May 18 2024 14:15:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
obecná diskuse
rOckie
Robo napsal:

Paci sa mi na tom i fakt, ze prinasa mozno novych zaujemcov o lietanie.


to je právě podstatný, protože je to i v zájmu "starých vlků" - nebudou lidi, nebudou hry, respektive budou, ale s biografií jako např. TargetWare. Teď je celkem zlatý období - PC dneska umožňují po grafický a výpočtový stránce něco, co Sturm mít nemohl, zároveň generace nadšenců je dneska ve věku, kdy ty hry může vyrábět (prosazovat v herním průmyslu) a kupovat. Se obávám, že za patnáct dvacet let bude vymalováno a na starý kolena budeme lítat zastaralý hry, udržovaný při životě stylem, jako dneska Sturm. Jaký je dneska věkový průměr v letkách? Tipuju optimisticky někde kolem 35+. Lidi, co hltali knížky, lepily modely, na vlastní oči viděli ty, co za tím kniplem seděli... Tohle je pryč. Pro mlaďochy je to válka z doby před naším letopočtem. Pro Rusáky je WW2 naštěstí(?) klíčová součást jejich národní identity, proto to celý táhnou oni.

Chápu to ohrnování nosu nad arkádisty z WT, co se chovají na úrovni odpovídající jejich věku, ale je to krátkozraký. Si pamatuju, že před deseti lety tohle taky nebyla společnost s vybraným chováním Šklebící se
Nemám moc dobrý přehled, ale tipuju, že moc nováčků se letkám za poslední tři roky narekrutovat nepodařilo - v porovnání s dobou předchozí.

Vybavení je drahý, úroveň pilotů je dneska po téměř deseti patnácti letech online hraní někde úplně jinde, než u nováčků, který budou schopní se na ní dohrabat za dva tři roky... A ještě se jim na (bývalém?) hlavním webu komunity československých virtuálních pilotů nepřímo sděluje, že jsou to blbečci, kteří si hrajou s něčím, o co si vopravdovej pilot neopře ani klávesnici. Představa, že si nainstalujou Sturma, DCS nebo CLoD je úsměvná. Jestli to vytrhne BOS, tak to bude malý zázrak...

nejen že tu není sekce WT (na to už je stejně pozdě) ale není tu ani prolinkování na to český ofic. forum, ani odkaz na to, že ta hra vůbec existuje. hm.
 
313_OTU_oblak
Rockie - svatá pravda. Stačí vzpomenout, jak obrovská vlna zájmu se zvedla když vzniklo World of tanks - spousta lidí najednou začala mít zájem o tanky, později techniku, válku, historii a poté tradici a vazby na minulost. I když je to jen arkáda a s red orchestra se to nedá srovnat.

A to samé nyní warthunder - pěkná grafika, dobrá hratelnost a hodně lidí online. Teď nově tanky. Jediné minus je matchmaker....to je a bude achillova pata. Dost lidí hraje arkádu pro rychlejší grind a RB (později SCool pro zábavu.

Buďme rádi že tu WT je - věřím že dost lidí si najde cestu do BOSu nebo třeba lítá i ROF
 
Hoper
http://warthunder...Sherman-cz

ed: asi lepší originál, čeština je nějaká "podivná"
http://forum.wart...r-changes/
Upravil/a Hoper dne 22-05-2014 10:33
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
V poslednej dobe ma nájdete na WT skôr v tomto ako v lietadlách:

[img]http://stream1.gifsoup.com/view4/3415728/tank-pzkpfw-v-panther-o.gif[/img] is not a valid Image.

Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
Merten
Třeba tím,že zvedli odolnost kanonu u pz4 a předtím u tigeru Úsměv.Dál tím ,že skrouhli špatně nastavenou kořistní M4ku Úsměv (ta se v uzavřeným testu nikdy netestovala takže za mě prostě jedna z mnoha chyCool.No a taky omezili náměry kanonu u pantheru takže teď nebude moct střílet dozadu přes výfuk.Šafříku KLÍÍÍD je to jenom hra.Zeleno rudou fobii vytahujme až to pojede pokud možno bez bugu. Úsměv
 
Paulus
Baron napsal:

V poslednej dobe ma nájdete na WT skôr v tomto ako v lietadlách:

[img]http://stream1.gifsoup.com/view4/3415728/tank-pzkpfw-v-panther-o.gif[/img] is not a valid Image.

Úsměv


Barone už jsem tam taky pečenej-vařenej. Máte nějaké TS na společné bitvy?Úsměv
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
alfik
magot napsal:

alfik napsal:

Náhodou, WT je supr. Vždy když dondu z hospy, mám lepší výsledky než když lítám/ jezdím střízlivej! Šklebící se

Páč jseš dobře cvičenej Šklebící se

Jááásně - 11 z 10 Al-Koholíků doporučuje výcvikové centrum U dvou štírů! Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
Snad Cass dovolí -
http://warthunder...3/current/
přijde mi, že to panceřování ještě zesílili :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
CSW_Cassius Chaerea
Ještě by mohli přidat pro historickou přesnost jako kompenzaci ocelové trenýrky, které budou přidávat +5 odvahy a +3 štíty. Úsměv
 
Hoper
Teď jsem si při zkoušení tanku "všimnul", že tam je poněkud vícero map než jen ty, co jsou na serveru. Podotýkám ruských map.
A i hejbající se pěchota...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
Při spuštění smíšených bitev to psali, ale nějak jsem to nepobral. Až kluci na TS mi vysvětlili, proč my s tankama z levelu I potkáváme Tigra...
A ono je to i na českých stránkách;)
Další změnou je, že si hráči mohou vybrat, které vozidlo si vezmou do bitvy až poté, co se připojí do bitvy - ne před ní, jak bylo standartem. Následkem toho je přebrán MM podobný bitvám v arkádě - BR je validní pro nejvyšší stroj ve vašem panelu osádek. Buďte opatrní: pokud chcete použít StuG III Ausf.F a Fw.190 A-1 (BR 3.3), nenechávejte the CL-13A (BR 8.7) ve vašem slotu, nebo vás to hodí výš.

Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
Paulus napsal:

Barone už jsem tam taky pečenej-vařenej. Máte nějaké TS na společné bitvy?Úsměv


Mame Úsměv TS Jasta 6 Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
Paulus
Baron napsal:

Paulus napsal:

Barone už jsem tam taky pečenej-vařenej. Máte nějaké TS na společné bitvy?Úsměv


Mame Úsměv TS Jasta 6 Úsměv


Barone, můžeš mu poslat znovu spojení na TS Jasta 6. Někam se mi vytratilo.Úsměv
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Baron
Mas to v PM
Hals - und Beinbruch!
 
Merten
Hoper napsal:

Při spuštění smíšených bitev to psali, ale nějak jsem to nepobral. Až kluci na TS mi vysvětlili, proč my s tankama z levelu I potkáváme Tigra...
A ono je to i na českých stránkáchMrknutí
Další změnou je, že si hráči mohou vybrat, které vozidlo si vezmou do bitvy až poté, co se připojí do bitvy - ne před ní, jak bylo standartem. Následkem toho je přebrán MM podobný bitvám v arkádě - BR je validní pro nejvyšší stroj ve vašem panelu osádek. Buďte opatrní: pokud chcete použít StuG III Ausf.F a Fw.190 A-1 (BR 3.3), nenechávejte the CL-13A (BR 8.7) ve vašem slotu, nebo vás to hodí výš.
Tohle by si měla hlavně přečíst ta fňukna co tu psala o nemožném MM Úsměv
 
Hoper
Virtuální realita a War Thunder, jak se hraje a co nás ještě čeká? [GC 2014]
http://cdr.cz/cla...ar-thunder
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
olda Olde maly
Prej simulátor Šklebící se
 
Baron
Hmmmm... Ak v najbližšej veľkej aktualizácii bude aspoň polovica z toho čo píšu v Q & A - tak sa máme načo tešiť Mrknutí

http://forum.wart...try3210813

...a aj sa teším na tieto dve mašiny:

[img]http://i4.photobucket.com/albums/y106/Zushia/Char%20B1%20bis/CharB1boxart001.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.panzerpunkt.info/galerie_2/radpanzer/sdkfz_232_2_8x8_puma.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a Baron dne 25-08-2014 13:33
Hals - und Beinbruch!
 
beermajkl
Díky WT dostává WOT asi pěkně na prdel,ta pozemní technika v WT vypadá opravdu dobře.
 
313_Gryzlov
beermajkl napsal:

Díky WT dostává WOT asi pěkně na prdel,ta pozemní technika v WT vypadá opravdu dobře.


No nevím ... z bláta do louže?

“... Kromě toho proti-pancéřová střela zbraně KwK 42 váží pouze o 1kg méně než 85mm granát zbraně D-5. ...”

Podle amerického manuálu pro německou munici je hmotnost projektilu Pzgr. 39/42 7,2 kg a mnoho autorů tuto hodnotu přebírá (Jentz). Bohužel nemám v tlapě německé tabulky a letmý pohled do manuálu k Pantheru mi nepomohl. Standardně bývá udávána hodnota 6,8 kg, nicméně i kdyby to bylo 7,2 kg, pak je tam stále rozdíl 2 kg. 85 mm BR-365 nebo BR-365K má 9,2 kg podle sovětské dokumentace. Ale splést se může každý … (Ovšem sovětské manuály také kecají. Občas jsou autoři líní udělat opravu nebo zaznamenat změnu)

“Kdy máte v plánu opravit sekundární efekt tankových granátů? Konkrétně Pzg 39/42 (Panther Ausf. D), kdy penetrujete, ale nepůsobíte poškození.

Citlivost roznětky tankového granátu Pzgr 39/42 je 0.25, což znamená, že při maximální penetraci granátu, který je 160mm, potřebujete minimálně 40mm (25% ze 160mm) pancíře, aby se roznětka aktivovala. Pokud probijete příliš tanký pancíř (například střechu nějakého stroje), roznětka se neaktivuje a střela nevybouchne. V budoucnu plánujeme zobrazit podobné informace v našich tabulkách.”

Uznávám, že lidský mozek je zdrojem omylů, zvláště můj, nicméně tuším, že zrovna u 105 mm německého kanónu byla snad minimální tloušťka nutná k iniciaci dnového zapalovače asi 15 mm … Zkusím to najít, ale to co píše, myslím není v pořádku.

„Je zde rozptyl v penetračních hodnotách jednotlivých granátů? Například pokud střela ráže 75mm probije na 100m 90º pancíř tloušťky 76mm, může se stát, že za stejných podmínek neprobije 74mm?

Ano, je tu 10% rozptyl (což nebylo ani v historii nic zvláštního, protože ne všechny granáty byly vyrobeny stejně - narážíme např. na výrobu zmetků a výrobu munice v různých továrnách).“

Rozptyl tabulkové průbojnosti není funkcí tloušťky ale rychlosti. Z toho by měli vycházet. Při aplikaci jejich pravidla: čím větší průbojnost kanón bude mít, tím bude větší rozptyl v průbojnosti a to je nesmysl. Panáčci by si měli přečíst normu, podle které se testuje průbojnost a to několikrát po sobě, aby to pochopili. Jsou mimo mísu, ale pořád lepší, než ve WoT. Tam jsou mimo mísu 2,5 krát oproti WT 

„Můžete mi říct něco o situaci, kdy penetruji zadní část tanku, ale nic se nestane? Motor prostě "sežere" veškeré poškození a tank jede dál.

Ve většině případů střelba a penetrace motoru vedou k požáru a zničení vozidla. Jsou ale situace, kde prostřelíte zadní část pancíře tanku, ale granát už nemá dostatek kinetické energie a nepronikne motorem, který má také vlastní model poškození a funguje jako dodatečný pancíř (motor = kov), který chrání před úlomky střepin. To je jeden z případů, kdy probijete, ale nepoškodíte. Podobně to může fungovat s dalšími moduly.“

Špatná argumetnace. Měl se vymluvit na selhání zapalovače, protože i kdyby střela neměla dostatek energie k probití motoru, pak vlivem exploze a účinku střepin dojde minimálně k jeho poškození, takže jeho vysvětlení neberu. 

Chlapci mají ještě co dělat.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,903,021 návštěv