May 23 2024 08:57:38
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kooperační mise
 Vytisknout diskuzi
Macho Grande - živí střelci
Hoper
310_cibule napsal:
LesniHU napsal:
310_cibule: 57thMH_Hoper


Grrrrrrrrr, to mám za ty radary. A za Exnera. Úsměv

Šklebící se
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
Tajpan napsal:
track z pohladu stíhačov
http://rapidshare....ntrk.html

proč se to jmenuje hoper ?? :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
VGR_j4ck41 napsal:
zjova, tak je se prece jenom trefil? parada, nedali jsme se zadarmo Cool

312_strycekFido napsal:
312_strycekFido: usa01002 (Hiltosovo letadlo)


spis hiltosovy bomby - bouchly me pod erem a zapaliy nadrz


no mozna me tracky usvedci z omylu ale mam dojem ze ste horeli z obou stran. kazdopadne jsem mel vez zrovna otocenou vasim smerem a nadherne jsem to videl.
na chvilku jsem si fakt pripadal jako by to byl real.
nejdriv opozdeni a rozkoureni 07 kolem ktery se rojily Raideny, ale byli moc daleko nez abychom mohli uspesne pomoct. "Kurva sedmicka kouri!", pak ten nestastnej vybuch "Osmicka je v prdeli, horej!" a nakonec takovej pocit odevzdanosti, kdyz jsme se opozdovali za hlavni skupinou, nebot nam bomby poskodily levej? motor, a ja uz tusil, ze nase sance na navrat jsou minimalni.

myslím, že hnus musel být pro ty poslední bombery, na které jsem útočil (sme útočili)
co už se neměli čím bránit a jen se modlili, abysme se netrefili
nebo aspoň blbě...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Hoper napsal:
myslím, že hnus musel být pro ty poslední bombery, na které jsem útočil (sme útočili), co už se neměli čím bránit a jen se modlili, abysme se netrefili nebo aspoň blbě...


Asi pět minut jsem letěl s mrtvým Jiříčkem a Chroustem na palubě. Řeknu vám, nebyl to pěknej pocit. Měl jsem ty kluky tak nějak rád...

P.S. Kdybych je z éra vyhodil i s těma jejich nepotřebnejma kvérama, tak jsem to možná domů na ten jeden motor dotáh'. Ale já neměl to srdce.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_VLK
310_cibule napsal:
Hoper napsal:
myslím, že hnus musel být pro ty poslední bombery, na které jsem útočil (sme útočili), co už se neměli čím bránit a jen se modlili, abysme se netrefili nebo aspoň blbě...


Asi pět minut jsem letěl s mrtvým Jiříčkem a Chroustem na palubě. Řeknu vám, nebyl to pěknej pocit. Měl jsem ty kluky tak nějak rád...

P.S. Kdybych je z éra vyhodil i s těma jejich nepotřebnejma kvérama, tak jsem to možná domů na ten jeden motor dotáh'. Ale já neměl to srdce.

Ještěže jsem byl nucen zůstat v kantýněZamračenýZamračený
 
Lekk
Omluva za trhání formace...my stíhači jsme radši na volnějším obojku...příště si to přitáhnu stahovákem. Hezkej polet..utekl strašně rychle...hlásím jedno nepřátelské vozidlo zničeno jednou z mých 12 bomb..dále hlásím levá polovina letounu zničena jednou z cizích 12 bomb....

postupné zaostávání za první grupou bylo to nejhorší co muže pilot vidět...v motoru železářství, palivo teče proudem ven, rychlost klesá a před náma hory, které musíme přeletět...skoro se to povedlo...nebejt jednoho kobliháře, kterej se k nám při zoufalém stoupání vlísal odspoda zlevoboku, drze nás zahákoval, rozebral na atomi:-)...a pak si v klidu odletěl lísat se ke kolegům...zrádce jeden...bohužel výška 200 metrů je na vyskočení velmi nedostatečná...omluva mým střelcům..já to fakt mačkal jako gambler automat...bohužel hora byla tvrdší, rychlejší a vyšší. Jediná útěcha je v tom, že jsme spadli na těžko přístupných svazích..a tudíž nás nemuže zneužít koblihářská propaganda ani se k troskám letounu nesjedou nepřátelské vědecké mozki :-)

Příště letim znova...a formaci udržím.Mrknutí

Filmeček bomba...díky za tvou práci.
 
Hoper
Jsem si pouštěl oba ntrky...

Ze začátku jsem z nějakého důvodu měl vypnutý chat a nyní jsem zjistil, že jsem o dost přišel, viz:
- Sabot málem sejmul (asi) zadního střelce u předchozího letadla :)
- Vogon měl nemístné poznámky - byl drzý... :PP
- LHU - "jdu se protáhnout a najíst se" - tlamo ;)
jo, a zase Sabot - psal cosi o chtění jít na záchod, ale asi nás pak spatřili ... :))

ještě že boční AIci byli trubky a vystřelili (snad od no.7) a že Novi měl takové oči a uviděl to.

Hned první útok nás tří byl pro no.7 docela zničující -Po mém puštění jeho ?paliva? si ho vzali oba kluci pěkně do kleští a po útoku třetího z nás se mu zastavily oba motory. Druhý můj útok mu zapálil nádrž a já zavelel útočit na další.
(Kupodivu jsem si těch zastavených motorů vůbec nevšiml, ale matně si vzpomínám, že někdo z mých hlásil, že mu stojí....ehm - motory.)
Bohužel tahle potvora :) letěla ještě jaký kus a myslím, že i někoho z našich pak osolila :(
A to měl štěstí jak chrochro, že jsem první dávku nenamířil o 3/4metru výš - by ji koupil přímo na kabinu...

Břetisu, jak se ti líbila dva "téměř" čelňáky během jedný minuty ? ;)
I když - ten první mířil na letadlo pod tebou, já vím...
A u mne si měl teda štígro, lízlo ti to jen konec křídla :)
Jo a horní střelec měl docela dlouho k dispozici jen jednu hlaveň, co ?

Docela přemýšlím, co (kdo) zrušilo Cibuli - před mou poslední dávkou na něj kratičce vypáli Fuči - taky mu při tom došly náboje. Ale ta jeho dávka šla o kus víc dopředu než pak ta moje - tedy dle Břetisova ntrku.
Před mým posledním útokem to Cibule (nepochopitelně) začal zvedat, takže jsem mohl mířit na ten čumák. Ale ze záznamu to dostával do trupu...

Všiml jsem si jednoho z posledních útoků Tajpana - smažil to do pětadvacítky pěkně, svítilo to na ní jak vánoční stromeček. Škoda, že to pak tak divně koupil :(

Nevím esli ste to se střelcema nějak probírali, ale stříleli občas úplně zbytečně na neskutečnou vzdálenost. I když, co jsem tak občas stihl pozorovat, někdy nechutně blízko :))
Pak jim ale ty náboje scházely...
A taky nevím, jestli jste si navzájem předávali polohy útočících letadel a jeden po druhém si pak japíka přebíral...

Mám pár "fotek", ale nevím kam je postnout.
A navíc - sem na nich většinou já :D
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LesniHU
Hoper napsal:
ještě že boční AIci byli trubky a vystřelili (snad od no.7) a že Novi měl takové oči a uviděl to.
Puvodne jsem uvazoval, ze dam v briefingu prikaz strelcum strilet az nas skutecne najdete (a vypnout ai strelce), ale pak jsem si rekl, ze proletet bez boje by nebylo ono :-).

Hoper napsal:
Nevím esli ste to se střelcema nějak probírali, ale stříleli občas úplně zbytečně na neskutečnou vzdálenost. I když, co jsem tak občas stihl pozorovat, někdy nechutně blízko Úsměv)
Pokud vim, tak mimo toho 'od strelcu se ocekava soukromy trenink' v briefingu nebyla zadna snaha o nejaky vycvik, vyvoj taktiky apod.

Odhady vzdalenosti jsou dost velky problem, stihacka je neskutecne mala, i kdyz je pomerne blizko. Druhy problem je presna strelba, protoze k pohybu stihace po krivce vuci bombarderu se pridava snos strel proudem vzduchu, takze je treba strilet jednou pred, jednou za, jednou nad a jednou pod. Treti problem jsou drobne korekce kurzu, co dela pilot - i zmeny naklonu o stupen dva mireni dost rozhodi. Ctvrty problem jsou otoceny hodinovy kod - vetsinou clovek kouka dozadu, takze ma 12 za zady a devet vpravo. Dost matouci, Jiricek na to upozornoval uz pred letem a ja se divil proc. Pri letu uz jsem se nedivil.

Hoper napsal:
Pak jim ale ty náboje scházely...
no, vy jste taky leteli domu s prazdnyma zasobnikama :-). Na konci nas ozobaval Fuci, kdyz uz jsme nemeli v hornim a zadnim ani naboj a z bocnich neslo strilet (jeden strelec mrtvy a druhy proste kousnuty). Zajimava zkusenost.

Hoper napsal:
A taky nevím, jestli jste si navzájem předávali polohy útočících letadel a jeden po druhém si pak japíka přebíral...
Nevim jak ostatni, ale my ne. Puvodne meli byt strelci v jednom kanale TS, pak se to zmenilo na jeden kanal pro kazde letadlo. Ve vysledku jsem nejak kooperoval jen s falkonem v ramci jednoho letadla.
Pouceni pro priste, je naprosto nutne, aby byli vsichni strelci jednoho boxu v jednom kanale.

Hoper napsal:
Mám pár "fotek", ale nevím kam je postnout.
A navíc - sem na nich většinou já Šklebící se
Nejlip do galerie tady na svk Úsměv.
 
j4ck41
Hoper napsal:
Nevím esli ste to se střelcema nějak probírali, ale stříleli občas úplně zbytečně na neskutečnou vzdálenost. I když, co jsem tak občas stihl pozorovat, někdy nechutně blízko Úsměv)


tohohle jsem si taky vsimnul. pokud se nepletu tak to bylo zvlast na zacatku vaseho priblizeni, kdy jsem vas pozoroval a cekal az se priblizite a proti vam litali trasirky z prvniho boxu. taky sem se divil proc plejtvaj ale pokud to bylo nechutne blizko tak to zas smekam
 
313_Sheddan
LesniHU napsal:
Hoper napsal:
Pak jim ale ty náboje scházely...
no, vy jste taky leteli domu s prazdnyma zasobnikama :-). Na konci nas ozobaval Fuci, kdyz uz jsme nemeli v hornim a zadnim ani naboj a z bocnich neslo strilet (jeden strelec mrtvy a druhy proste kousnuty). Zajimava zkusenost.
Aha, to vysvětluje to, proč ste mi říkali, kam letět až v poslední fázi letu.. Ale zkuste si s poškozenou B-25 udělat brejk přes zdravý křídlo :-( Měl sem vám nařídit klid do poslední chvíle. Střelba na 400+ m nemá cenu. Ale aspoň sme vyskočili (a přežili) 15 km od letiště a s virtuální flaškou a kartama (měl sem jít k Břetisovi do mašiny) čekali na odvoz..

PS: Příště by to vážně chtělo potrénovat předem. A tréningu formací a brífingu pro piloty by se měli účastnit i střelci. Já nevěděl, co bombardovat, jak se chovat u cíle, jakej je náhradní plán. Taky na mě všichni křičeli, ať dám FLY, ale uznejte, že vzít si éro, vyzbrojit, přečíst brífing a připravit se na úlohu pilota za 2 minuty je výkon :-)
 
http://www.letistechrudim.cz
Hoper
LesniHU napsal:
Puvodne jsem uvazoval, ze dam v briefingu prikaz strelcum strilet az nas skutecne najdete (a vypnout ai strelce), ale pak jsem si rekl, ze proletet bez boje by nebylo ono :-).

děkuji :D

...
Odhady vzdalenosti jsou dost velky problem, stihacka je neskutecne mala, i kdyz je pomerne blizko. Druhy problem je presna strelba, protoze k pohybu stihace po krivce vuci bombarderu se pridava snos strel proudem vzduchu, takze je treba strilet jednou pred, jednou za, jednou nad a jednou pod. Treti problem jsou drobne korekce kurzu, co dela pilot - i zmeny naklonu o stupen dva mireni dost rozhodi. Ctvrty problem jsou otoceny hodinovy kod - vetsinou clovek kouka dozadu, takze ma 12 za zady a devet vpravo. Dost matouci, Jiricek na to upozornoval uz pred letem a ja se divil proc. Pri letu uz jsem se nedivil.

mno jen jsem měl na mysli to, že když jsme vzdáleni cca 1km, tak je to opovážlivost po nás střílet :D (i v průběhu "boje")

no, vy jste taky leteli domu s prazdnyma zasobnikama :-). Na konci nas ozobaval Fuci, kdyz uz jsme nemeli v hornim a zadnim ani naboj a z bocnich neslo strilet (jeden strelec mrtvy a druhy proste kousnuty). Zajimava zkusenost.

Si vem, že bych nebyl trubka, Cibuli sestřelil jednou dávkou a měl další tři - čtyři na Břetise. Ten by byl nas..... :DDD
Navíc, chybělo nám střelivo Edisona...
Takže myslím, že by nám střelivo vystačilo tak akorát ;)

Nevim jak ostatni, ale my ne. Puvodne meli byt strelci v jednom kanale TS, pak se to zmenilo na jeden kanal pro kazde letadlo. Ve vysledku jsem nejak kooperoval jen s falkonem v ramci jednoho letadla.
Pouceni pro priste, je naprosto nutne, aby byli vsichni strelci jednoho boxu v jednom kanale.

myslel jsem to tak, že se domlouvají střelci JEDNOHO letadla
v celé letce by to byl jedině chaos...

Nejlip do galerie tady na svk :).

mno ale ftp už nejede. teda starý login. a fuči říkal, že už nejspíše nepojede vůbec
jinak bych to Clo-Clovi poslal ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Novotny
Jen pro upřesnění! Očička šikmovoký tentokrát spatřili amíky dřív než vystřelil první střelec,ale díky rychlosti jejich letu na podání zprávy byl jen mikročásek. Mrknutí
Upravil/a 1stCL_Novotny dne 16-02-2007 13:32
 
LesniHU
Hoper napsal:
no, vy jste taky leteli domu s prazdnyma zasobnikama :-). Na konci nas ozobaval Fuci, kdyz uz jsme nemeli v hornim a zadnim ani naboj a z bocnich neslo strilet (jeden strelec mrtvy a druhy proste kousnuty). Zajimava zkusenost.

Si vem, že bych nebyl trubka, Cibuli sestřelil jednou dávkou a měl další tři - čtyři na Břetise. Ten by byl nas..... Šklebící seDD
Navíc, chybělo nám střelivo Edisona...
Takže myslím, že by nám střelivo vystačilo tak akorát Mrknutí
Tohle jsou takove kdyby. Kdyby te strelci sestrelili pri prvnim utoku....

Ja a falkon jsme strileli pomerne primerene - kdybychom meli tak o desetinu naboju vic, stacily by nam az do konce. Strelivo nam doslo v horni i zadni vezi prakticky v jednom okamziku :-).

Hoper napsal:
Nejlip do galerie tady na svk Úsměv.

mno ale ftp už nejede. teda starý login. a fuči říkal, že už nejspíše nepojede vůbec
jinak bych to Clo-Clovi poslal Mrknutí
Ja vim, a proto jsem ti taky vychytrale nerikal, jak je tam mas dostat Šklebící se.
 
Bretis
Břetisu, jak se ti líbila dva "téměř" čelňáky během jedný minuty ? Mrknutí
I když - ten první mířil na letadlo pod tebou, já vím...
A u mne si měl teda štígro, lízlo ti to jen konec křídla Úsměv
Jo a horní střelec měl docela dlouho k dispozici jen jednu hlaveň, co ?

Uhejbal sem jim, a stigro si opravdu mel, mohli sme te zabit, kdyby se nezasekla horni vez. Vubec nemas rozum, utocit na B-25 kterou pilotuju.Cool
 
Hoper
1stCL Novotny napsal:
Jen pro upřesnění! Očička šikmovoký tentokrát spatřili amíky dřív než vystřelil první střelec,ale díky rychlosti jejich letu na podání zprávy byl jen mikročásek. ;)

a tak to se těm tvým šikmoočkám omlouvám a skládám jim hlubokou poklonu :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
LesniHU napsal:
...Tohle jsou takove kdyby. Kdyby te strelci sestrelili pri prvnim utoku....

sem si říkal, že "kdyby" je hodně tenký led ... :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Hoper napsal:
Docela přemýšlím, co (kdo) zrušilo Cibuli - před mou poslední dávkou na něj kratičce vypáli Fuči - taky mu při tom došly náboje. Ale ta jeho dávka šla o kus víc dopředu než pak ta moje - tedy dle Břetisova ntrku.
Před mým posledním útokem to Cibule (nepochopitelně) začal zvedat, takže jsem mohl mířit na ten čumák. Ale ze záznamu to dostával do trupu...


Ještě jsem neměl čas ten track zhlédnout, ale z mého pohledu vypadaly poslední minuty života takto:

Formace skládající se ze tří letadel prvního roje a mne jako čtvrtého z roje druhého se rozpadla pod útoky japonských stíhačů pár kilometrů za cílem (všichni kolem mne šli k zemi, možná někdo jen výrazně zpomalil).

Vyžádal jsem si od umírajícího skippera přímý kurs domů a začal nasazovat (v tuto chvíli jsem letadlo pravděpodobně trochu zvedl, což byla chyba, která útočícím raidenům poskytla lepší cíl). V té době byli střelci už dávno mrtví. We were sitting ducks literally.

Další útočící Japonec trochu poškrábal persplex na kabině, ale moc toho neudělal. Horší bylo, že mi kouřil pravý motor. Snažil jsem se držet co nejvíce při zemi, a pak přišel poslední útok, který motor definitivně vyřadil z chodu.

Protože jsem měl malou výšku, nedokázal jsem včas zareagovat (ani trimem letadlo udržet v letové hladině, ani přistát na břicho).

Dá se říct, že jediný kdo dokázal dostat cibuli byla cibule sama Šklebící se (to je parafráze výroku Radiela MacPeresama z knihy Vzpoura na lodi primátor Dittrich autorů Rady a Žáka).
Upravil/a 310_cibule dne 17-02-2007 12:09
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Bretis
sem si říkal, že "kdyby" je hodně tenký led ... Úsměv)

Omlouvam se...
Prohlaseni: Z duvodu zaseknuti horni veze, nebyla osadka ctvrte B-25 schopna zabit Hopera a Fucidu.Vyděšený
Dale se priznavam, ze v panickem strachu o zivot jsem nahlasil veliteli formace poskozeni letadla a odklonil se z kurzu. Coz mi umoznilo "bezpecnejsi" navrat na zakladnu.

"Kdyz sem se odklonil, doufal sem, ze nas nikdo nebude pronasledovat. Strelci zahlasili, ze mame na seste cona. Zacal sem se potit jako to prase a rekl. "Hosi ted uz je to jen na vas, proste ho musite zabit" Letadlo sestrelili a celou cestu na me rvali, ze tohle teda doletim a pristanu!"

Zazitek obrovskej! Letel sem posledni v prvni formaci a videl jak ta letadla odpadavaji a v nich kamaradi. Nejvic sem plakal, kdyz me umrel Sheddan. Mel letet jako muj predni strelec a jako muj predni strelec by se sice vratil, ale bez nohou, protoze muj predni strelec to koupil uz pri bombardovaniSmutný
 
313_Sheddan
Hééééj! já to přežil! Na šňůrách. Eště sme se s klukama stihli ožrat a zahrát si karty, než pro nás přijel džíp. S tebou bych neměl nohy. Takhle je mám a žiju Úsměv
 
http://www.letistechrudim.cz
Hoper
Bretis napsal:
Omlouvam se...
Prohlaseni: Z duvodu zaseknuti horni veze, nebyla osadka ctvrte B-25 schopna zabit Hopera a Fucidu.Vyděšený
...

sem si říkal, že se nějak divně natáčela Úsměv
máte si ji před letem promazat a ne lítat jako čuňata !
:-))

ed: ale jedna hlaveň střílela dobře, ne ?
Upravil/a Hoper dne 18-02-2007 12:25
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,923,645 návštěv