May 18 2024 10:44:41
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Češi v Luftwaffe
310_cibule
Hele, Rajlich s Pejčochem tvrdí, že v Luftwaffe létaly stovky či spíše tisíce Čechů ze smíšených manželství. Jeden z nich prý například přeletěl do Británie. To jsem nevěděl, navíc jsem žil v domění, že jich byly tak desítky. O osudech dvou z nich napsali knížku.

http://aktualne.c...?id=773500
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
kouty
Ta knížka je celkem o ničem, mám ji doma.
Nejzajímavější byl asi soupis českých(sudetských) pilotů, kteří dostali RK a výš. Celkem asi 40 pilotů.

edit:
obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/177341_big.jpg
 
1stCL_Fucida
Před několika lety o tom i tady na SVK proběhla diskuse, ze které jsem se ale tehdy raději stáhl - ještě na ni nebyl ten správný čas. "Naši letci" byli vždy ti v Anglii a za Německo létali "oni". Jenže "naši" a "oni" jsou strašlivě relativní zájmena. Jsem rád, že Aktuálně i tímto krátkým článkem pomohlo zase trochu poodkrýt roušku okolo nedávných dějin - byť velká část článku je v placené oblasti, což mi radost nečiní. Asi nestačily příjmy z těch tun reklamních banerů všude okolo.

Celkově by bylo dost divné, kdyby ve všech složkách armády ano a zrovna v Luftwaffe ne. Největší paradox je, že vojáci Wehrmachtu po válce mnohem menším cílem různých perzekucí, nežli ti, kteří létali v Anglii. Absurdní, ale taková je historie.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
1stCL_Fucida napsal: Jsem rád, že Aktuálně i tímto krátkým článkem pomohlo zase trochu poodkrýt roušku okolo nedávných dějin - byť velká část článku je v placené oblasti, což mi radost nečiní. Asi nestačily příjmy z těch tun reklamních banerů všude okolo.


Tak za tohle ti ten zbytek z Insideru nezkopíruju a nepošlu, jak jsem měl původně v úmyslu Šklebící se

Čistě na okraj: Insider je pro ty, kteří chtějí všechno hned, tedy i informace, a jsou za to ochotni zaplatit. Většina textů později vyjde i na Aktuálně.

Zadarmo se mu, chlapci, zachtělo. A kdo asi bude za Honzu Gazdíka platit složenky, he? Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Zadarmo ne, ostatně novinář musí jíst stejně jako dělník, nebo úředník - ale dokud je web přeplněn reklamou doslovak prasknutí, pak mi ty placené "inside" věci přijdou...no, prostě se mi to nelíbí Úsměv I když je to jen 9 Kč na den Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
FK_Stern
Zde je onen soupis vyznamenaných
http://panzernet....pic=2200.0
 
radko1111
čítal to niekto ?? aký bol ich osud ?? Spravodlivý revolučný trest ??
 
310_cibule
radko1111 napsal:čítal to niekto ?? aký bol ich osud ?? Spravodlivý revolučný trest ??


Z toho, co je napsáno v Insideru, vyplývá, že ten první, který v roce 1942 přeletěl s heinkelem do Turecka a pak zkoušel vstoupit k čs. jednotkám RAF, unikl zřejmě "spravodlivému revolučnému trestu" jen o vlásek. Když to zde v roce 1948 převzali definitivně ti "nejspravodlivejší revolucionári", měl tolik rozumu, že si "půjčil" zlína a mazal do americké zóny. Pravděpodobně jen díky tomu se mu podařilo dožít úctyhodných 87 let. Uran je holt uran.

Ten druhý létal za Luftwaffe do poslední chvíle. Vzhledem k tomu, že "spravodlivý revolučný trest" stíhal po válce hlavně Němce, kterým bylo co ukrást, nikdo si ho nevšímal. Takže žil celý život kdesi u Litvínova a tím, že je letecké eso, se nikde moc nechlubil. "Revolucia" už tehdy v roce 1945-46 potřebovala odborníky do továren i jinde, a těch bylo mezi českými Němci mnoho. Takže se "revolučně" odsunovali převážně starci, ženy a děti. Ti schopní tu naopak museli zůstat, bylo mezi nimi i dost úplně regulérních nacistů.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
A navíc, každý režim nejvíce nenávidí ty, co mají svou hlavu (a nemyl se, ten náš současný "hodný" taky). Takže si StB ponechala schopné gestapáky, stejně jako naše souč. orgány si ponechaly schopné estébáky.
Pokud držíš hubu a krok, může ti být odpuštěno. Ostatně, vědí to na tebe a jsi tím vydíratelný. Pokud se cukáš, a namísto toho abys poslušně na rozkaz narukoval k Němcům pláchneš do Anglie... tak trp.
Jak se říká ve filmu 300: "Svoboda něco stojí. Platí se za ní cenou nejvyšší - totiž krví."
 
magot
před časem jsem uvažoval že si tu knihu "Walterové" pořídím ...

Taky mě osobně přijde kách když se vystrkujou na veřejnost jen naši piloti Raf, USSR už taky nejsou moc v módě a
německý už se toho asi nedočkaj ...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,901,976 návštěv