May 17 2024 09:44:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
War Thunder
CSW_Cassius Chaerea
Zní to zajímavě, stahuji.
 
clone9cz
Jaký mody ? Světlý tmavý, řezaný ? Udělá to:"psssssss", když si otevřeš jednotku ? Level 8, jo ?
 
http://www.wwii-illusion.net
Bigg_I
Zdravim, zelikož já už čas ani periferie na Sturmovika nemám, tak občas lítám WT - s pauzami od closed bety. 32 level. Kdyby někdo chtěl zalítat společně, tak mám nick stejný jako tu. Lítám hlavně RB za spojencce. BR 3-4. Většinou teda s kladným skore minimalně 1 sestřel a šťastným návratem domů.
 
AJaromir
WT dostane helikopotvory.

YouTube Video




YouTube Video


 
magot
A to je dobře nebo špatně?
 
petsild
Když jsem dnes viděl Gazelle v plné akrobacii, bude mít DCS silného konkurenta.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
No, co jsem viděl videa, tak Visení je na mě moc lehký a hra neví, co je to vírový prstenec. Ale tak je to WT. Já to beru jako neutrální zprávu.
 
Koty
no tak hlavně je k dostání československý Hind, 24D, takže za mě Mrknutí


mimochodem, že jsem nevěděl o čem je přesně řeč, tak jsem si to pro jistotu dohledal

pěkný počtení
http://www.vrtuln...otaz-z.htm
Upravil/a Koty dne 24-08-2018 11:39
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
alfik
Koty napsal:

no tak hlavně je k dostání československý Hind, 24D, takže za mě Mrknutí

No tomu jsme se taky dost nasmáli. Právě 21. srpna oznámili vrtulník s Československou kamufláží a odznáčkem Šklebící se
Škoda že k tomu nedodali nějaké to prohlášení - něco jako "zachránili jsme vás od imperialistického vyzvrácení" nebo tak něco Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
AJaromir napsal:
hra neví, co je to vírový prstenec.

Tak nějak jsem si to tam představoval Šklebící se

akorát tu hru nějak nechápu, ty hellfire odpaluje jako na visuál?
Na ten záměrný kříž? Systémem raketa na drátu? On to tam sype jak brambory z pytle bez nějaké locku ..
YouTube Video




Hellfire je naváděn radarem (většina verzí) z apache, tzn. musí přecházet nějaký scan oblasti, lock, uvolnění agm a odpálení ..
Upravil/a magot dne 24-08-2018 12:55
 
pSipi
Vacsina Hellfire verzii je laserom navadzana.
Len jedna je navadzana radarom.

Ale inak mas pravdu. Pali to jak TOW.
 
magot
Jo máš pravdu většina řízená laserem z apache. Ta radarová verze (L) je spíš vzácnost.
Vtip je v tom a to nevím jak to přesně funguje, ale počítám že podobně jako u E mavericku.
Je tam procedura zaměření přes nějakou elektro-optiku nebo CCD, uzamknutí (zde počítám že AH-64D) že už dokáže sám dopočítat pohyb cíle skrze elektro-optiku, rozsvícení laseru (zde bude chybět přepnutí na hlavici AGM) a odpálení.
S tím že se musí počkat až doletí k cíli. Ale opravování zaměření by už nemělo být potřeba. To by bylo dost dřevěné, na úrovní ruské avioniky ze Su-25.

Takže ve WT by mělo být krapet obtížnější zaměřit další cíl, ale lehčí že po odpálení se už nemusí rovnat kurz.
(I když verze K to umožňuje údajně)
 
Rapier
No jak to vidím tak nezbývá než konstatovat: zlaté a stále nepřekonané Enemy Enaged Comanche vs Hokum v1.16, viz. http://eechcentra...=Main_Page.

PS: jinak Hellfire se odpaluje na Apache ve dvou modech:
Lock On Before Launch (LOBL) - vyžaduje přímý výhled na cíl
Lock On After Launch (LOAL) - vrtulník je v krytu, vypustí raketu, raketa letí vzhůru, vrtulník opustí kryt (v případě laserem naváděné verze) a zaměří cíl a raketa dopadne na cíl.
 
magot
Rapier napsal:

No jak to vidím tak nezbývá než konstatovat: zlaté a stále nepřekonané Enemy Enaged Comanche vs Hokum v1.16, viz. http://eechcentra...=Main_Page.

PS: jinak Hellfire se odpaluje na Apache ve dvou modech:
Lock On Before Launch (LOBL) - vyžaduje přímý výhled na cíl
Lock On After Launch (LOAL) - vrtulník je v krytu, vypustí raketu, raketa letí vzhůru, vrtulník opustí kryt (v případě laserem naváděné verze) a zaměří cíl a raketa dopadne na cíl.


Dík za info.
LOAL - zřejmě v případě AH-64D (radar) nebo OH-58 (optika) asi ani nemusí opouštět úkryt pokud se dívá "periskopem" na rotoru.
Upravil/a magot dne 25-08-2018 15:56
 
Rapier
Přesně tak. AH-64D nebo OH-58 nemusí z krytu celé, stačí když zaměří cíl radar/optika v kopuli nad rotorem. Obvykle AH-64A (případně starší AH-1F) spolupracují s OH-58/AH-64D které zaměřují cíle a áčka jen odpalují Hellfires z krytu. Úsměv

Ono stejně radar AH-64D může detekovat pohyblivé cíle na max. 8 km, statické cíle na 6 km a méně (no možná dnes už je ten radar vylepšen, nevím). Dostřel obou verzí Hellfire je 8 km. Což je vlastně dobře, protože v LOAL modu je dostřel Hellfire, který spálí spoustu energie na let vzhůru a následnou korekci po zaměření cíle omezen jen na cca 5 km. Takže radar zas takové omezení není. A navíc v LOAL módu máš jako min. vzdálenost zásahu cíle omezenou na cca 2,5 km, kvůli tomu, že Hellfire letí nejprve vzhůru.
 
pSipi
OH-58 uz su vyradene z vyzbroje a nahradili ich prave Longbow Apache. LOAL mod pre laserom navadzane rakety asi robit nemozu.
 
Aces_Wild
pSipi napsal:

OH-58 uz su vyradene z vyzbroje a nahradili ich prave Longbow Apache. LOAL mod pre laserom navadzane rakety asi robit nemozu.

Vyřazená byla verze D (2016). OH-58F má dle plánu zůstat v aktivní službě až do roku 2036.
 
pSipi
Akurat ze ta F verzia nema tu gulu nad rotorom. Flir ma na nose.
 
Koty
The main rotor has some issues. Whilst flying above the surface at lower altitudes (comparative to the rotor diameter) there is a ground effect that increases the main rotor lift. Whilst flying at low horizontal speed with high descending speed (3 m/s or more) the main rotor encounters a vortex ring effect that results into a thrust loss and uncontrollable fall.



Tak Šnek vydal povídání o letových modelech helikopotvor. Z tohoto úryvku mi vyplývá, že jsou si vědomi vírového prstence.


Možná bude i český překlad.

https://warthunde...copters-en



EDIT: ...kuevský vyjmenovaný slova Šklebící se
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
alfik
Jsou si vědomi??? Asi tak jako to jak teď lítají všechna spojenecká letadla?
Pro dokres: V posl. době raději sedlám "nádrže", jak jsem byl zhnusen např. Spitama a Koníkama...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,892,023 návštěv