May 18 2024 13:19:15
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
CoD: Komplexní správa motoru
CZ-BOB
310_cibule napsal:
A zkoušels ten mnou zkopírovaný postup, Bobe?


Zkoušel ale bez úspěchu. Chladič jsem nechal zavřený ale v chladiči se voda dostala na max. 25°C
Asi po 20 pokusu jsem to naštvaně vzdal.
 
Robo
CZ-BOB napsal:
310_cibule napsal:
A zkoušels ten mnou zkopírovaný postup, Bobe?


Zkoušel ale bez úspěchu. Chladič jsem nechal zavřený ale v chladiči se voda dostala na max. 25°C
Asi po 20 pokusu jsem to naštvaně vzdal.


Potvrdzujem, v SOW kampani aj na ATAGu dali pre tieto stroje airstart. Vykonmi sa ovsem priblizili k BoB masinam, je to na dobrej ceste!
Upravil/a clone9cz dne 04-07-2012 22:21
 
Jara4
Robo napsal:
CZ-BOB napsal:
310_cibule napsal:
A zkoušels ten mnou zkopírovaný postup, Bobe?


Zkoušel ale bez úspěchu. Chladič jsem nechal zavřený ale v chladiči se voda dostala na max. 25°C
Asi po 20 pokusu jsem to naštvaně vzdal.


Potvrdzujem, v SOW kampani aj na ATAGu dali pre tieto stroje airstart. Vykonmi sa ovsem priblizili k BoB masinam, je to na dobrej ceste!

Horrido zase postol svoj graf? Šklebící se


Airstart ale není cesta správným směrem Úsměv.
 
Robo
Jara4 napsal:Airstart ale není cesta správným směrem Úsměv.


Mal som skor na mysli historicke vykony RAF stihaciek z BoB obdobia.... ked uz sa dostanu do vzduchu Šklebící se Ale samozrejme mas pravdu Mrknutí
Upravil/a clone9cz dne 04-07-2012 22:22
 
310_cibule
Stejně se nemůžu dočkat, až se vrátím k lítacímu PC, patch nainstaluji a na nějakém serveru vyzkouším, že se ten hurík skutečně nastartovat nedá (kdysi jsem takto nemohl nastarovat B.R. dvacítku Mrknutí Ne, vážně, třeba to opravdu nejde, ale zkusit to musím).
Upravil/a 310_cibule dne 02-07-2012 12:54
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Valec
Robo napsal:
Jaj. No ze vraj to ide, ked mas zahriaty motor. Ale zahrejes ho, len ked ho nakopnes, co sa ale neda, takze to nejde. Ale so zahriatym motorom to ze vraj ide. Ale zahrejes ho, len ked ho nakopnes, co sa ale neda, takze to nejde. Ale so zahriatym motorom to ze vraj ide. Cool

Zatial som mal cas poskusat len v rychlej online mastenici s kolegami, ale to bol airstart.

Valec co vravis na 100 oktanov?
Jsem rad ze to konecne udelali ale jeste me trapi chlazeni.Nevim jak to bylo ve skutecnosti ale na plny plyn a bez pridavneho spalovani to nejde uchladit takze stejne litam jako predtim.Akorat si jen na chvilku muzu pomoct ale trepu se at se mi to nezadre.Ale jeste to budu dukladneji testovat.
 
310_cibule
To je docela zajímavá zpráva, Barone. Dalo se ostatně čekat, že to bude v nějakém nastavení. Už se těším (možná i huríka nakonec někdo nastartuje ;-)
Upravil/a clone9cz dne 04-07-2012 22:29
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Už je tady někdo, kdo mi může poradit, jak nastartovat jakékoli letadlo?
1) do posledního patche to šlo. Od něj ne. Taky se mi tehdy "ztratily" osy - ale to jsem prostě nastavil znovu (widle prostě nemají rády dva joysticky a tvrdohlavě preferují ten bez FF a já zase tvrdohlavě chci letadlo ovládat tím s FF Úsměv ). Motor bohužel nastartit nelze. Žádný.
2) Rada "zapni palivový ventil a zmáčkni I" nefunguje. Objeví se hláška "motor startuje", vrtule se protočí, z výfuků vyšlehnou plamínky, a vrtule se zastaví s hláškou "motor se zastavuje".
3) Rada z ofiko, kde jsem se ptal, ve znění "něco máte špatně nastavené" svědčí o tom, že ani programátoři tohoto (promiňte) zasraného zmetku nevědí co naprogramovali. Napsal jsem jim následně svůj názor, jednak v češtině, a druhak překlad v angličtině a ruštině (azbukou, páč jsou to evidentně nevzdělaní debilové), takže čekám že se zařadím po bok Opičáka a dostanu jižní ovoce.
Bývám na TS kvůli jiným programům, takže není problém domluvit se.
Takže - raďte, prosím vás. Než se definitivně naseru a ten zmrd poletí z disku. Zas tolik nestál, abych toho litoval.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
alfíku, a které letadlo máš na mysli ?
princip nahození je relativně stejný, ale v detailech pro různá létadla jiný...

takže se vydýchej, dej si pívo, pak si sedni k PC, vyber si Spita MkII, opakuji - Spita MkII a:

1a. otevři si kabinu, ať ti není příliš vedro
1b. otevři chladič naplno, ať pak není vedro motoru
2. zapni přívod paliva
3. zapni obě magneta (nemusíš, zapínají se "automaticky", ale je to hezké s nima hejbnout ;) )
4. přidej o pár dílků plyn
5. sepni startér (I)

Pokud jsi po vypití piva nebyl příliš opitý a nevlezl do letadla v hangáru, které mají akorát v péči mechanici (dělají generálku motoru), pak se ti vrtule protočí a motor naskočí.
Pokud není splněna ani jedna z výše uvedených možností, otevři okno a vyhoď PC z okna. Jo a nezapomeň nasadit psům helmy ;)
Nebo se ozvi do PM a večer se na to zkusíme podívat přes TS
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
torr
alfik napsal:
Už je tady někdo, kdo mi může poradit, jak nastartovat jakékoli letadlo?
1) do posledního patche to šlo. Od něj ne. Taky se mi tehdy "ztratily" osy - ale to jsem prostě nastavil znovu (widle prostě nemají rády dva joysticky a tvrdohlavě preferují ten bez FF a já zase tvrdohlavě chci letadlo ovládat tím s FF Úsměv ). Motor bohužel nastartit nelze. Žádný.
2) Rada "zapni palivový ventil a zmáčkni I" nefunguje. Objeví se hláška "motor startuje", vrtule se protočí, z výfuků vyšlehnou plamínky, a vrtule se zastaví s hláškou "motor se zastavuje".
3) Rada z ofiko, kde jsem se ptal, ve znění "něco máte špatně nastavené" svědčí o tom, že ani programátoři tohoto (promiňte) zasraného zmetku nevědí co naprogramovali. Napsal jsem jim následně svůj názor, jednak v češtině, a druhak překlad v angličtině a ruštině (azbukou, páč jsou to evidentně nevzdělaní debilové), takže čekám že se zařadím po bok Opičáka a dostanu jižní ovoce.
Bývám na TS kvůli jiným programům, takže není problém domluvit se.
Takže - raďte, prosím vás. Než se definitivně naseru a ten zmrd poletí z disku. Zas tolik nestál, abych toho litoval.


no skus třeba 110-tku:
1,zvol si motor
2,nastavist magneto na 1+2
3,posun polohy páky vyběru palivové nadrže(páka s hnědou hlavici) na pozici 1+2 tzn. uplně dopředu
4, stiskni I
5,plynová přípust může být uplně stažena

účelově pomíjím otevření chladičů,nastaveni klapek, atd ,protože pro samotný start nejsou důležite

jestli ti nepude nastartovat,tak máš u sebe nějakou neplechu
 
310_cibule
A důležitá informace na závěr: huríka a většinou ani spita jedničku v současné době nenastartuješ, ani kdyby ses postavil na hlavu.

Další beta patch to prý opraví (podle některých indicií by mohl vyjít dneska).

P.S. Cos mi tam 04.07.2012 22:29 editoval. clone? Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Takže znovu to důležité slovo: VŠECHNY letadla, bez rozdílu strany, počtu motorů, apod.
Postup JE opravdu dodržen (podotýkám že díky technickému vzdělání a mnohaleté praxi OPRAVDU vím jak se startuje motor - dokonce i stacionární turbínový generátor pro město jsem úspěšně startoval!!!).
Všechny letadla, vámi doporučené postupy, a nic.
Klidně to znovu projedu dnes odpol, abych to pojistil.
Něco se prostě samo vypne, nebo co.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
alfik
Upřesnění.
Tak jsem to projel, plus dostal jsem radu která (částečně) zabrala.
Mám prý zaškrtnout "antropomorfní ovládání".
Po zaškrtnutí, jde nastartovat všechna Německá letadla, ostatní, všechna, s bílým křížem či kulatým znakem, prostě všechna jiná než Německá, dělají furt totéž.
V praxi to znamená, že to sice z disku nepoletí, ale furt je to na pikaču.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
To je zajímavá chyba, člověk by čekal, že tu má každý zapnutou nejvyšší obtížnost a tedy stejné programově konfigurační podmínky.

Pravda, "antropomorfní ovládání" je sice pěkná inovace do realistického historického kokpitu, ale už se řešilo několik problémů u pilotů s HOTASem, kteří mají a nesundávají ruce z pák, ale přesto sim na jejich pohyby nereaguje.Smutný Tedy, pominuli případy, kdy pilot mění ovladačem jednu vlastnost a nejde ani to.
 
http://www.wwii-illusion.net
Hoper
pokud máš NEpovolenou chobotnici, pak je divné, že zapneš právě jen německá letadla
hodně divné

navíc - chobotnice, pokud vím, se nastavuje na serveru - tzn ty se o nastartování snažíš offline ??
ty sis udělal svoji misi se startováním ze země s jakýmkoliv letadlem ?



ed: Clone - ona ta chobotnice je naopak dobrá věc. Dle mého. Spousta lidí by si uvědomila (a že si uvědomila), že lítání v tědlech starých křápech nebylo tak snadné a jednoduché. Viz co jsem tudle četl o přistávání s mezkem, kdy pilot nemusel vůbec stačit vysunout klapky, protože těch rukou neměl víc...
A tady v simu uděláš co - zmáčkneš čůdl, případně pohneš osou a máš to...
I taková blbost, jako otevírání kabiny v P-51 od ED v DCSW se mi líbí oproti do té doby běžně používané praxi na jedno zmáčknutí čůdlu/klávesy...
Upravil/a Hoper dne 28-07-2012 15:34
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
http://leteckapos.../539123132
zkus tohle
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Valec
Chobotnice se nepouziva proto ze u vetsiny lidi co maji joye a na nich trimovaci kolecka se trimy sami mirne pohybujou a pak nejde ovladat letadlo.Je to dobra myslenka a mne osobne se libi ale v dnesni dobe nekvalitnich zarizeni je nepouzitelna.Alfe zkus se pripojit na ATAG a vem si spita II.Zapni palivo,v letadle (ne pomocne ukazatele na monitoru) plyn mej uplne stahnuty,vrtuli od sebe na max otacky a smes v letadle od sebe nahoru a zmackni start.Co to dela?
 
alfik
Ano, v off, v misi "Přelet". V té je start letadla vč. startu motorů.
Snažím se (jako kdysi u Ila) napřed se něco naučit a pak teprve lízt na online. Nejsem rád za blba, i když už bych na to měl být zvyklý za ty roky Mrknutí
Já nevím, jestli jsem to kdysi měl zapnuté nebo ne (chobotnici), jak už jsem psal, při posledním patchi (myslím normál, ne řecké písmenka) se mi nějak záhadně ztratilo nastavení (včetně os - to mě nejvíc štvalo, páč jsem "seděl" na letišti a vztekal se proč se mi nehýbou ovl. prvky, až jsem náhodně ťukl do G13ky a ono ejhle - ten pidijoy to ovládal!!!). Takže teď mám namapováno jen to nejnutnější (bez ovl. zaměřovačů apod).
A na ATAG mě to nepustí, je tam v. 1,07 a já mám 1,05
V off je to stejné (výše popsané) bez ohledu na to, jestli to dělám klávesou nebo myší.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
myslím, že Alfík právě porodil...

Válec si zpoceně otřel čelo, zahodil rukavice a šel si dát čouda (mmch - čudí jak fabrika)

a Křeček se spokojeně nacpává...

(kurňa, jestli to po restartu nebude fungovat, tak to bude sranda :D)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
sláva....
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,810 návštěv