May 03 2024 21:16:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit?
nonder
Hej ja som asi presne o rok kupoval posledný Saitek Cyborg Evo force ktorý som zohnal - a aj to bola teda opletačka. Môj kus má jednu drobnú vadu kvôli ktorej ho, ale nehodlám reklamovať a druhý by mi už aj tak nedali. Konektor napájania je trochu voľnejší a občas sa zázračne nedá ani vsunúť do joya (nikde nič, ale aj tak nejde). Keď skončí záruka tak sa možno na to pozriem. Momentálne ho pri vkladaní do joyu niečim podložím a ide bez problémov. Čo sa FF týka tak s ňou nemám problém (nemám to zas ani ako porovnať), ale druhá vec je aj to, že som taký sviatočný pilot. Najväčší zápor je asi samotná FF ktorá síce robí efekt dobrý, ale malé pohyby sú tak prakticky nemožné kvôli ozubeniu. Jedna drobnosť ktorú som objavil je, že keď spravím s klobúčikom otočku plynule po každom stupni cca. 3x tak to vyzerá ako keby sa zasekol alebo chcel vyskočiť - ale mne je to jedno pretože jednak takáto situácia sa mi ešte pri hre nenaskytla a aj tak používam FreeTrack.

EDIT: Teraz ma ešte napadá jedna problematická vec ktorú som riešil úpravou FF dát IL. Samotné škubanie ovplyvňuje dosť aj potenciometer a to aj ak ho pevne držíte. Takže keď strielate a joy pevne držíte tak sa síce nehýbe ale potenciometer sa tak trasie, že sa vám lietadlo škube. To isté je aj pri veľkom vetre. Musel som preto meniť silu týchto efektov.
Upravil/a nonder dne 27-12-2012 20:02
 
LEON
FK_Rudiger napsal:
Třeba není o čem psát Úsměv co vim tak poslední Saitek s motorkama uvnitř akorát vibroval a Cyborg se jmenoval.


http://www.alza.c...d50346.htm

Tenhle FF má
Upravil/a LEON dne 28-12-2012 10:02
 
https://www.rcfree.eu
FK_Rudiger
No přesně tenhle jsem myslel.
 
1stCL_Novotny
LEON napsal:
FK_Rudiger napsal:
Třeba není o čem psát Úsměv co vim tak poslední Saitek s motorkama uvnitř akorát vibroval a Cyborg se jmenoval.


http://www.alza.c...d50346.htm

Tenhle FF má


To tam jen píšou že to má FF,ale ani zdaleka tomu tak není/nebylo. Mrknutí
A od Saiteku je to z řady Evo největší šunt.Úsměv
 
nonder
Keď sa v nastavení joyu vypne Default Spring tak FF naozaj má. Tuhne podľa rýchlosti, kmása sa pri pádovke, strelbe, vysunutom podvozku, vetre, dotyku so zemou, zásahu - podotýkam, že nie vibruje ale hýbe sa celý a celkom razantne. Ale je možné, že pri iných joyoch je toto ešte prepracovanejšie. Osobne by som do neho už asi nešiel, ale mám ho aj tak rád Úsměv
Upravil/a nonder dne 28-12-2012 12:16
 
LEON
Že je to šunt to soulasím, já ho posílal na dvě reklamace a po třetí poruše směrovky šel z domu. Ale můj Saitek Cyborg EVO FF opravdu Force Feedback měl, po vypnutí volby Default Spring Center se hýbal a při vysokých rychlostech tuhnul. Leda že by novější Cyborgy už měly pouze vibrace, já ten svůj měl asi před 5-ti lety.
Upravil/a LEON dne 28-12-2012 13:29
 
https://www.rcfree.eu
WT_Flan
Se domnivam prave, ze dneska klacek s FF proste uz neni regulerne k sehnani.
 
313_Nevo
LEON, nejde skor o toto?

Prodej skončil
Vyberte si prosím podobné zboží ze stejné kategorie


Myslim, ze vazne jediny 'mohykan' na dnesnom trhu na poli FF ostal uz len G940.
Nie je to tym, ze FF v klacku je vlastne o nicom a ze ked tak treba mat 'FF' cely 'home cockpit'!? Šklebící se
Upravil/a 313_Nevo dne 28-12-2012 15:04
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
310_Pepno
X Novotny napsal:
LEON napsal:
FK_Rudiger napsal:
Třeba není o čem psát Úsměv co vim tak poslední Saitek s motorkama uvnitř akorát vibroval a Cyborg se jmenoval.


http://www.alza.c...d50346.htm

Tenhle FF má


To tam jen píšou že to má FF,ale ani zdaleka tomu tak není/nebylo. Mrknutí
A od Saiteku je to z řady Evo největší šunt.Úsměv


Tenhle Joy mam už 3 roky a FF to má
www.311raf.com/images/signature/sig_Pepno.jpg
 
Rumcajs
Tuto je správný FFB joystick i s aplikací. http://www.youtub...UFvFkPQ73g
Upravil/a Rumcajs dne 28-12-2012 16:27
 
LEON
Jen nesmíš vyletět z dosahu vysílače, protože REFLY tady nedáš Šklebící se
Upravil/a LEON dne 28-12-2012 16:43
 
https://www.rcfree.eu
Anonymní uživatel
Toci z nasej letky mi hovoril ze EVO FF sa pri dlhsich zatackach vie prekalibrovat. Ucinnost na vyskovke sla dolu (to cislo si presne nepamatam, ale cosi sa mi mari ze 15% ak nie viac). Zistil to pri lietani ROFky. Moj posledny EVO FF umrel a tak som presiel na X52PRO. Samozrejme ze je to ina liga aj ked som si nevedel zvyknut na to ze nema FF (ako bolo pisane, EVO pri stiahnuti tej onej pruziny kolkotolko tuhne), to aku zatacku dokaze X52PRO drzat je proste neporovnatelne s EVOm natoz s ojazdenym EVOm.


EDIT: ale to som chcel ze EVO FF bola dobra volba, splnil si co mal. Na lepsi a drahsi klacik si clovek misi najskor holt nasetrit Úsměv
Upravil/a Anonymní uživatel dne 28-12-2012 17:52
 
1stCL_Novotny
310_Pepno napsal:
X Novotny napsal:
LEON napsal:
FK_Rudiger napsal:
Třeba není o čem psát Úsměv co vim tak poslední Saitek s motorkama uvnitř akorát vibroval a Cyborg se jmenoval.


http://www.alza.c...d50346.htm

Tenhle FF má


To tam jen píšou že to má FF,ale ani zdaleka tomu tak není/nebylo. Mrknutí
A od Saiteku je to z řady Evo největší šunt.Úsměv


Tenhle Joy mam už 3 roky a FF to má


Hm tož to jo. Já ho tu měl a můžu říct opak. Mrknutí 12.let MS FF2.
 
Rumcajs
Vyzkoušel jsem za poslední rok 3 joysticky. X52Pro, CH Fighter Stick a M5 Fat King Kobra. Odlítal jsem se všema třema hezkých pár desítek hodin zejména online a můžu bych řekl zcela zodpovědně říct, že všechny ty tři volby jsou dobré. A že vlastně mnohem víc záleží na tom, co v tom virtuálním vzduchu jeden dělá, než co zrovna drží v ruce. V tomhle úhlu pohledu je třeba i volba letadla až na druhém místě. Já třeba mám lepší výsledky s Albíkem DVa, který je takový outsider, než s Fokkerem DVIIF, který je považován za uber letadlo. Právě asi kvůli tomu, že k tomu Albíkovi přistupuju o hodně opatrněji, vědom si toho, že nic horšího už snad v ROFu není.
Zkrátka pokud klacík přímo neblbne, dražší klacík to o moc nezlepší. Sice ten Force Feedback je moc fajn, ale ani to neudělá z jednoho experta.
Kdyby někdo stál o moje pořadí joysticků bez FF, pak z těch co jsem ozkoušel je to takto:

1) M5.
2) CH Fighter Stick (a asi tedy všechny CH).
3) X52 a vůbec joysticky s centrální pružinou, což jsou skoro všechny Saitek.

Co jsem slyšel a četl, T16000 je porovnatelný s M5 a CH.
Upravil/a Rumcajs dne 28-12-2012 19:52
 
FK_Rudiger
Jako u toho Cyborgu Evo bylo výrobcem psáno že to má FF,ale ať jsem nastavoval jak chtěl stejně se jen klepal.Byl i nějákej prográmek na ladění sil od Microsoftu,ale na třesení to vliv u mě nemělo.A úplně nejhorší bylo když člověk začal střílet to jsem ho pak musel držet obouma rukama aby mi neodcestoval ze stolu Cool
Ale jako šidítko pro ženský byl nepřekonatejnej Šklebící se

P.S. a stejně byl na prd s X52 jsem zvrat v malý vyšce vybral s vibrátoem jsem se zavrtal do země
 
Anonymní uživatel
To trasenie slo poladit. Pouzival som FF efekty od kolegu z letky pre MS FF2 a fajn to bolo. Myslim ze ladenie u mna prebiehalo vymazanim efektu trasenia ktory robil najvacsi problem Šklebící se
 
WT_Flan
To se da vsechno potunit v ovladaci, ne ? ( Nebo u Sturma se i jednoduchou utilitkou postelovavali FF soubory simu. )

Vzdycky si prakticky na nulu stahuju to obecne treseni a bouchani do pazoury, ala "jedu zrovna bramboristem" a naopak mivam co nejvetsi sily, aby to nebylo jak hovezi ocas. O lepe pak zkravne, kdyz se ero zbavi rychlosti Úsměv
 
LEON
Presne tak, je to otazka nekolika kliknuti, vypnout Default Center Spring a nastavit na minimum to třesení, pak Force Feedback na Saitek Cyborg Evo FF fungoval.
 
https://www.rcfree.eu
nonder
Hej, ja som si tiež musel dať to trasenie v ILovi ma minimum aby to neovplyvňovalo môj už aj tak plytký let Šklebící se
 
BigOHenry
Zdravím, chtěl bych se prosím zeptat na výběr joysticku. Lítám DCS Black Shark a momentálně mám Saitek Cybork X. Má jednu velkou vadu(alespoň pro mě). Má poměrně veliký vakl - v uchycení joysticku k základně u pružiny.

Chtěl bych si koupit nový joystick, moje požadavky jsou:
Cena max 3000,-
Design neřeším
Hlavně aby neměl velké vůle (ani časem)
3 osy
Plynová páka (může být součástí joystiku)

Koukal jsem hlavně na Thrustmaster T.Flight Hotas X, ale tam se bojím té ceny (moc levné). Dále jsem koukal na X52, ale tam mě zase odrazuje větší poruchovost a vůle. Dále se mi zamlouvá Defender Cobra M5 (luxusní zpracování), alezároveň se mi nelíbí potenciometr jako plyn/colectiv (to pak jedine v kombinaci s Saitek Pro Flight Throttle Quadrant PZ45 nebo něčím podobným)...

Prosím o radu, nebo jiné doporučení. Moc děkuju
Upravil/a BigOHenry dne 30-01-2013 14:21
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,810,086 návštěv