May 03 2024 17:37:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
Hot_Dog

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit?
cyberolas
Prosím o radu nebo názor pánové. Po 3 letech každodenního létání mi odešel joy Logitech Wingman 3D. Asi jsem měl štěstí na dobrý kus, celou dobu jsem byl spokojen. Nejsem bůhvíjaký pilot, ale fajnšmekr ano. Mám pedály, 2 plynové páky (Pro Flight Throttle Quadranty) atd, atd. ŘÍkal jsem si - když už fajnšmekr, tak proč ne Saitek X52? On ale nemá Force feedback! Přátelé, vam to nevadí? Jaké to je létat bez FF? A to jsem se zde ještě o pár řádek výše dočetl, že FF vibrace nejsou Force feedback. Tak teď už v tom mám dokonalý guláš.
Upravil/a cyberolas dne 27-05-2009 08:36
 
WT_Horrido
Létat bez FF je na prd. Jen to ti co to nikdy nezkusili nevědí Úsměv

A X52 rozhodně není pro fajnšmekry, a to ani pro ty co nechtějí FF.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_Podrs
cyberolas napsal:
Prosím o radu nebo názor pánové. Po 3 letech každodenního létání mi odešel joy Logitech Wingman 3D. Asi jsem měl štěstí na dobrý kus, celou dobu jsem byl spokojen. Nejsem bůhvíjaký pilot, ale fajnšmekr ano. Mám pedály, 2 plynové páky (Pro Flight Throttle Quadranty) atd, atd. ŘÍkal jsem si - když už fajnšmekr, tak proč ne Saitek X52? On ale nemá Force feedback! Přátelé, vam to nevadí? Jaké to je létat bez FF? A to jsem se zde ještě o pár řádek výše dočetl, že FF vibrace nejsou Force feedback. Tak teď už v tom mám dokonalý guláš.


Jestli jsi fajnšmekr, tak si na ebayi kup Mrkvosoft Sidewinder Force Feedback 2 a budeš za vodou...vyjde tě podobně jak X52(nebo i levněji, záleží na štestí), budeš mít FF jako u ždáného jiného joye, perfektní přesnost...akorát nemá tolik tlačítek co X52...

A pokud do něj půjdeš, tak doporučuju koupit ten se zelenou diodou, nemá pogumovanou rukojeť a tudíž nehrozí "ohmatanost" předchozím majitelem... Mrknutí
Upravil/a 310_Podrs dne 27-05-2009 09:36
 
http://www.310raf.com
cyberolas
Na ebayi je jich několik, ale zelenou diodu nevidím, můžeš dát přesný link prosím?
 
1stCL_Fucida
cyberolas napsal:
Na ebayi je jich několik, ale zelenou diodu nevidím, můžeš dát přesný link prosím?


Podle (zhaslé) diody je nepoznáš. To už by musel prodejce uvést. Ale snadno tyto dvě generace odlišíš podle tlačítek na základně. Ten se zelenou diodou je má tmavě šedá (podobná barvě základny), s červenou diodou jsou stříbrná.

Nicméně je celkem putna, jakou verzi si koupíš. Naopak bych v principu doporučil spíše červené, ty jsou novější a je tedy vyšší pravděpodobnost, že budou v pořádku. Co se týče ohmatanosti rukojeti, tak při počtu mnou dovezených Sidewinderů přes eBay (tj. cca 10 kousků), žádný nevykazoval nějaké extrémní prvky opotřebení či ohmatanosti. Všechny do jednoho byly pečlivě vyčištěné. Možná je to mentalitou amerických prodejců, možná to byla náhoda, ale v tomto směru bych vážně obavy neměl. Jen si dávej pozor, abys nakupoval od spolehlivých lidí - když napíšou, že joy byl nepoužíván, tak s největší pravděpodobností skutečně byl nepoužíván (nebo minimálně). To se samozřejmě hodí, protože potenciometry jsou pořád jenom potenciometry a používání je zvolna ničí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Ffajtl
A fuči, zapoměl jsi dodat, že Mrkvosofty vydrží kurewsky dlouho... já mám 3. Bez FF už ho mám snad 8 let a je bez chyby. Ten s FF mám asi 3 roky a je bez chyby a ten třetí mám v krabici Vyděšený
 
http://www.313.cz/
XXX_Dazz
Mrkvosoft bez FF mi vydržel rok a 1/2 pak se vyšudlal a ve středu a měl vůli cca 1 cm (pro konstruktéry 10 mm), ale tohle Mrkvosofty s FF z podstaty věci nehrozí Úsměv
 
Topper-Czech
Pořád se tady opakuje směsice několika výrobků, ale nikde nevidím nějaké vychvalování CH kniplů. Vyplatí se do toho investovat s tím, že přijdu o zábavu v podobě kalibrací, reklamací, skákání po virtuálním nebi nebo nemožnosti vůbec zamířit? To, co mám teď, je shit, ale váhám mezi koupí toho samého (tradičně) a pokračovat opět cca rok a půl, nebo jít do nějaké "high end" třídy, pokud ta vůbec existuje. Osm stovek vs. pětinásobek. Levné čtyřosé vs. knipl + plynovka za x tisíc. Co poradíte?
 
http://www.e-airport.wz.cz
czs_scharck
Neporadím ale zrušil jsem nějaký ten "párstovkový", odešel Saitek Cyborg Evo, vykvedlal se a odešel knipl Saitek X52.
Každý vydržel zhruba tak 1 rok.

Nechal jsem si z X52 plynovku, pořídil Saitek pedály a koupil CH Fighterstick, který už dobře rok a půl slouží a je téměř beze změny.

CH Products u mne zatím vedou.
Upravil/a czs_scharck dne 04-11-2009 00:32
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Paulus
Pořiď si BLACK WIDOW
http://www.speed-...c=sw209#sw

Mám ho 5 let v tvrdém provozu bez potíží!

Má sice "jen Vibraci"

Stojí míň jak 1000,-KčMrknutí
 
FellA
G940... videl, letel, nekdo, nekde ?

jsem prehledl 940 vlakno srry
Upravil/a FellA dne 05-01-2010 14:16
 
AMP
FellA napsal:
G940... videl, letel, nekdo, nekde ?


JJ..MrknutíMrknutí
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
Valec
JJ gut joy krom pedalu.
 
czechoslovakia
Ahoj . Začínám se simulátory. Mám už dlouho IL-2 Sturmovik, ale hrát ho na klávesnici je hrůza. Teď přemýšlím nad koupí nějakého průměrného joysticku za prašule do 1000,- . Nemohl by mi někdo pomoci ? Chtěl bych právě poradit jaký joy právě na IL2- Sturmovik - Zapomenuté bitvy. Díky Pavel:)
 
WT_Horrido
Za ty peníze snad tohle: http://www.czc.cz...28/produkt
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
czechoslovakia
Úsměv Díky moc Mrknutí . Snad bude vše dobře fungovat a řádně si zalítam Vyděšený ,Mrknutí
 
Pajda
Ahoj, pokud to máš s létáním alespoň trochu vážné, tak doporučuji připlatit za tento knipl: Thrustmaster T-16000M

do 1000kč se vejde a je to zhruba to "nejlepší" co se dá v této kategorii dnes pořídit (přesnost/životnost/ergonomie)

více o zkušenostech s tímto kniplem zde v tomto vlákně
 
WT_Horrido
Jediná výhoda T-16000M je, že je i pro leváky.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Pajda
Tak zrovna možnost použít pro leváka za výhodu až tak neberu,

Rozdíly jsou v tom, že T16000M má hall senzory místo potenciometrů (a ty zde fungují opravdu dobře) a má víc tlačítek přímo na páce a nakonec existuje docela dost lidí zde, vč. mně, kteří s ním mají osobní dobrou zkušenost Úsměv

Ten levnější jsem nikdy neměl, což neznamená že to také nemůže být dobrý kus železa. Úsměv
 
TozziFan
Plastu snad ne?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,809,248 návštěv