May 17 2024 06:51:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Těžký pripad - kolejnice
Dortenmann
Poradíte mi prosím, jak v Il2 používat gyroskopický zaměřovač? Jak držet piper na zaměřeném letadle? Jak vybrat na zaměřovači typy letadel? (např. na K14 jsou Ju 88, Me 109 atd.)

Díky za rady.

EDIT clone9cz: zmenen topic na "Těžký pripad - kolejnice"
Upravil/a clone9cz dne 13-12-2007 16:51
 
1stCL_Fajlow
chlape, byl to 1. odkaz na googlu ...
 
Dortenmann
1stCL_Fajlow napsal:
chlape, byl to 1. odkaz na googlu ...



Skutečně? Já žádný český návod na použití v Il2 nenašel, tak budu rád (o tom to forum je...), když ho sem dáte. Ten Váš příspěvek je jaksi k ničemu...

Takhle jste si pouze vyléčil sebevědomí, jak jste úžasnej, když jste kvalitní a jednoduchý český popis použití gyroskopického zaměřovače na google.cz rychle našel, což mně se nepodařilo. Zatím ale nevidím ani Váš výsledek, takže za pomoc Vám děkovat nebudu...
Upravil/a Dortenmann dne 08-12-2007 13:37
 
606_Temp
tak odkaz na google muzes hodit misto fora a je to Vyděšený
jinak tady je to pekne popsany http://www.blackp.../gyro.html ale stejne to snad nikdo nepouziva Šklebící se
 
http://no606.ic.cz/
Dortenmann
606_Tempik napsal:
tak odkaz na google muzes hodit misto fora a je to Vyděšený
jinak tady je to pekne popsany http://www.blackp.../gyro.html ale stejne to snad nikdo nepouziva Šklebící se


Díky!
 
Rigor Mortis
606_Tempik napsal:
tak odkaz na google muzes hodit misto fora a je to Vyděšený
jinak tady je to pekne popsany http://www.blackp.../gyro.html ale stejne to snad nikdo nepouziva Šklebící se


Ale jo. Pár bláznů znám. Minimálně ten, kdo se s tím psal.

Edit: Vždyť já vlastně nesnáším smajlíky!
Upravil/a Rigor Mortis dne 08-12-2007 15:21
 
MK_Paja
Dortenmann napsal:
1stCL_Fajlow napsal:
chlape, byl to 1. odkaz na googlu ...



Skutečně? Já žádný český návod na použití v Il2 nenašel, tak budu rád (o tom to forum je...), když ho sem dáte. Ten Váš příspěvek je jaksi k ničemu...

Takhle jste si pouze vyléčil sebevědomí, jak jste úžasnej, když jste kvalitní a jednoduchý český popis použití gyroskopického zaměřovače na google.cz rychle našel, což mně se nepodařilo. Zatím ale nevidím ani Váš výsledek, takže za pomoc Vám děkovat nebudu...

Hele, já abych nebyl za blbce zeptal sem se google "gyroskopický zaměřovač" a opravdu první odkaz na černý panthery. Cool

TAK nevím Úsměv

EDIT: stejně je ten popis blbě, "nastavování rozpětí" křídel nemá na funkci gyra žádný vliv.
Upravil/a MK_Paja dne 08-12-2007 15:33
 
Rigor Mortis
paja_cz napsal:

EDIT: stejně je ten popis blbě, "nastavování rozpětí" křídel nemá na funkci gyra žádný vliv.


Nastavením typu letadla a zarovnáním obvodu obrazce s konci křídel, nastavuješ vzdálenost protivníka.

Nevím jak dalece to Oleg nasimuloval, ale tak to reálu funguje.
 
MK_Paja
Rigor Mortis napsal:
paja_cz napsal:

EDIT: stejně je ten popis blbě, "nastavování rozpětí" křídel nemá na funkci gyra žádný vliv.


Nastavením typu letadla a zarovnáním obvodu obrazce s konci křídel, nastavuješ vzdálenost protivníka.

Nevím jak dalece to Oleg nasimuloval, ale tak to reálu funguje.

Nastavuješ kulový, podle mě to má sloužit, porovnáním rozpětí siluety protivníka (jak ji vidí pilot), k přibližnému odhadu vzdálenosti a správnému okamžiku zahájení střelby. Toť vše.
 
Rigor Mortis
Nechtěl by se k tomu vyjádřit někdo, kdo dělá na letišti s L 39 a může se zeptat pilotů, jak to tedy je. Ten zaměřovač je stejný nebo velmi podobný. Něco mi říká, že by to mohl zjistit třeba Petras...
 
1stCL_Novotny
No je to prostě to že pokud budeš mít nastaveno na 200m tak to cca bude ta vzdálenost kdy se ten či oný letoun vejde do toho obvodu. No jak je to v ilovi netuším.
 
Rigor Mortis
To vysvětlení s odhadem vzdálenosti pro začátek střelby pro pilota se mi i docela líbí, ale trochu mi vadí, že při nastavení Incerase / Decrease Sight Distance se nezobrazují žádné hodnoty. Prostě se jen zvětšuje nebo zmenšuje průměr obazce. Jak si tedy pilot nastaví vzdálenost na kterou rád střílí (třeba 300m).

Takže se mi logičtěji jeví spíše následující vysvětlení. Nastavíš si známý typ letounu třeba bf109. Jakožto správně americky foolproof se nastavují pouze typy letounů, aby si piloti nemuseli zasírat hlavy hodnotami rozpětí. Zaměřovač už z výroby ví jaké rozpětí tento má. A dorovnáním průměru obrazce "řekneš" zaměřovači v jaké vzdálenosti je tento před letounem, aniž by to pilot sám přesně věděl, protože přesná hodnota pro pilota není zas tak podstatná.

Neříkej mi, že pro úspěšný zásah s deflexí zaměřovač nepotřebuje zhruba vědět v jaké vzdálenosti je protivník. To se mi nezdá.
 
LesniHU
Nastaveni vzdalenosti samozrejme na funkci vliv ma, zamerovac potrebuje pro nastaveni predstihu znat vzdalenost (pocita s tim, ze se presne vejde mezi diamanty) a v ilovi to vsechno namodelovane je.

Udelat zobrazovani jednotek vzdalenosti by bylo nespravne, protoze u skutecneho zamerovace se nic takoveho nenastavovalo a navic teto prevod zavisi na rozpeti cile.
 
Rigor Mortis
LesniHU napsal:
Nastaveni vzdalenosti samozrejme na funkci vliv ma, zamerovac potrebuje pro nastaveni predstihu znat vzdalenost (pocita s tim, ze se presne vejde mezi diamanty) a v ilovi to vsechno namodelovane je.

Udelat zobrazovani jednotek vzdalenosti by bylo nespravne, protoze u skutecneho zamerovace se nic takoveho nenastavovalo a navic teto prevod zavisi na rozpeti cile.


No hurá, nejsem sám.
 
clone9cz
1stCL_Fajlow napsal:
chlape, byl to 1. odkaz na googlu ...


no, ono staci kliknout na "Diskusní Fórum" a pak vybrat USA
 
http://www.wwii-illusion.net
AH_Kraken
Nemáš pravdu LesníHU. Skutečná letadla zobrazování vzdálenosti měla. Osobně jsem seděl ve skutečném Spitfiru IXe ten na svém gyroskopickém zaměřovači ukazatel vzdálenosti měl a ovládá se rokovětí plynové páky stejně jako např. u L-39ZA. Je to důležitá informace pro pilota a chybou IL-2 je že netušíš na jakou vzdálenost máš nastavený zaměřovač.
 
Mungo
Ono s tou vzdialenostou to logiku ma, pretoze zbrane mas nastavene na istu vzdialenost a strelba skor alebo neskor ma mensi ucinok. Ideal je mat zbrane nastavene na povedzme 200 metrov, kruzok tak, aby vyrovnal rozpatie protivnika na 200 metrov a ked sa rozpetim vojde do kruzku stlacit spust.

V reali ho ale nepouzivam, pretoze s nim trafim prd. Pokial super leti rovno, tak to gyro nepotrebujem a pokial robi nejaky manever (staci blba bojova zakruta), tak pri pokuse dostat znacku na supera tato lieta vsetkymi smermi. A skuste niekoho udrzat v zamiereni bez pouzitia kormidla.
Navyse vzdialenost medzi nami sa meni az prilis rychlo.
 
LesniHU
AH_Kraken napsal:
Nemáš pravdu LesníHU. Skutečná letadla zobrazování vzdálenosti měla. Osobně jsem seděl ve skutečném Spitfiru IXe ten na svém gyroskopickém zaměřovači ukazatel vzdálenosti měl a ovládá se rokovětí plynové páky stejně jako např. u L-39ZA. Je to důležitá informace pro pilota a chybou IL-2 je že netušíš na jakou vzdálenost máš nastavený zaměřovač.
Ukazatel? Ani jeden nakres z tech, co tady mam, ho neukazuje. Dokonce ani u verze MkIIC pro streliste. Kde byl umisten?
 
AH_Kraken
U Spitfiru je umístěn na levé straně těla zaměřovač (z pohledu pilota) a jdou od něho dva bowdeny ke rukověti plynové páky. Stejně je tomu i u L-39ZA.

Jsou dva způsoby použití zaměřovače:
1. Způsob
Na zaměřovači nastavím rozměr cíle. U západních letadel z WWII je to dáno typem letadla u sovětského zaměřovače který byl použit tuším už u MIGu-15 je tam jen číslo. Poté pomocí ovladače na plynové páce udržuji (tzv. rámuji) cíl tak, aby se diamanty stále dotýkaly okraje cíle a když ukazatel dálky ukáže požadovanou vzdálenost střílím.

2. Způsob
Na zaměřovači nastavím rozměr cíle stějně jako v případě 1. Ovladačem na plynové páce nastavím vzdálenot na kterou chci střílet a když mě cíl vyplní zaměřovač střílím.

Letadla Sabre měla to vylepšené o radarový dálkoměr který automaticky korigoval dálku na zaměřovači
 
clone9cz
AH_Kraken napsal:

Jsou dva způsoby použití zaměřovače:
1. Způsob
Na zaměřovači nastavím rozměr cíle. U západních letadel z WWII je to dáno typem letadla u sovětského zaměřovače který byl použit tuším už u MIGu-15 je tam jen číslo. Poté pomocí ovladače na plynové páce udržuji (tzv. rámuji) cíl tak, aby se diamanty stále dotýkaly okraje cíle a když ukazatel dálky ukáže požadovanou vzdálenost střílím.


osobne si nedovedu predstavit, jak by pilot stihl ramovat ero a jeste pritom sledovat spravnou vzdalenost, mirit a jeste buh vi co vsechno ... jo jedine, ze by v ty kabine sedeli dva a nebo by to pri odpovidajici vzdalenosti strilelo uz samo

AH_Kraken napsal:Letadla Sabre měla to vylepšené o radarový dálkoměr který automaticky korigoval dálku na zaměřovači

jo, ale ten nemel kanony v kridlech, takze mohl strilet v mnohem vetsim rozsahu vzdalenosti, u mustangu a spita to takovy vyznam jiste nemelo
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,016 návštěv