June 01 2024 21:18:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » Rise of flight (letový bojový simulátor z období první světové války) » Rise of flight - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Orientace
Fext
Jak se rozhlížíte? Je nutné mít pro úspěšnou orientaci v prostoru nějakej headtracker, nebo jde s klouboučkem / klávesnicí, a co se vám osobně nejlíp osvědčilo? V Red Baronovi 2 a nakonec kdysi i v tom Ilovi jsem měl pocit, že mám jakž takž představu, co se děje, ale v RoF mi to nejde. Veškeré rady vítány.
 
Serza
Ja pouzivam mys, ale mnohdy to pro me znamena nevyhodu, hlavne v Camelu, ve kterem musim mit porad ruku na smerovce (mam ji na klavesnici), a tudiz mi chybi jedna ruka na mys. Proto doporucuju TrackIR/FreeTrack. Nicmene pri letu napr. v Albiku D.Va (kde nepotrebuju tu smerovku abych efektivne kroutil, krom nekterych "lepsich" manevru) mi mys staci dokonale.
 
Baron
TrackIr. Je to rýchle, prirodzené a so 6DOF aj neoceniteľné Úsměv Hlavne keď sa vykloníš z kabíny a uvidíš hnusáka za a pod sebou ako sa zákerne doťahuje zdola na 6. O to je väčšia radosť keď ide v plameňoch dole Vyděšený
Upravil/a Baron dne 25-05-2012 09:21
Hals - und Beinbruch!
 
WT_Horrido
TrackIR
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Merten
TrackIR
 
Rumcajs
Jenom bacha. Jestli doma nejsi sám, budou tě mít za blázna. Až budeš na židli před monitorem cvičit aerobik, vyklánět se do stran, kroutit hlavou a vůbec dělat směšné pohyby, budeš potřebovat hodně pochopení od spoluobyvatelů domácnosti. O spoluobyvatelkách snad ani nemluvím. Jinak bez TrackIR či Freetracku je skoro nemyslitelné lítat online. Frustrace by asi rychle převážila.
Upravil/a Rumcajs dne 25-05-2012 09:24
 
Serza
To s tou frustraci si rozmysli, protoze vcera sem sejmul dva lidi za let s Albem i bez FT/TIR.
 
WT_Horrido
Pozor, nemálo špičkových pilotů nemá TrackIR a rozhlíží se kloboučkem.
Upravil/a WT_Horrido dne 25-05-2012 09:31
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
j4ck41
mys na rozhlizeni a pridavani plynu pres stredovy kolecko (EDIT: jedina nevyhoda je ta, ze plyn je pridavan skokove zhruba po petinach, ale to zase az tak moc neva) + kloboucek na hejbani hlavou do stran a nahoru/dolu + na klacku cudly 2,3,5,6 pro zoom a hlava dopredu
Upravil/a j4ck41 dne 25-05-2012 09:43
 
draka
No ja si teda polet bez TIRu už neviem vôbec predstaviť. Bez neho som trpel Úsměv
 
Rumcajs
Jo jsou určitě různé způsoby, jak se rozhlížet. Jak to kluci vyjmenovali, tak to funguje. Když jeden nechce dát peníze za TIR, či si neumí vyrobit Freetrack, může to šidit i jinak. Za sebe můžu říct, že bych zrovna ROF bez TIRu nehrál, nebo hrál jen offline. Ty WWI lítací aparáty jsou příliš manevrovatelné, aby jeden měl ztrácet čas kloboučkem či myší. Navíc máš výhled hrozně limitovanej horním křídlem a možnost se vyklánět a zvedat hlavu je k nezaplacení. Tím nechci říct, že to nejde jinak, jen za sebe bych se k tomu už nevrátil.
 
j4ck41
Rumcajs napsal:
Ty WWI lítací aparáty jsou příliš manevrovatelné, aby jeden měl ztrácet čas kloboučkem či myší. Navíc máš výhled hrozně limitovanej horním křídlem a možnost se vyklánět a zvedat hlavu je k nezaplacení. Tím nechci říct, že to nejde jinak, jen za sebe bych se k tomu už nevrátil.


vtipalku ... to jako bych ja napsal, ze ty WWI aparaty jsou prilis manevrovatelne nez aby clovek ztracel cas kroucenim hlavou
 
Rumcajs
j4ck41 napsal:vtipalku ... to jako bych ja napsal, ze ty WWI aparaty jsou prilis manevrovatelne nez aby clovek ztracel cas kroucenim hlavou
Nedejbože přemejšlením. To by jeden byl úplně v koncích.
 
j4ck41
Rumcajs napsal:
j4ck41 napsal:vtipalku ... to jako bych ja napsal, ze ty WWI aparaty jsou prilis manevrovatelne nez aby clovek ztracel cas kroucenim hlavou
Nedejbože přemejšlením. To by jeden byl úplně v koncích.


jsem rad ze to tobe nehrozi
 
BP_Tyrl
Drobný trik. Při rozhlížení během letu se mi osvědčilo si nastavit, jako druhou možnost, přibližování pohledu na sešlápnutí pedálu.
 
j4ck41
BP_Tyrl napsal:
Drobný trik. Při rozhlížení během letu se mi osvědčilo si nastavit, jako druhou možnost, přibližování pohledu na sešlápnutí pedálu.


zajimava myslenka ... funguje to uz pri lehkym seslapnuti nebo az kdyz to tam narves naplno? ja totiz behem letu to mam furt lehce seslapnuty
 
313_123
TRACKIR

zážitek když při letu v RE8 při pokusu podívat se skrz zaměřovač
spadneš ze židle je k nezaplacení Mrknutí
 
LEON
Fext napsal:
Jak se rozhlížíte? Je nutné mít pro úspěšnou orientaci v prostoru nějakej headtracker, nebo jde s klouboučkem / klávesnicí, a co se vám osobně nejlíp osvědčilo? V Red Baronovi 2 a nakonec kdysi i v tom Ilovi jsem měl pocit, že mám jakž takž představu, co se děje, ale v RoF mi to nejde. Veškeré rady vítány.


V Rise of Flight nejde pouze o obyčejné rozhlížení, potřebuješ se i vyklánět z kokpitu, aby ses díval před čumák, za křídelní vzpěry, nebo pod sebe, případně se vyklánět pro výhled na poschovávané budíky, což kloboučkem nebo myší nelze. Dnes už není nezbytně nutné vyhazovat tisíce za TrackIR, dá se postavit i slušný FreeTrack se 120FPS a 75° pozorovacím úhlem. Pokud si ho nechceš stavět sám, objednáš si ho na www.joskapilot.we...
Upravil/a LEON dne 25-05-2012 13:27
 
https://www.rcfree.eu
TozziFan
TrackIr. Jasná volba.
Pokud nemáš na orig, snad může pomoci FreeTrack, ale počítej s počátečním opruzem v podobě nastavení a doladění. Někteří budou sice oponovat, ale za ty prachy.
P.S. jo a mimochodem, jen tak mezi řečí. Někteří ladí FreeTrack, zkouší nové kamerky a ... . Kdyby si ty náklady sečetli, mohli mít už TrackIr doma Šklebící se.
 
draka
No Úsměv Ja som mal najprv FreeTrack, ale pri najlepšej vôli som nebol schopný nastaviť ho tak, aby fungoval podľa mojich predstáv a neblblo v tej najnevhodnejšej chvíli. Až mi raz pretiekli nervy, rozlámal som to a hneď som aj objednal TIR Šklebící se
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,964,200 návštěv