosti velmi podobne rychlosti pristavaci. Letadlo po vzletu leti pekne rovne i bez potreby drzet vykrouceny twist, protoze nemame pedaly, se kterymi je to spravne a nejlepsi, skoro jako v doopravskem letadle. Budete sice kokoti, ale bude se vam litat pekneji...
Ale nezapomente, vy neumetelove, ze trimovat musite vzdycky podle rychlosti, jinak jsou vam ty packy na howno...
 
http://www.wtigers.org/
3BAP_Cassius Chaerea
Se docela divím že i tak staři frajeři od WT se ještě po takové době snaží na SVK hledat smysl příspěvků, ale načínat flejmy umíte stále dobřeMrknutí.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 15-11-2007 15:13
 
WT_Pedropan
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Se docela divím že i tak staři frajeři od WT se ještě po takové době snaží na SVK hledat smysl příspěvků, ale načínat flejmy umíte stále dobřeMrknutí.


Woule...Šklebící se
 
http://www.wtigers.org/
clone9cz
Pedropane, to jsi mu to nemohl vysvetlit elegantneji ?
kazde male decko prece vi (pokud nechodi do postele ve 2 v noci), ze ty packy pri refly samy nezaparkujou do stredovy polohy, narozdil od klasickeho uziti trimu na klavesnici
 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Pedropan
Clone, tohle prece nemuzes ocekavat od nekoho, kdo za pet let nepochopil, jak se ve hre IL-2 Sturmovik ovlada letadelko...Šklebící se
 
http://www.wtigers.org/
LesniHU
clone9cz napsal:
Pedropane, to jsi mu to nemohl vysvetlit elegantneji ?
kazde male decko prece vi (pokud nechodi do postele ve 2 v noci), ze ty packy pri refly samy nezaparkujou do stredovy polohy, narozdil od klasickeho uziti trimu na klavesnici
Ono je to bohuzel presne naopak, vsechny osy se zaparkuji do nulove polohy a dokud se s nimi nepohne, visi tam.
 
XXX_Dazz
Pedro jestli můžeš dej foto jak to máš pod tím stolem namontované, resp. jak máš chycený ten s černýmy páčkama. Jinak paráda taky o tom přemýšlím.
 
jofe
No já trimujem od nahodenia motora na stojánke až po jeho vypnutie po pristátí.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,817,835 návštěv