May 20 2024 17:49:12
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Palba 1938 - ČSL vs. Luftwaffe
Robo
57_OTU ajvn napsal:Prostě nemužu uvěřit že Avia B-534 která byla na urovni polikarpovú gladiatorů, fiatů, a všech ostatních dvouplošníků te doby NEMĚLA zapalnuo munici!


Avia v hre ma zapalnu municiu. Nesirit bludy a potrenovat strelbu Mrknutí
 
1stCL_Bein
Tak jsem nainstaloval z posledního aktuálního odkazu a padám při 60%.....samotné zuti bez problémůSmutný
 
TozziFan
Hlásím problém s packem. Jakmile přes JSGME aktivuji složku CSvsGermany1938, IL mi padá při 60%. Po deaktivaci IL jede v poho i online. Instaloval jsem poslední verzi(samorozbalovací).Smutný

EDIT: než to nadatluju, tak to jsem už dajŠklebící se
Upravil/a TozziFan dne 20-08-2010 21:42
 
Stoupa
Mam stejnej problem.
 
Ajvn
Hmm
Kdo jiný by měl lépe vědět, co v té avii všechno vězí, než vy dva.
Asi je chyba ve mě. Fakt mi to zapalně nepřipadá.
No a jestli mám ten problém jenom ja...Smutný
 
606_Temp
zkoušel jsi to třeba na štuku a mířit jí na kořen křídla?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Stoupa
to VGR MaP: Vyházel bych z air.ini toho CSvsGermany packu letadla co se této specky nezůčastní. Zkrátí to čas s hledáním v seznamu letadel. Dále tam zkus zakomponovat i mod Avia_B-71.
Upravil/a Stoupa dne 21-08-2010 01:45
 
olda Olde maly
S Pětistovkou se dá zapálit He-111P-2. Těžce, ale dá. O ostatních jasko Ju a Bf, nemluvě Úsměv
 
ringlett
s pětistovkou, (offline), normálně dáš befka B i C a první D, pak už je to na blití ....
ale co doženež to rozstřílíš ...
Upravil/a ringlett dne 21-08-2010 11:50
 
ZVP_ALEX
Rád by jsem Vám předložil soukromý postřeh jednoho člověka, který se bezesporu zabýval studiem dobových podkladů, cituji:

"Německá armáda by do napadení ČSR dle plánů nasadila 2200 strojů všech typů (přičemž mizivá část by byly moderní stroje typu Bf-109 (ve verzích B, C a D které byly vybaveny pouze kulomety)). Moderní stroje i se zkušenými posádkami byli ve Španělsku takže mimo nebezpečí. Hlavní nevýhodou byla ve srovnání s československým B-534 ve slabších palubních zbraních a B-534 disponoval větší stoupavostí, doletem i dostupem (tedy výškou do které mohl vyletět). Další věcí bylo že B-534 byl klasické dřevěné konstrukce což znamená že se dá opravit rychle i na polním letišti a prostě tam není co poškodit, to letadlo může být jak cedník ale pořád letí dál. Největší nevýhodou německého letectva byl nedostatek jak kvalitních pilotů tak nedostatek zkušeného pozemního personálu ale ke všemu absolutní nedostatek munice, paliva a náhradních dílů do všech letadel. Zásoby pro případnou válku byly tak malé že by Luftwaffe mohla vést válku jenom jeden týden, pak by jí došel dech. Navíc Luftwaffe neměla dostatek bombardérů aby napadali města a i kdyby tak by to morálku národa jenom posílilo a ztráty by nebyli nijak vysoké vzhledem k tomu že němci neměli k dispozici žádné zápalné pumy a i ty co měli by jim stačili maximálně na 5 náletů na Prahu. Co se týče náletů na továrny tak ty by také nebyli nic extra protože Hitler chtěl zbrojní průmysl ČSR (který byl v tu dobu 2 nejrozvinutější na světě (po německu)) neporušený aby ho mohl využít pro své další plány. Co se týče našeho letectva tak jsme do bojů mohli nasadit 1100 letadel všech typů. Naše letectvo nedisponovalo letadly tak moderními ale mělo spoustu výhod na své straně (některý již byly uvedeny výše). Například naši piloti byli cvičeni v akrobacii což by ve vzdušných soubojích byla cenná výhoda a hlavně by to vyrovnalo naše stroje na úroveň Bf-109 (pokud by je ovšem vůbec potkali). Další věcí je že zásoby našeho letectva na válku byly připraveny na půl roku bojů což je zásoba víc jak dostatečná. Jak bylo výše uvedeno tak naše stroje byli většinou celodřevěné konstrukce což má ovšem výhodu v tom že nevyžadují takovou péči a jejich oprava je v polních podmínkách velmi rychlá. Za onen týden co by Luftwaffe mohla aktivně bojovat by naše ztráty dosáhli zhruba 170 strojů nicméně my jsme si takové ztráty v tuto dobu mohli dovolit. Co se týče úkolů letectva ČSR tak to mělo hlavně poskytnout ochranu pozemnímu vojsku a ochranu měst mělo ponechat protiletadlovému dělostřelectvu. J.E.Boulton " ,konec citace.

Šklebící se
 
606_Temp
tohle je moc pěkná propaganda Šklebící se
To jestli byli naši piloti cvičení k akrobacii má být výhoda proti německým pilotům cvičených bojem ve španělsku? Docela kontroverzní myšlenka.
Dřevěná konstrukce mi taky jako extra výhoda nepřijde. Zásah ze sebemenší ráže přerazí nosník letadla raz dva. Raději přežít ve vzduchu a doma stroj nechat dýl na opravě, než být v tom vzduchu bez křídla.
Zásoby na týden na blitzkrieg vcelku stačí.
Ty odhadované ztráty jsou vzaté z čeho?
Nechci toho pána nijak shazovat, ale je milión studií jiných zainteresovaných pánů a každá je jiná. Brát nějakou studii jako přesnou a jedinou pravdivou není úplně šťastné. Info o tom, že němci měli mlo náhradních dílů a problémy s logistikou jsou ale potvrzeny z více zdrojů, takže toho bych se držel.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
ZVP_ALEX
Tempíku, já ji ale neberu jako jedinou a přesnou. Jeno jsem si dovolil tímto poznamenat, že Luftwaffe v roce 1938 nebyla Luftwafe roku 1939, která napadla a s poměrně značnýma ztrátama porazila polské letectvo, které bylo rozhodně na válku připraveno materiálně hůř než naše.

A jenom by jsem se velice nerad dožil planesetu Bf109D-late a He111P a nic víc, toť vše hochu .............Šklebící se
 
606_Temp
to s tebou samozřejmě plně souhlasím Mrknutí
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hoper
ad naši piloti co by akrobaté - jakže se jmenoval ten náš pilot, co se dostal do RAF a byl nějaký mistr akrobacie ? A jakže se (pravda, v roce 1940) chytal se svojí akrobacií ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Farky
606_Tempik napsal:
To tedy LW neměla moc Befek. Může tu sem někdo hodit početní stavy na rok 38? Odpadli by tu tyhle debaty
Proti 110kám nic nemám. Těch ale asi taky nebylo zas tak moc, ne?

Fučida už by mohl hodit alespoň nějaký předběžný planeset. Všude po netu se jen debatuj co asi tak, ale od vršku to spí.



Dám to sem, ale nebude se ti to líbit Úsměv - http://www.ww2.dk...26938.html
Je to přepis z archívu, ale je trochu nepřesný. Ve skutečnosti měla LW mix Bf 109B, C a D. He 51 a Ar 68 už byli u Jagdwaffe celkem vzácnost, jedna jediná Gruppe byla výhradně vyzbrojená dvouplošníky (I./JG136, v tý tabulce se jí špatně připisují befka).

K Bf 110 - možná je měla v září 1938 jedna Gruppe (s velkým, ale opravdu velkým důrazem na slovíčko možná). Někdy v listopadu - prosinci už určitě (I./LG1) a to výhradně ve verzi Bf 110B.
 
Cracken
Byl ten akrobat Josef Hubáček?
Upravil/a Cracken dne 21-08-2010 22:43
 
Indy
Alebo Vaclav Jicha.
Letka_13/Indy
 
606_Temp
Farky, proč by se mi to nelíbilo? Já jsem proto chtěl nějaké údaje, abych věděl co budem sestřelovat Cool
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
S trochou štěstí nebudete sestřelovat nic ( Vyděšený ), ale pokud jde o to, co vás bude sestřelovat, tak Bf 109 B, C a D. Přibližný poměr 2:1:3
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 22-08-2010 13:59
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
MaP
Omlouvám se za to, že jsem tady v krátkém období dal 3 verze. Ale to vzniklo z toho, že jsem původně vytvářet nějaký soubor letadel vůbec neměl v úmyslu. Na začátku jsem chtěl jenom ukázat, že to jde a pak ať si na tom dělají ostatní (mám jeden veliký rest a na něm bych měl dělat).
Ale červíček vždy začal hlodat a udělal jsem nějaké úpravy.

A teď k problémům.
Na mém počítači jsem to testoval s různými kombinacemi různých jiných modů a bylo to OK. Ale také jsem narazil na mysteriózní problém 60% ale ta poslední verze mi ho nedělala.
Můžu ještě udělat (zatím) poslední verzi a nepoužívat adresář MODS, ale FILES, což by mohlo odstranit nějaké stupně volnosti ila a tak snad zvýšit spolehlivost (ale ohromě zvýší nepřehlednost).


Zatím tento mod berte jako námět do diskuze a co v něm bude nakonec to závisí na vrchním velení.

Zatím pár rad:
-JSGME je náladová potvora a občas vyrobí chybu. Když něco nového instalujete, tak vždy (radši) vypněte ostatní mody.
-tenhle mod instalujte jako poslední
-před aktivací tohohle modu si radši vymažte (nebo) přejmenujte stávající adresář MODS.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,913,247 návštěv