May 18 2024 11:24:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
332. squadrona „Tuskeegee“ v Milovicích !!!
veikso
Cracken napsal:
...chlapec s hranatou hlavou z Pearl Harbouru sloužil u jedné z "Eagle squadron"...

...a na Spitfiru Mk. I měl kódy RFŠklebící se
 
1stCL_Fucida
1stCL_pbarry napsal:
seš si jistej žes to viděl fuči ? Mrknutí


No já nejednou - i když pravda, už to bude nějakej ten pátek, takže se na tohle téma raději sázet nebudeme, mohl bych přijít o nějakého z těžce vybojovaných a pravidelně nedodávaných Jägermeisterů Úsměv.
Mohli bychom někdy udělat promítací den..třeba u Bumajze - ten by jistě film o černošských stíhačích kvitoval s povděkem, i když mám takovej dojem, že jsem na tom byl s Bumíkem dokonce v kině, nebo s Valherou? Na MFLF mám za to Úsměv
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 13-02-2009 01:54
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Cracken
veikso napsal:
Cracken napsal:
...chlapec s hranatou hlavou z Pearl Harbouru sloužil u jedné z "Eagle squadron"...

...a na Spitfiru Mk. I měl kódy RFŠklebící se


Fakt, jo? Ale vsadím se, že na trupu určitě měl boxujícího orla, pozdější symbol 4 FG!
 
310_cibule
1stCL_Fucida napsal:
Mohli bychom někdy udělat promítací den...


Proč ne, film dodám. Jägermaistera nepiju, zvracím po něm. Případné výhry inkasuji raději v single malt Mrknutí

Bumíka ohlídám. V nejhorším na něj hodíme deku (Mek to tak dělá s papouškem, aby nám na TS nekecal do lítání).

P.S. Tyrle, si tu? Hned vedle tebe votevřeli skvělou stáčírnu různejch dobrot (což ale asi víš déle než já). Včera jsem tam kupoval dvanáctiletou single malt Lowland, Auchentoshan distillery přímo ze sudu. Mňam mňam, asi se teď u Vás občas ukážu :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Mají Juru?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Co je jura? Jmenuje se to Vom Fass http://www.vomfas...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Jura je jediná skotská whiska která mi chutná, jinak dávám přednost irské, ale Jura je prostě mooooc mňam. Mrknutí Špatně se tuna shání.

http://www.isleof...


武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Hmmm, to zní dobře. Také dávám přednost irské. Ale musím přiznat, že většinou ji piji v takovém množství, že si z finančních důvodů mohu dovolit toliko jamesona (přeci jen rodin apotřebuje občas něco do úst, i když se je to snažím postupně odnaučovat).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Ale tak to není špatný výběr, Bushmill je břečka pro protestantské bastardy. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Tak to každopádně. IRA rulez Cool
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Flan
Ja s tim Whiskey modem mam porad potize. Kdyz ho flaknu na jakoukoliv verzi meho Stomach, mam problem. Vetsinou to ze zacatku bezi ok, tongue sbernice si nekdy dokaze aj zachrochtat. Pokud ovsem peclive vybiram co z toho Unified Whiskey paklu vyberove nainstaluju.
Ale stejne se to pak zacne nekde cele zadirat, obraz jde do kelu...a dejou se dalsi veci....no co bych vam povidal, nakonec se sam zacne spoustet Unified Whiskey Uninstaler a nejde to zastavit.
Hele, kdyby tyhle vymakany verze jako Jura a podobne byly byly free, tak se moc nedeje, ale za ty prachy pak takove potize, to je holej nerozum si s tim zacinat...
 
311_Tank
Umel by nekdo zjistit ktera B-17 tam bude litat ? Jestli Pink Lady nebo jina ?
 
WT_Schmouddle
Přítelkyně bratranec dělá přímo na place IT a CGI podporu, dával jsem přes něj produkci nějaké překlady leteckých termínů. Hlavní česká produkční je mi prej zavázaná, nebo tak nějak to říkala. Mou slíbenou odměnou je den na place mezi Mustangama...Mrknutí

Jestli se tam dostanu, fotogalerie bude.Šklebící se
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Tajpan
dúfam že remake dobrej klasiky sa vydarí. len aby to nebolo o tom že jeden mustang postriela 12-sť fokáčov a nakoniec padne pod kanonmi dalších dvadsiatich. Úsměv
OT: dúfam že tam budú nejaké skutočné mezky a focky a nie nejaké aradá. Úsměv
BTW: ked už sme o tých mýtoch a legendách, neviem či amíci natočili (asi nie) , ale by mohli, o jednom pechotnom oddieli ktorý slúžil v pacifiku a získal vraj najviac najvyšších vyznamenaní v histoii usa army. Pointa je vtom , že príšlušníci tohto oddielu boli pôvodom japonci. Mrknutí
 
Hoper
Japonci nebo nějací "domorodci", co bojovali pro Japonce ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Tajpan
dnes by sa korektne označovali američania japonského pôvodu: "japanameričania". (či je to spisovne, neviem).
 
Fuzo
Tak abych to trošička znova rozjel tak čumte Cool http://www.lshk.c...tail_akce/
Ve zkratce :
Termín konání: 10.04.2009 - 15.04.2009

Vážení přátelé,
letiště Hradec Králové zažije skutečný návrat do období 2. světové války. Začátkem měsíce dubna přistanou na letišti letouny z druhé světové války za účelem natáčení filmu.
Konkrétně se jedná o následující letouny: 1 x B-17, 1 x DC-3, 3 x P-51, 2 x P-40, 1 x Piper Cup.
Přesný datum konání akce a její průběh bude upřesněn. Všechny detaily budeme průběžně zveřejňovat na našich internetových stránkách.
Organizátorem akce je společnost Heritage of Flying Legends ve spolupráci s Leteckými službami Hradec Králové.
Zájmem organizátorů je umožnit široké veřejnosti se na této nevšední podívané zůčastnit.

Více informací u pana Jaroslava Farkaše tel.: 733 652 273
nebo na e-mailu: handling@lshk.cz
 
http://www.fuzo.cz
filnorm
310_cibule napsal:
Hoši, já tu zpochybňující studii četl už dříve Úsměv
Je samozřejmě dost nepravděpodobné, že by jedna skupina po celou válku udržela čistý štít (na druhou stranu je ovšem dobré vědět, Tuskegee airmen původně létali jako hloubkaři a ne doprovod, ten začali létat až o dost později).


To je pravda, nejprve působili u 12. letecké armády (taktické letectvo), později u 15. letecké armády (strategické letectvo). Ale pozor: I poté, co měli za úkol především chránit bombardéry, útočili na pozemní cíle - v českých zemích k tomu došlo přinejmenším třikrát:
24. 8. 1944: první hloubkový útok na území protektorátu
27. 8. 1944: útok na letiště v Prostějově
15. 4. 1945: série hloubkových útoků na území dnešního Plzeňského kraje



310_cibule napsal:
A ono o to stejně nejde. Význam Tuskagee Airmen spočíval v něčem úplně jiném než v počtu sestřelů.


O tom není sporu.
Kde všude udeřili hloubkaři v Čechách?
http://hloubkari....
 
311_Liboch
filnorm napsal:
310_cibule napsal:
Hoši, já tu zpochybňující studii četl už dříve Úsměv
Je samozřejmě dost nepravděpodobné, že by jedna skupina po celou válku udržela čistý štít (na druhou stranu je ovšem dobré vědět, Tuskegee airmen původně létali jako hloubkaři a ne doprovod, ten začali létat až o dost později).


To je pravda, nejprve působili u 12. letecké armády (taktické letectvo), později u 15. letecké armády (strategické letectvo). Ale pozor: I poté, co měli za úkol především chránit bombardéry, útočili na pozemní cíle - v českých zemích k tomu došlo přinejmenším třikrát:
24. 8. 1944: první hloubkový útok na území protektorátu
27. 8. 1944: útok na letiště v Prostějově
15. 4. 1945: série hloubkových útoků na území dnešního Plzeňského kraje



310_cibule napsal:
A ono o to stejně nejde. Význam Tuskagee Airmen spočíval v něčem úplně jiném než v počtu sestřelů.


O tom není sporu.

Babička (budiž jí země lehká) mi vyprávěla jak tlačila kočárek s maminkou, někde na louce poblíž Letňan a najednou hroznej rachot a ze stříbrnýho letadla se na ní zubil černoch. Tak na tom něco bude...Mrknutí
 
3BAP_Rohlos
311_Liboch napsal:
Babička (budiž jí země lehká) mi vyprávěla jak tlačila kočárek s maminkou, někde na louce poblíž Letňan a najednou hroznej rachot a ze stříbrnýho letadla se na ní zubil černoch. Tak na tom něco bude...Mrknutí


Jo na todle téma jsem už viděl nějakej českej film... Rychlostí 890 km/h tam proletěl nějakej černoch v dvaačtýře s emerickejma znakama v roce 44 a dyž letěl kolem pozorovatelů, tak se čas záhadně zpomalil do metriksova, aby si ho mohli pořádně všici prohlídnout...

Nevěříte.... VĚŘTE!!!!!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,165 návštěv