May 03 2024 23:58:11
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit?
WT_Flan
A tuten MF je teda jako FF, nebo to je jen snimani cupr dupr zadny dead zony ? Úsměv
 
313_Nevo
Kde sa ten had zobral? Šklebící se

Tu je najaky triD nahlad
Gaming joystick Defender Cobra M5 USB

BOB kup to, potom spis a hod sem recenziu Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
s_jirka
Zdravím piloty, chtěl bych začít trochu lítat, takže plánuji koupi joysticku (na klávesnici se IL2 nedá), chtěl bych trochu kvalitnější, nějaký kolem 1000Kč.

Mohli byste mi poradit? Rozhoduji se mezi Thrustmaster T-16000M a Saitek Cyborg F.L.Y. 5 PC Stick

Pročítal jsem diskuze a Thrustmaster T-16000M má slušné ohlasy, magnetické snímání os X a Y - takže žádná deadzone. Mám trochu obavy z velké páky, neb mám malou ruku, tlačítka na joyi nejsou zrovna super a prý má jenom čtyřsměrný klobouček na rozhlížení.

Na Saitek Cyborg F.L.Y. 5 PC Stick jsem na fóru nenarazil. Má s ním někdo zkušenosti? Na papíře vypadá dobře, 2 plynový páky (super pro bombardéry), 12 tlačítek + Shift, 8-směrné rozhlížení, snímání sice potenciometrama, ale podle všeho na nich Saitek nešetří.

Díky moc za rady Úsměv
 
CZ-BOB
Používal jsem Saitek Cyborg X, což je předchozí model se šroubovacím klackem(Díky tomu má cca 1 cm vůli okolo středu). Po cca 8 měsících mi začala samovolně ustřelovat rotace osy Z. Taktéž jedna plynovka začala blbnout. Základna joye je dost lehká a tak se při prudčím potlačení převrací dopředu. Jinak byl dobrý. Je tedy možné, že prvotní mouchy už Saitek vychytal a F.L.Y. 5 už bude OK.
Osobně bych ale dal přednost T-16000M.
 
311_Mart
Já měl Saitek Cyborg X a ten je teda hodně, hodně podobný tomu F.L.Y. 5. Na Cyborgu mi po půl roce odešel twist (reklamace) a krom toho byla na páce velká vůle. Měnil jsem právě za Thrustmastera a ten slouží velmi dobře už 2 roky (ťuk, ťuk). Tlačítka působí laciněji, ale funkci plní, klobouček je osmi směrný. Páka u T16000M je sice macatější, ale u Cyborga ty mezery taky dvakrát příjemné nebyly a tlačítka na hlavě páky šly sice štelovat, ale pořád na můj vkus příliš čněly, na druhou stranu ergonomie pro levou ruku byla výborná.
Jo a co se týče kvality potenciometrů Saitek, mám od nich quadrant a nedá se říct, že by byl přesnější, než ta plynovečka na T16000M, kolikrát na ní jde nastavit přesné procento líp, než na quadrantu...
Pokud máš možnost oba kniply si osahej. Kdo ví, třeba je ten Saitek už bez vůle a bude ti sedět líp.
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
magot
Tady bych osobně volil T16000M.
 
s_jirka
Díky moc za odpovědi.
Jen se ujistím T-16000M má osmisměrné rozhlížení?
Budha v téhle diskuzi k T-16000M píše, že má 4-směrné
http://www.vwings.net/forum/viewthread.php?forum_id=25&thread_id=3619

Jasně, že bych ho nejraději vyzkoušel na prodejně, ale Alza a CZC T-16000M už neprodávají. Na Saitek si snad šáhnu.

V záloze mám ještě Black Widow od Speedlinku, má ovládání směrovky na plynové páce. Zajímavé řešení, prakticky low cost HOTAS a člověk si neukroutí ruku při manévrech. Pokud má ovšem to ovládání směrovky dostatečně dlouhý chod na jemnější práci. Jestli se někdo podělí o zkušenosti...

Letu zdar Šklebící se
 
olda Olde maly
Jirko jasně že má T-16000M osmisměrný klobouček, ale je to stejně na prd. Dnes už snad všichni používají Freetrack nebo Trackir. Kdo teda pořád lítá Úsměv
Ab-101, B-35, AERO MB-200, A-100, Be-50, Lt-34
 
Paulus
Má zkušenost jen s Black Widow od Speedlinku. Ostatní jsou jistě dokonalejší a lépe vybavené. Pokud neuvažuješ o pedálech a chceš „velmi levný“ a spolehlivý joystick pořiď si Black Widow.
Mám ho již víc jak 4 roky a stále funguje bez větších potíží.
Jen jsem musel oželet vibraci do páky – silně snižovala FPS ve hře. Je to způsobeno nevyhovujícm driverem pro W7 od výrobce.
Mrknutí

Pro olda maly
Létám téměř denně bez Freetracku či Trackiru, jde to…, do stíhacích soubojů se nepletu…
Šklebící se
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Grassi_CZ
Ahoj. Black Widow jsem lítal v době kdy jsem neměl pedály ani TrackIR. Byl jsem spokojen (směrovka dostatečně citlivá). Fungoval sice asi rok, no ale za ty prachy se to myslim vyplatilo. Teď mám pár dní Saitek F.L.Y. 5 ... (Black Widow mi přišel na stole stabilnějši - ten F.L.Y. je takový lehký chrastítko - ho asi brzo ke stolu přišroubuju, ... . ) (... mám ještě zkušenosti s Warthogem od Thrustmastera a Logitechem Attack 3, ...)
 
s_jirka
Děkuju za reakce Úsměv
To, že je sledování pohybu hlavy tak rozšířené jsem nevěděl, myslel jsem, že to používá jen pár nadšenců Šklebící se
Pokud mě létání chytne, tak do něj půjdu a do pedálů taky Vyděšený
 
magot
ale ten Ruskej kousek by mě docela zajímal ... škoda že nikdo zatím nereferoval ..
 
LEON
s_jirka napsal:
...
To, že je sledování pohybu hlavy tak rozšířené jsem nevěděl, myslel jsem, že to používá jen pár nadšenců Šklebící se
...


Bodejť by to nebylo rozšířený, když se dá FreeTrack spíchnout na koleně za pár korun, kdo by si mordoval palec s pozičním kloboučkem na joysticku Mrknutí
 
https://www.rcfree.eu
alfik
Hlavně je to krok k simulaci. Přeci jen, pohyb hlavy je přirozený, a simulovat pohyb hlavy pohybem palce není nic, co by zvyšovalo požitek z "letu".
Navíc, (nevím jestli FreeTrack) takový TrackIr "umí" i to, že se můžeš vyklonit. Takže při poijíždění po letišti můžeš koukat přes okraj kabiny, a nemusíš šněrovat cikcak po dráze při startu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
CZ-BOB
Freetrack to samozrejme umi take. Jen mi na nem vadi, ze kdyz se podivam za sebe musim se hlavou priblizit k monitoru(v simu k operce hlavy) abych si oddalil pohled.Coz by melo byt naopak.Jinak je to opravdu zcela jiny kafe nez s klobouckem na joysticku.Mrknutí
 
LEON
To Alfík: 6DOF už umí FreeTrack dlouho, bez toho by nešlo např. v ROF mířit, když máš dva kulomety po staranách, na nich dvě mířidla, ale pohled usazený uprostřed Mrknutí

To CZ-BOB: Když jsem ještě před lety lítal starého Šturma, tak tam tahle orientace osy Z při otočeném pohledu hlavou šla přepnout, ale už to je pár roků Zamračený Podržení klávesy * nebo něco podobného...
 
https://www.rcfree.eu
alfik
Vida. No já to nemám jak zjistit (mám TI). Tím lépe.
Takže, jak vidno, snímač polohy hlavy je pro virtuální létání jen dobro. Samodomo i fabriko Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
CZ-BOB
LEON napsal:
To Alfík: 6DOF už umí FreeTrack dlouho, bez toho by nešlo např. v ROF mířit, když máš dva kulomety po staranách, na nich dvě mířidla, ale pohled usazený uprostřed Mrknutí

To CZ-BOB: Když jsem ještě před lety lítal starého Šturma, tak tam tahle orientace osy Z při otočeném pohledu hlavou šla přepnout, ale už to je pár roků Zamračený Podržení klávesy * nebo něco podobného...


Leone, to jsem nevěděl. Díky.Pokud tedy někdo ví jak to přesně nastavit, napište Vyděšený
 
falkon
Ma ten Thrustmaster T.16000M nejake vole okolo stredu?
Ja mam aktualne Saitek Cyborg Evo a strasne ma na nom stve deadzone okolo stredu, kedy sa paka "vykle", ale snimace (potenciometry) to nezaznamenavaju.

Netrpi nahodou na podobnu vec aj Thrustmaster? (nerad by som "upgradoval" aby som nasledne zistil, ze je to uplne rovnake)
 
CSL1_Talbot
Nema volu a ani mat nebude.Mrknutí
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,810,602 návštěv