May 19 2024 04:59:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Moje kousky
310_Crowley
LesniHU napsal:
310_Crowley napsal:
Měl bych dotaz. Nějaké informace k tomu Spitu Mk.VIII? Zaujala mě skladba výzbroje, konstrukce křídla to sice umožňovala, ale v žádné dostupné literatuře jsem se u VIII nesetkal s instalací 4x Hispano. Nějaké libůstka S/L nebo co?
4 kanony byly vzacne, protoze vytapeni kridla bylo nedostatecne a vnejsi par kanonu pak zlobil. Proto se pouzivaly prakticky jen v tropech, kde je vice teplo a vsechny boje tam probihaly v mensich vyskach. Vzhledem k nasazeni tohoto konkretniho kusu proti Jp by to odpovidalo.


Díky HU, ale tohle já vím Úsměv Jen jsem se s tím ještě nesetkal u jiného spitu (s Merlinem) než u Mk.VC.
Mk.VIII šly víceméně komplet do pacifiku (a minoritní část do středomoří), ale měl jsem za to, že měly výzbroj 2 + 4. Zajímalo by mě kolik takových 4kanónů Mk.VIII létalo.
 
BP_dFrog
Clive R. Caldwell létal osmičku se 4 kanóny a 4 kulomety u 457sq. RAAF pokud se nepletu, ale celkové počty nevím.
 
Fuzo
pouze WAAAAAAAUU
 
http://www.fuzo.cz
Hoper
ještě dotaz k tomu Liberátoru - podklady pro něj jsi měl odkud ? Slyšel jsem totiž, že co letadlo (naší 311tý), to trochu jiná skladba výstroje a výzbroje - anglická vs us střelecká věž, jinej radar, jinak závěsníky na rakety/bomby... A právě že (údajně) není moc zdokumentovaný, co který stroj měl ...


ed: jinak též poklona, pěkné kousky :)
Upravil/a Hoper dne 05-10-2009 20:40
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LesniHU
310_Crowley napsal:
Díky HU, ale tohle já vím Úsměv Jen jsem se s tím ještě nesetkal u jiného spitu (s Merlinem) než u Mk.VC.
Mk.VIII šly víceméně komplet do pacifiku (a minoritní část do středomoří), ale měl jsem za to, že měly výzbroj 2 + 4. Zajímalo by mě kolik takových 4kanónů Mk.VIII létalo.
Tak to nevim. Asi to bude i jine cislo nez kolik jich tak bylo vyrobenych, pomerne casto se pry u jednotek dvojice odmontovavala.

Ohledne dotazu 2: ten Mk.VII nejspis nema kratsi hlavne, ale kanony jsou zamontovane do zadni z dvou poloh (http://www.spitfi...e-wing.jpg)
 
Redboost
Ano, ta osma je mašina Cliva Caldwella, podle jeho logbooku na takto upraveném Spitovi měl asi 7 bojových letů, ale podle jeho slov mašina měla obratnost "betonové stodoly", takže si nechal zpátky namontovat standardní výzbroj. Moc osmiček takto nelétalo, proto je tak málo fotek. Navíc se většinou jedná o fotky ze soukromých sbírek pod copyrightem, takže na webu se toho najde minimum.
Sedmička má skutečně malinko kratší hlavně, je to chyba výrobce, ale nechal jsem to bez úprav.
 
Redboost
Hoper: díky. Máš pravdu, skoro co kus, to originál. Čerpal jsem hlavně z časopisu Revi a pak přímo od autora připravované knihy na čs. Liberatory, který mi laskavě poskytl pár fotek.
Střeliště je anglické Boulton Paul Type E se čtyřčetem 7.7mm, zbytek US guny, boční střeliště nebylo modifikováno. Radar jsem neřešil, antény jsou podle fotek a co bylo vevnitř je v 1/72 jedno Úsměv Rakety byly na výklopném závěsníku uvnitř pumovnice, nemám je tam, čekám na jednoho výrobce doplňků až je udělá, pač jsem línej je vyrábět od nuly. JInak PP-Z měl snad třetí největší počet bojových letů a vystřídali se na něm všichni velitelé 311.perutě
Na ukázku, detail střeliště + Leigh Light.
[img]http://i141.photobucket.com/albums/r68/Modeland/01-14.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://i141.photobucket.com/albums/r68/Modeland/02-9.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Redboost
Ještě něco málo pro příznivce modrýchMrknutí

[img]http://i141.photobucket.com/albums/r68/Modeland/11-2.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://i141.photobucket.com/albums/r68/Modeland/01-15.jpg[/img] is not a valid Image.
 
310_Stanlee
Nádherná práca, pri týchto fotkách mi je lúto,že na nieco takéto nemám talent.

Co sú to za krídla na Spitu mk.IX a VII ? Mám dojem,že takéto špicaté konce som ešte nevidel...Minimálne teda v ilovy este nie.
 
Panek
To kolo u Liberátoru jsi upravoval, nebo je to tak od výroby?
 
310_Crowley
Redboost napsal:
Ano, ta osma je mašina Cliva Caldwella, podle jeho logbooku na takto upraveném Spitovi měl asi 7 bojových letů, ale podle jeho slov mašina měla obratnost "betonové stodoly", takže si nechal zpátky namontovat standardní výzbroj. Moc osmiček takto nelétalo, proto je tak málo fotek. Navíc se většinou jedná o fotky ze soukromých sbírek pod copyrightem, takže na webu se toho najde minimum.
Sedmička má skutečně malinko kratší hlavně, je to chyba výrobce, ale nechal jsem to bez úprav.


Díky za osvětu, pořád je co studovatÚsměv S tou obratností mě to napadlo hned, spolu se zvětšenou zásobou paliva (nádrže v kořenech křídel) se to muselo chovat nehezky. Obzvláště pokud tam měl nechané i ty browningy.

To HU: to schéma je ke křídlu E. Tam bylo z pravidla Hispano na vnější straně a tudíž umístěné v zadní pozici (a tedy opticky kratší), na vnitřní byl půlpalec. Spíš jsem myslel jestli se nejedná o pokusnou instalaci jiného modelu zbraně, kupříkladu Hisp. Mk.V. Ale pokud se jedná o chybu výrobce, tak asi prdÚsměv

To Stanlee: zvýšené rozpětí použité u některých výškových verzí. Mám za to že poprvé u mk.V, pak VI, VII, VIII a IX a možná i u některých PR, ale to jen hádám. Pozdější HF Mk.IX měly křídlo o standardním rozpětí.
 
Redboost
Panek: jestli myslíš pleumatikuÚsměv tak tam sem se pokusil narýt vzorek, no mohl sem si dát víc záležet
Upravil/a Redboost dne 06-10-2009 07:52
 
veikso
Redboost napsal:
Panek: jestli myslíš pleumatikuÚsměv tak tam sem se pokusil narýt vzorek, no mohl sem si dát víc záležet
No mě připadá tak hezky přirozeně prosedlá váhou letadla. Pěkné mocMrknutí
 
LesniHU
310_Crowley napsal:
To HU: to schéma je ke křídlu E. Tam bylo z pravidla Hispano na vnější straně a tudíž umístěné v zadní pozici (a tedy opticky kratší), na vnitřní byl půlpalec. Spíš jsem myslel jestli se nejedná o pokusnou instalaci jiného modelu zbraně, kupříkladu Hisp. Mk.V. Ale pokud se jedná o chybu výrobce, tak asi prdÚsměv
Ano, jenze C melo stejne misto pro dva pary Hispan a tam taky nic nebranilo umisteni jen jedne dvojice do te vic vzadu. V osazeni kanonem mkV jeste za valky neverim, i kdyz oba typy mely vsechny pripojne body umistene stejne a proto byly jednodusse zamenitelne.
 
310_Crowley
LesniHU napsal:
310_Crowley napsal:
To HU: to schéma je ke křídlu E. Tam bylo z pravidla Hispano na vnější straně a tudíž umístěné v zadní pozici (a tedy opticky kratší), na vnitřní byl půlpalec. Spíš jsem myslel jestli se nejedná o pokusnou instalaci jiného modelu zbraně, kupříkladu Hisp. Mk.V. Ale pokud se jedná o chybu výrobce, tak asi prdÚsměv
Ano, jenze C melo stejne misto pro dva pary Hispan a tam taky nic nebranilo umisteni jen jedne dvojice do te vic vzadu.


Doposud jsem žil v domnění, že uložení na vnitřní straně umožňuje kvůli vedení munice pouze polohu více vysunutou. Z toho nákresu to není příliš patrné. Pokud ale říkáš, že obě komory umožňovaly obě polohy uložení, nezbývá mi než ti věřit.

V osazeni kanonem mkV jeste za valky neverim, i kdyz oba typy mely vsechny pripojne body umistene stejne a proto byly jednodusse zamenitelne.


Já taky ne, proto mě ten kratší lauf (ve vnitřním doku) zaujal. Mk.V se montovaly do nového křídla, tedy Spit MK.21/22/24. Nicméně k dispozici Hisp. mk.V bylo, proto jsem chtěl vědět jestli se u té VII nejedné o pokusnou zástavbu Úsměv
 
3BAP_Rohlos
Redboost napsal:
[img]http://i141.photobucket.com/albums/r68/Modeland/01-15.jpg[/img] is not a valid Image.


Moje rumunská kolegyně mě přeložila nápis na boku tohodle henšla. Byl jsem zvědavej co si to tam psali tihle rumídci a prej to znamená něco jako, abych citoval:"Go girl!"

Ale ta girl neznamená něco jako kočka, holka nebo tak něco, ale malou holčičku...Úsměv

Úchyláci jedni..
 
Panek
Redboost napsal:
Panek: jestli myslíš pleumatikuÚsměv tak tam sem se pokusil narýt vzorek, no mohl sem si dát víc záležet

Jde mi o to zmáčkknutí. Vypadá to přirozeně.
 
LesniHU
310_Crowley napsal:
LesniHU napsal:
310_Crowley napsal:
To HU: to schéma je ke křídlu E. Tam bylo z pravidla Hispano na vnější straně a tudíž umístěné v zadní pozici (a tedy opticky kratší), na vnitřní byl půlpalec. Spíš jsem myslel jestli se nejedná o pokusnou instalaci jiného modelu zbraně, kupříkladu Hisp. Mk.V. Ale pokud se jedná o chybu výrobce, tak asi prdÚsměv
Ano, jenze C melo stejne misto pro dva pary Hispan a tam taky nic nebranilo umisteni jen jedne dvojice do te vic vzadu.


Doposud jsem žil v domnění, že uložení na vnitřní straně umožňuje kvůli vedení munice pouze polohu více vysunutou. Z toho nákresu to není příliš patrné. Pokud ale říkáš, že obě komory umožňovaly obě polohy uložení, nezbývá mi než ti věřit.
Vidis, to jsem uplne prehledl, ze ten kanon je na vnitrni pozici Zamračený. Jestli to slo umistit do vnitrni dozadu nevim, asi ne. Tim moje teorie pada a je to asi skutecne chyba vyrobce modelu.
 
ZVP_Hekite
Je štěstí že tohle fórum nenavštěvují ÚSŤOVÍ BRZDAŘI Vyděšený Šklebící se
 
http://zvp.wz.cz/
WT_Peci
ZVP_Hekite napsal:
Je štěstí že tohle fórum nenavštěvují ÚSŤOVÍ BRZDAŘI Vyděšený Šklebící se


Tak to se, hošku, škaredě pleteš... Vyděšený
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,906,651 návštěv