May 17 2024 07:50:32
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Trim Box USB s HALL senzory - byl by zájem? (pruzkum)
pete
Průzkum trhu.Byl by zájem o trimovací box do USB ? 4 osy (páčky) + 4 tlačítka (možná až 8-10),prvedení-bezkontaktní snímání (hall) - dlouhá životnost, maximální spolehlivost. Pokud ano, jaká by byla pro vás přijatelná cena?
Upravil/a clone9cz dne 15-03-2007 17:31
 
57MH_Zvire
No zájem by byl, ale cenu musíš nadhodit ty coby výrobce.
Kdyby to bylo na mě, tak navrhuju 500,- Šklebící se
 
airspace.cz
falkon
pete napsal:
prvedení-bezkontaktní snímání (hall) - dlouhá životnost, maximální spolehlivost.

Prosim ta, mna by skor zaujimali tie senzory - mas prosim ta s nimi uz nejake skusenosti, nemohol by si sa podelit o presny typ/druh (oznacenie) senzora, s ktorymi by si to chcel robit?
 
313_123
zájem by byl
pokud to bude zadarmo o dva kusy
pokud za peníze jen o jeden

už to bude?

už ?

už ?

čistě náhodou - už ?
 
BP_Tyrl
Tak do tisícovky. Ale to už s hodně páčkama.
 
AH_Enty
Zájem by byl. Cenu si netroufám odhadovat, ale max 1000,-. Ale čím méně, tím lépe.Mrknutí
 
LWolf
Take bych mel zajem. Cenu max. do 1000,-
Tlacitek a hejbatek neni nikdy dost.
Mas nejakou predstavu o designu? Úsměv
 
pete
Počítejte se mnou:
4 ks magnet....................140,-
4ks senzor.......................450,-
mechan. části (kov)..........100,-
elektronika+kabel usb......120,-
4 ks páčky........................50,-
krabička............cca do ....100,-
sestavení,oživení..............400,-
_________
Celkemc cca ............ 1.360,-



S potenciometry je to samozřejmě levnější, já budu ale pracovat s hally.
Ten průzkum je pro všechny, co to neumí, nemají možnosti kde a jak to udělat, nebo tomu nerozumí.
Pro ostatní jako Falkon je tento článek: http://www.aholub...senzor.pdf Úsměv
 
AH_Cutora
Me zaujalo ze pises elektronika joye za 120,- Kc. Kde jsi sehnal tak levnou elektroniku jestli muzu az tak spionit?

Ja jsem nejlevnejsi elektroniku sehnal brakovanim Genius F23, ale ten ma "dvoudratkove" zapojeni ala promenny odpor, kdezto HALL senzory funguji jako delic napeti...
 
Kurtis
AH_Cutora napsal:
... "dvoudratkove" zapojeni ala promenny odpor, kdezto HALL senzory funguji jako delic napeti...

Šklebící se
Přestaňte si nadávat a radši mi řekněte, co to bude umět. Jestli jsem to pochopil, tak to bude primárně do levé ruky, bude to mít tlačitka a páčky. Takže ideální pro obdivovatele Thundera apod. Co s tím bude dělat pilot LW?
A kam to dám? Vždyť už nemám na stole místo. A jakej by byl horizont dodávání prvních sériových kusů?

Až vyjde BoB, Kurtis začne shánět peníze, potom nový počítač, potom ideální džojstik, potom bude testovat, co všechno je potřeba a pak zjistí, že by tu krabičku chtěl Úsměv To bude asi za dva roky a to už bude slepec kvůli neustálému hledání neviditelných dotů, takže jí ani nebude potřebovat ...
Chce si někdo za dva roky koupit Peteho krabičku? Šklebící se
 
BP_Tyrl
Tak co tam teda všechno bude. Čtyři páčky? ....................
 
pete
Co se týče designu-krabičky,ještě jsem to neřešil,ale chtěl bych,aby to trochu "vypadalo" a nebyla to ta 4 dílná chrastící černá krabička,co mám teď.Základní verze 4 osy,4 tlačítka,ještě uvidím.Já mám toto v Gameport verzi s potenciometry a už mě štve to třepání těch os.Jinak na tom mám :klapky,výškovku,křidélka a úhel listů vrtule,na tlačítkách mapu,osvětlení...atd.

Čutoro,experimentoval jsem tu s jednou elektronikou z gamepadu,ale nedopadlo to dobře,takže buď vlastní konstrukce nebo jiná made in "čajna"
Provedení vevnitř bude kovové,jemné ovládání,prototyp jsem už testoval.
Velký Jirko,nevím,jestli za 2 roky tu ještě bude nějaký Pete.Jinak létám cca rok a na jedno oko ještě jakž-takž vidím
Mrknutí
 
LesniHU
Dve technicke poznamky:
-atmega8 pro mjoy uz stoji jen ~50Kc
-s trimovanim na pacce moc nepocitejte, ja mam kolecko, co se toci o 720°, a stejne jsem musel udelat nelinearni krivku, protoze citlivost byla moc mala (nebo bych spis mel rict velka. No vy vite, co mam na mysli). Chtelo by to alespon ctyri otocky mezi krajnimi polohami. Ale na klapky, vrtuli a tak je packa idealni.


A mechanicke provedeni toho vnitrku by me dost zajimalo. Co tam mas, kovove kluzne lozisko?
 
pete
Čutoro,ten Genius F23 byl do USB,nebo do gameportu?
Lesni HU ,jj ceny šly dolů atm16 už cca 85,-,ložiska kovovo-kluzně-magnetická.Co se týče toho trimování,já mám rozsah cca 60° a jsem spokojen,jen kdyby mi to tak neskákalo (gameport + potenciometry) Cool
Jestli to bude pro leváky nebo praváky záleží na tom,na jakou stranu to dáte Úsměv
 
AH_Enty
pete napsal:
Čutoro,ten Genius F23 byl do USB,nebo do gameportu?
Lesni HU ,jj ceny šly dolů atm16 už cca 85,-,ložiska kovovo-kluzně-magnetická.Co se týče toho trimování,já mám rozsah cca 60° a jsem spokojen,jen kdyby mi to tak neskákalo (gameport + potenciometry) Cool
Jestli to bude pro leváky nebo praváky záleží na tom,na jakou stranu to dáte Úsměv


Tak šup , šup. Do 1500 to snad unesu.Mrknutí
 
313_123
už to bude ???

jen rozdvatři dotazy
mám zapojené pedály, joy1 + joy2 na plyn
a měl jsem problém rozchodit na JOY1 FF
tak bych nerad laboroval znovu

ps: na joy2 mám kolébku(osu) nevý někdo jak na ní přidělat
přibliž./oddal. pohledu
 
312_Karl
nechci vypadat jako kverulant, ale Cutora to tady uz natuknul.

Predelanim F-23 clovek ziska:
- plynovku
- 2 trimovaci kolecka
- 4point HAT
- 4 tlacitka na zakladne
- 4 tlacitka na plynovce

to cele za +-450Kc a 30 minut prace (no a kdyz odejde plynovka po 2 letech do kopru, tak si holt vyrobite novou)
http://kv.clarion...1127910371
Mrknutí

PS: nechci nikoho odrazovat od Peteho krabicky, jen se snazim ukazat alternativu

EDIT: je to USB
Upravil/a 312_Karl dne 20-02-2007 08:25
 
www.312raf.com
BP_Tyrl
Peteho krabička je nejspíš myšlena jako doplněk k plynovce. Tu už ostatně mám. Jinak dobrá práce Karl. Hlavně aby se to nehlásilo jako ID3.
 
AH_Enty
Tuhle srandu jsem si před rokem podle návodu taky udělal. Občas ji zapojím.

Takže vlastně od Peteho tu krabičku ani nepotřebuju. Škouda.

Mě se to hlásí jako 2. Nemám ještě pedály, ale kdo ví, možná budou.
 
AH_Cutora
Jo jo, "Karlovu plynovku" uz skoro rok pouzivam a jsem s ni spokojen. Navic mam misto te stranove osy joye (co je zablokovana) vytazeny potak na pedaly. Takze mam plynovku s pedaly v jednom. Ale uz mi odchazi potaky a vytaci me predstava ze je zase budu menit. Takze premejslim o tom, ze postavim mjoy a dam tam HALL senzory a narvu to do te skatule toho Geniuse F23...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,395 návštěv