May 18 2024 07:16:40
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 1
ATA_Paul

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit?
RH_Killer
petsild napsal:

Killer napsal:

Mám k němu připojený svoje pedály a plynovku.

Ta elektronika ještě utáhne pedály s brzdami? Můžeš pls přidat zapojení toho konektoru děkuji.


Vyřešil jsem to jednoduše. Odpojenej poťák od plynu a kabely vyvedený do konektoru. To samý twist. Dá se použít jakejkoliv třípinovej konektor. Nejsem žádnej elektrónek a kolega zrovna nebyl po ruce, tak jsem to udělal takhle. Odborník by to zapojil na konektory, který už tam jsou. To bych doporučil. Já nemám na pedálech brzdy, tak mě to nevadí. Ten joy má osy na všechno, včetně brzd. Je na to připravenej. Až tedy zapojím i brzdy na pedálech, budu to muset předělat.
 
RH_Killer
57_OTU ajvn napsal:

Tak mám Javelina doma.
Jestli byl T 1600M dobrý tak tenhle je ještě lepší. Úžas střídá nádheru.
Jsem nadšený protože v BoS se už mi ta příčná osa (pitch) komižle už jenom nepatrně. Tuž kurňa to je úplně jiný požitek-prožitekÚsměv

Mám jenom takový menší problém.
Trošku se mi kvedlá tj má takovou menší středovou vůli na osách X Y , má to takle být? Nebo mám smůlu...


Smůlu nemáš. Mám to stejný. Nějak to už nevnímám.
 
RH_Killer
[quote]ZVP Zdenek napsal:

Kovový Javelin existuje ? Snad Gladiator Pro...

Středovou "vůli" cca 3 - 5 mm na ose Y (měřeno na horním konci páky) lze odstranit samolepící AL folií (podobně jsem to řešil u fungl nového CH Fighterstick, taky byl "přesný" a "bez vůlí" atp)

Folii je nutno nalepit na boky drážky v bílém třmenu - plastu uprostřed mechaniky


Mohl by si to nějak líp popsat, nebo vyfotit? Nebo načmárnout šipku do tý fotky? Díky
 
Ajvn
CHlapci díky za rady.
Ta menší vůle mi nevadí jen jsem chtěl vědět jestli ji tam máte taky.
 
Ajvn
Ninjo jelikož jsem zrovinka vyměnil T1600m za Javelín tak za sebe říkám, že je javelouš jednoznačně ještě lepší. Rozdíl v ceně není tak velký.ÚsměvMrknutí
 
Ninja220
57_OTU.... Díky za pomoc při rozhodování. Máš k tomu nějaký plyn? Mám pedály od Saiteku, tak doufám, že to bude fachat.
 
Ajvn
No nic, doufám že tě nezklame.
Mám doma plynovku ze Saiteka X-52 + Taky od nich "třípáčkový" throttle kvadrant.
No po úděsných zkušenostech s X-52 Pro (Neskutečná poruchovost) říkám už nikdy nic od saiteka- NIC!!! Ale ta trotlyho krabička šlape.

X-52ky jsem měl dvě. A obě byly úplně stejně skurvené.
 
ZVP Zdenek
Killer: označenou část je nutno dostat ven tzn. odpojit a odšroubovat DPS vlevo, pak povolit 4 šrouby a "pravolevou" část mechaniky vytáhnout směrem nahoru. Po otočení uvidíš v označené části podélnou drážku (tam co je šipka, ale zevnitř), která je moc "široká" a je třeba ji zúžit. V drážce jezdí "druhý konec kniplu", to pochopíš po rozebrání. Zúžení jsem u tohoto joye provedl polepením bočních stěn drážky samolepící AL folií. Dá se použít cokoli se správnou tloušťkou, ale hlavně, musí jít o samolepící materiál co opravdu drží a měl by vydržet slabé tření (takže ne nějaký papír). Je třeba trochu zkoušet..

[img]http://i1190.photobucket.com/albums/z441/zdenek_2106/post-979-0-23647900-1468644678_zpsu27rlrnx.jpg[/img] is not a valid Image.

V principu jde o totéž jako na obrázku níže - je na něm vidět "druhý konec kniplu" z CH, který byl po letech provozu obroušený tudíž moz úzký (nebo drážka moc široká, jak se to veme). Autor to řešil touto úpravou válcového konce - zde se ovšem řešila vůle v řádu milimetru, na novém javelinu u mého kusu jde o vymezení vůle cca 0,2 - 0,25 mm:

[img]http://s14.postimg.org/3rui9r7gx/Combat_Stickx_HALL_1.jpg[/img] is not a valid Image.

Javelin je v principu shodný, jen "druhý konec" který jezdí v šipkou označeném dílu není válcový, ale 4hran.
Upravil/a ZVP Zdenek dne 13-12-2016 20:15
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
RH_Killer
Mrknu na to. Díky
 
Ajvn
Díky Zdenku.
Jenže když ho mám v záruce tak se v tom vrtat nemužu.
Ale vrtá mi hlavou proč tam je schválně od výroby vůle.
Nijak negativně se neprojevuje. Ale proč?
 
606_JuLB
Výrobné tolerancie.Mrknutí
 
ZVP Zdenek
Ajvn: taky ho mám v záruce a vrtat se v tom můžu Úsměv Tahle "vůle" je na každém mně známém joyi s tímto typem mechanismu...budou to holt ty výrobní tolerance... já bych to neřešil - rozebral, trochu si pohrál s vhodným materiálem a vůli minimalizoval. ale ne každý je ochoten rozebírat novou věc, to chápu.
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
Ajvn
Zatím mi to nevadí. ZáávtrakŠklebící se se v tom někdy povrtám.
 
Ninja220
Tak mám taky toho Javelina. Ještě ho ho nemám zapojeného, ale trochu mi vadí do strany vyosená rukojeť vůči základně. Jinak vypadá super.
 
RH_Killer
Ninja220 napsal:

Tak mám taky toho Javelina. Ještě ho ho nemám zapojeného, ale trochu mi vadí do strany vyosená rukojeť vůči základně. Jinak vypadá super.


To jsem vyřešil zajištěním twistu v rovný poloze šroubkem. Mám pedály. První věc co mě srala a to hodně. Po sundání tý části na opření ruky je tam otvor k tomu určenej.
 
RH_Killer
Kašlal jsem na záruku a hned vrtal díry na konektory. Stejně, když se ti tam něco posere, bude to urvanej plast a to ti nikde neuznaj. U takovýho gladiatora už bych asi byl opatrnější. Úsměv
 
Ninja220
Doufám, že ten otvor najdu. Sere mě to dost.
 
petsild
Je tu někdo kdo používá u Javelina intenzivně směrovku a napsal tak zkušenosti děkuj.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
RH_Killer
Ninja220 napsal:

Doufám, že ten otvor najdu. Sere mě to dost.


Najdeš. Je to spíš náznak na otvor. Tedy jestli si dobře pamatuju. Natočíš do správný polohy, navrtáš a pak šroub. Nejde to zajistit na obě strany, tak musíš dát dlouhej skrz celej knipl. Pozor! Jsou tam kabely. Chce to cit.
 
Ninja220
No trochu nechápu. Stačí odmontovat část na opření ruky? Nebo více? A ten šroub odkud kam?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,900,766 návštěv