May 20 2024 16:22:24
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Palba 1938 - ČSL vs. Luftwaffe
TozziFan
Já osobně jsem instaloval na čistou verzi UP2.01(těsně před isntalací jsem dal UPupdate/restore) a žádné jiné mody jsem nezapínal. Ještě zkusím omínusovat původní složku jsgmemods a vytvořím novou jen s tímto modem. Pak dám vědět.Mrknutí
Upravil/a TozziFan dne 22-08-2010 16:53
 
MaP
Ajajaj. Já jsem ůl Úsměv.

Jak se nevyplatí dělat změny na tom co je již otestováno. Jak se nevyplatí práce ve 4 hodiny ráno.
Takže aby vám to chodilo bez chyby 60%, tak si předtím aktivujte mod warbirdsofprey (obsahuje zuti + nějaká rozšíření).

Další možnost je najít soubor air.ini v jsgmemods\csvsgermany1938\MODS\01_STD\com\maddox\il2\objects\air.ini a zakomentovat (pomocí //) nebo zrušit tam řádky pro Lancaster a wellington.

Patch opravující chybu v air.ini.
http://ulozto.cz/...-patch.exe

Po aplikování patche nemusí být už zapnuté warbirdsofprey mod.

Aktuální verze viz. http://www.vwings...ost_130699
Upravil/a MaP dne 22-08-2010 22:27
 
ZVP_ALEX
Hoper napsal:
ad naši piloti co by akrobaté - jakže se jmenoval ten náš pilot, co se dostal do RAF a byl nějaký mistr akrobacie ? A jakže se (pravda, v roce 1940) chytal se svojí akrobacií ?


Pokud máš na mysli kpt.Nováka, tak ten bohužel zemřel ve Francii ve špitále, aniž by měl možnost zasáhnout do bojů a pokud máš na mysli "Peřinu, neboli RINOPEHO" tak jestli se nepletu ten byl třetím nejúspěšnějším stíhačem bytvy o Francii a tuším, že tam dostal cca 12 strojů od LWŠklebící se


Fučida napsal:
S trochou štěstí nebudete sestřelovat nic ( ), ale pokud jde o to, co vás bude sestřelovat, tak Bf 109 B, C a D. Přibližný poměr 2:1:3


No a máš to vyjasněný TempíkuŠklebící se co jsem říkal, ještě že v té době nelítal nějaký prototip FW190, hned by tam byl v dostatečném a adekvátním zastoupeníVyděšený

A máleb by jsem zapomněl, předpokládaný poměr sil odhaduji na 6 ku 1 ve prospěch hochů od LW. Jde přece o to přiblýžit se možné realitě, že?!?Mrknutí
Upravil/a ZVP_ALEX dne 22-08-2010 18:22
 
TozziFan
MaPe, tak už to jede (s 00_WoP)Mrknutí
 
Stoupa
JJ už to funguje, muj nazor je že ta BK avie je tam zbytečná, je naprosto stejná jako IV , pouze má hák, což je nám u teto specky na nic.
 
ringlett
Stoupa napsal:
JJ už to funguje, muj nazor je že ta BK avie je tam zbytečná, je naprosto stejná jako IV , pouze má hák, což je nám u teto specky na nic.


moje BK má hák, bohužel, dva kulomety a dvacítku kanon ...
 
1stCL_Fucida
Alexi, pomineme-li jízlivost v příspěvku, pak komentář k poměru letounů je: 1 : 1. +/-. Víceméně uvidíme, kolik lidí se kam přihlásí, pak se bude řada věcí ještě upravovat. Cca za týden se vše otevře k oficiálnímu přihlašování..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
ZVP_ALEX
Stoupa napsal:
JJ už to funguje, muj nazor je že ta BK avie je tam zbytečná, je naprosto stejná jako IV , pouze má hák, což je nám u teto specky na nic.


JJ, Bk 534 by jsem vyhodil, kanónů byl pokud se nepletu nedostatek a tak tam dali zase kulasy a jestli se nepletu, tak jich ani moc nebylo jak s těma kukasama, tak s kanónkem.


Fučida napsal:

Alexi, pomineme-li jízlivost v příspěvku, pak komentář k poměru letounů je: 1 : 1. +/-. Víceméně uvidíme, kolik lidí se kam přihlásí, pak se bude řada věcí ještě upravovat. Cca za týden se vše otevře k oficiálnímu přihlašování...


No pokud jde o to rýpnutí, tak to já jen aby řeč nestála a rád se nechám mile překvapit. Ono není ani tak rozhodující, kolik se jich přihlásí, ale spíš kolik se jich dostaví a zdali jim to pojede.Mrknutí
 
MaP
Samozřejmě je Avia Bk-534 úlně zbytečná (a navíc v modu nemá ani kanón, ale 4 kulomety), B-534 3.série je teoreticky taky zbytečná, ale může se brát jako takový čít pro československo - má naprosto stejné vlatnosti a výkony jako IV. série, ale je z ní vidět dozadu.

Zatím to berte že byla ukončena fáze expanze a nastává fáze konsolidace.

Teď jsme zkoušeli lítat s Aviemi proti Bf109B. Myslím si, že ty C a D verze jsou opravdu nutné - Avia totiž je obratnější než Berta, má větší výzbroj, mnohem lépe stoupe, má lepší motor a je jen o trochu pomalejší. Prostě - lepší letadlo.
Zvážil bych rozsah použití zejména He-111. S Avií je ho těžké dohonit a natož sestřelit. Asi nejlepší letadlo na sestřelování 111ctek je SB-2. To by se mohlo změnit předěláním SB-2 na B-71 (tj zredujováním výzbroje viz. B-71 thred).
Upravil/a MaP dne 22-08-2010 22:48
 
ringlett
Vnesu sem zmatek. Avie Bk 534 s kanonem, ani nevím odkud jsem ji okopčil. V době ve které se téma odehrává stejně ještě nebyli.

http://www.mediaf...sq30w59132
 
Jirka
Koukám Fuči, že se Ti z toho tady stává pěkný modový bordel. Začínám z toho mít takový divný pocit a už ani nevím, jestli se mě do toho bude vůbec chtít. Myslím, že jsi udělal chybu, oznámit to takhle dopředu. Zamračený
 
Hoper
neboj, ono to vykrystalizuje ;)
a určitě ti testovači si balíčky zkoušejí na testovací verzi šturma a ne na ostré, aby pak při ostré akci neměli problémy :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Vogone, v určitou dobu vyberu jednu instalaci, kterou označím za standardní a kdo si ji nepoužije, bude mít smůlu Úsměv Dávat záplaty přes záplaty je pro nás sice nepohodlné, ale po nováčky naprosto neproveditelné.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
S trochou štěstí nebudete sestřelovat nic ( :o ), ale pokud jde o to, co vás bude sestřelovat, tak Bf 109 B, C a D. Přibližný poměr 2:1:3

tohle jsem nepochopil, ani jednu část
a než abych si to vysvětlil blbě, prosím o objasnění ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Rufu
No já íceméňě souhlasím s Vogonem,ale spíš vidím problém s těma "úpravama"stávajících dostupných letadel.Nelíbí se mi změněná SB2,spekulace o B534 a stíhací Ju 87.Nasaďte si ME 109C,D a u čechoslováku Š328.
 
1stCL_Fucida
Hoper, první věta je narážka na to, že Luftwaffe se nenechá sestřelovat. Druhá věta je narážka na to, že Luftwaffe bude sestřelovat, oboje provokace. Třetí věta hovoří o přibližném poměru jednotlivých verzí Bf 109 na nebi. Na dvě Bf 109 B bude připadat jedno Bf 109 C a tři Bf 109 D (+/-).

Rufu, na 99% budou použita původní SB-2, ne módovaná. B-534 budou k dispozici obě, přibližný poměr dáme asi 1 : 3 (III. vs. IV. série), ale čekám ještě na nějaká data. Jako bitevník bude u Luftwaffe použit výhradně He 51 C, protože Hs 123 je šíleně přemodelovanej. Československý (nejen)bitevník bude Š-328, dal jsem si pár testovacích letů a krom toho, že je to podmotorovaný asi jako Blaník, tak je to celkem fajn éro. Bf 109 budou B-2, C-1 a starší D-1 (pozdější D-1 využívá některé díly z Emila, např výfuky. Jsou to přestavby z pozdějšího období). "stíhací Ju 87" nechápu, bude použita standardní B-2, protože Antona bohužel nemáme, ale bude omezena nosnost pouze na čtvrttunky, výkon jim bohužel srazit nelze. Zatím nevím, jestli u Luftwaffe nasadit i bombardovací Ju 52, ale spíše ne, budou sloužit pouze jako zásobovací a "pro speciální účely".
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Temp
"Stíhací Ju-87"
Jedná se o stroj žeroucí nejen Hurricany. Po odhozu bomb velmi obratné letadélko schopné ukroutit v ploché zatáčce kdejakou soudobou stíhačku. Navíc se zadním střelcem, který znepříjemňuje manévrování nepřítele a velmi často je schopen ho i poškodit až sestřelit. Proti Avii je dokonce i rychlejší u země a může tak používat taktiku BnZ.

Během tréninků jsme přišli na to, že štuky jsou aviím prakticky nebezpečnější, než befka B. (doufám, že se brzy zprovozní ten pack s ostatníma befkama, aby jsme si je mohli taky ozkoušet. )
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
j4ck41
VGR_MaP napsal:
Zvážil bych rozsah použití zejména He-111. S Avií je ho těžké dohonit a natož sestřelit.


na ja ... He 111 zere maly deti ... nez me kluci v to Heinkelu dali tak 3 Avie na maderu a ta posledni co hulila jak svine stejne prezila jen diky tomu ze mi zabili hrbetniho strelce
Upravil/a j4ck41 dne 23-08-2010 10:05
 
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
Hoper, první věta je narážka na to, že Luftwaffe se nenechá sestřelovat. Druhá věta je narážka na to, že Luftwaffe bude sestřelovat, oboje provokace. Třetí věta hovoří o přibližném poměru jednotlivých verzí Bf 109 na nebi. Na dvě Bf 109 B bude připadat jedno Bf 109 C a tři Bf 109 D (+/-).

Rufu, na 99% budou použita původní SB-2, ne módovaná. B-534 budou k dispozici obě, přibližný poměr dáme asi 1 : 3 (III. vs. IV. série), ale čekám ještě na nějaká data. Jako bitevník bude u Luftwaffe použit výhradně He 51 C, protože Hs 123 je šíleně přemodelovanej. Československý (nejen)bitevník bude Š-328, dal jsem si pár testovacích letů a krom toho, že je to podmotorovaný asi jako Blaník, tak je to celkem fajn éro. Bf 109 budou B-2, C-1 a starší D-1 (pozdější D-1 využívá některé díly z Emila, např výfuky. Jsou to přestavby z pozdějšího období). "stíhací Ju 87" nechápu, bude použita standardní B-2, protože Antona bohužel nemáme, ale bude omezena nosnost pouze na čtvrttunky, výkon jim bohužel srazit nelze. Zatím nevím, jestli u Luftwaffe nasadit i bombardovací Ju 52, ale spíše ne, budou sloužit pouze jako zásobovací a "pro speciální účely".


pokud jen jako slovní provokace, pak OK, já se bál, aby to nebyla pevně stanovená část akce :)

ad "Kravka" - bude s ní počítáno jako s bitevníkem na stejné úrovni jako u modrých s Ju-87 nebo se s ní počítá na kurýrní a průzkumné lety ? K občasnému honění pochodujícího wehrmachtu nedojde, neb za hranice Kravka nepoletí... ;)
A k rozehnání jízdy (a rychlejších) už svojí rychlostí nestačí :)))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Hoper, Ju 87 nebude bitevníkem, ale střemhlavým bombardérem. Bitevní letadlo se ze Stuky stalo až později. Kravka bude víceúčelový stroj, především ale bitevní (obdoba He 51 C na druhé straně).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,912,986 návštěv