May 14 2024 14:19:41
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 2
606_Druindin, Tyler Durden

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Hawker Tempest
alfik
Lodě a ženy jsou vždy rodu ženského neb jsou to mrchy Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_Temp
no a muj dulezitej dotaz je v "o stranku dozadu"
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
Imho jestli to tak je, tak je to chyba v ILovi.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3BAP_Rohlos
Dělej, že vo tom nevíš Tempi..Mrknutí
 
606_Temp
kua ale kdyz uz jsem se naucil prepocitavat rozumne km/h na mph, tak to abych zacal znovu. Me spsi zajimalo, jestli nekdo nevidel nejake prohlaseni, proc ze to tak je. urcite na to uz snad nekdo musel upozornit.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
3BAP_Rohlos
No esi sou to námořní knoty, tak to bude 1 knot = nějakejch 1,8.. km/h, ale myslím, že existujou i pozemní knoty a to by mělo bejt rovnaký jako míle za hodinu ne?
 
606_Temp
Ty pozemni to prave nejsou. Chapu ze je Tempest letadlo pro palubni sluzbu, ale stejne bych tam mel radeji ty mile Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
alfik
Pozemní uzle neexistují. U pozemáků se používá mph, tedy miles per hour - mílí za hodinu. Pozemní míle má 1609m.
1 knot (mn. č. knots proto kts - česky 1 uzel) je jednotka rycholsti. 1 kts = 1 NM/h (naval miles - 1852m). NM je definována takto: Jedna námořní míle je vzdálenost jedné obloukové minuty na rovníku. To pro zažrané navigátry Šklebící se Proto na sletech výdycky tvrdím že pro mě je naopak frustrující furt si převádět knoty a fíty per minyt na které jsem zvykl na km/h a m/s Šklebící se
Tato jednotka vznikla historicky takto: Na lodích se do vynálezu lodního šroubu rychlost měřila pomocí tzv. "navigační šňůry". Je to prkénko s dírkou v prostředku na který je navlečena šňůra, když se hodí do vody, zastaví se v ní a loď pluje dál. Na provázku jsou cca po 51 cm uzlíky, a stačí tedy spočítat kolik jich prošlo mezi prsty za jednu sekundu a máme rychlost v uzlech.
Původně ovšem tato délka nebyla zrovna 51cm, byla přibližně tolik kolik je délka paže, a tudíž délka jednoho oka na smotaném provázku když ho motáte v ruce Šklebící se to že obvod rovníku je takový že to zhruba sedí se zjistilo až po přeměření zeměkoule Jamesem Cookem, který jako první na světě mohl dostatečně přesně změřit zem. délku, jednak proto že měl k dispozici chronometr s nepokojem, který byl dostatečně přesný i po roce, a jednak měl cirkumpolár, který umožňuje určit zem. délku také, a ten byl právě vynalezenou novinkou. Podle údajů byl vynalezen "nějakým čechem" ale dosud jsem nenašel který by to mohl být.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
alfik
Orientačně se dá přepočítávat tak, že kts vydělíte dvěma a máte o něco víc než km/h. Ono to 1,852 je dost blízké dvěma.
Ještě dodám, proč vlastně se v letectví (kromě sovětského a postsovětského) používají námořní jednotky, jak pro délky tak pro rychlosti: Důvody jsou dva a jsou jednoduché: Jednak, celosvětově se po počátečních krůčcích letadel, kdy už byly "použitelné" pro obchod, poštu a válku, rekrutovali letci ponejvíce z námořníků. Bylo jich signifikantní množství, a měli již navigační přípravu, a tak je nebylo nutno tuto učit. Druhý je ten, že použitelné mapy (a to paradoxně i ty vnitrozemní) pro navigaci měli vlastně jen námořníci. Hospodářské mapy a mapy bojišť pro pozemáky se ukázaly být (z navigačního hlediska) na dvě věci. A námořní mapy byly na přelomu min. století už standartně v NM.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_Temp
no ano, to vicemene vsichni vi. Me zajimalo proc to ma pozemni letadlo, ktere nikdy rychlomer v knotech nemelo.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LesniHU
Nevim, jestli melo nebo nikdy nemelo, kazdopadne manual od Tempesta II udava vsechny rychlosti i v knotech.
 
606_Temp
jj, v manualu pro mk.II jsou knoty uvedeny v zavorkach za milema, ale u mk.V tam neni ani zminka a u popisu panelu je jasne videt fotka s budikem M.P.H Smutný
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
alfik
No jo, omlouvám se Šklebící se
Je to úchylka z dob kdy jsem byl placený za to že někomu něco vysvětluju Šklebící se
Ale proč to tam tak je, netuším. Možná že prostě tohle letadlo vzniklo v době kdy se ty budíky normalizovaly na uzle. Předtím měli i amíci letadla s mph, potom s kts.
Pokusím se zjistit kdy k unifikaci došlo, měl jsem za to že to bylo po válce ale kdoví, třeba to začalo dříve.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
1stCL_Fucida
snad i pozemní Amíci měli rychloměr v MpH, ne? Jen námořníci ne..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Právě že někdy v těch dobách došlo k unifikaci, dnes je podle předpisů vše jednotně v knotech, i u civil i u vojska - včetně NATO. Měl jsem zato že k tomu došlo až po válce, ale nevylučuji (podle toho Tempíkova příspěvku) že už za války, tedy u US letadel.
Jinak mezinárodně se to dost vleklo, např. Francouzi z celkem pochopitelného vzdoru si ponechávali metrický systém ještě i poté co byli v NATO.
Pak jejich civilní letadla začaly mít problémy na mezinárodních letištích, až jim Asociace letištních služeb pohrozila (v r. 1963!) že ztratí možnost létat mezinárodně tak přešli na kts.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_Temp
no jenze to by museli mit napriklad knotovej rychlomer i spitfire IXe, 25lb, Muustangy mk.III a dalsi stroje, co prisli az po Tempestu. Nevim kdy prisla unifikace, kazdopadne ja sosobne jsem nevidel jedinou fotografii/manual tempestu s knoty, ale prave s MPH.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
FK_Rychtyg
1stCL_Fucida napsal:
snad i pozemní Amíci měli rychloměr v MpH, ne? Jen námořníci ne..

tak tak. Kts se používají(li) pouze v letectví, mořeplavbě (ponorky, lodě) a meteo (zejména pro určování rychlosti větru).
 
alfik
Anebo je to prostě chybka v Ilu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

34,875,414 návštěv