May 18 2024 11:49:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
BOS videa
Rumcajs
Vím, že to už začíná být nudné, ale mám tu další video ze serie LaGG3 versus zásobování Heinkelama. Je to na Syndikátech zatím jediná mise, ale dnes byla vypečená. Doufám, že pokus navodit atmosféru vyšel.
YouTube Video



Syndikáti šetřej letadlama, takže na letišti Skvorin nic lepšího není. Na letištích na východ od Stalingradu maj i omezený počet Jaků a La 5, ale je to daleko, tak holt lítám LaGGy. S LaGGem je to legrace, nesmí mě zmerčit stodevítky. Je to o tolik pomalejší, že nezdrhnu pryč, ani když mám 2000m převahu výšky. Kulometčíci mívaj solidní výcvik a stačí jedna trefa. Návrat domů alespoň bez zranění je pak docela vzácná událost.
Non est specifica
 
WT_Horrido
Není mi jasné proč všichni chtějí Ju-52, na tenhle styl uplně stačí He-111 Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
Teta je teta a basta fidly.
 
datelko
Rumcajs super Mrknutí
 
Rumcajs
WT_Horrido napsal:

Není mi jasné proč všichni chtějí Ju-52, na tenhle styl uplně stačí He-111 Úsměv
Máš recht, na to by stačily i Gothy z ROFka, stejnak je to škoda přenosového pásma.
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Je z toho Rumcajsi cítit, že tě to létání baví Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
1stCL_Fucida napsal:

Je z toho Rumcajsi cítit, že tě to létání baví Úsměv
Mě jo, hele a jsem tu správně na foru, kde se lidi, co je to baví, vyskytujou?
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Snad aspoň z části ano Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
Ač přesvědčením stíhač s rozechvělou rukou, zkusil jsem pro změnu IL2 a bombardovat tanky. Z bombardování nebylo nic, natěšených Messerschmittů bylo kolem víc, než by jeden IL2 mohl ignorovat. Vlastně jsem si chvílema připadal jak v ROFku, když s Albatrosem bojuju proti SE5kám.
YouTube Video



Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Jagdšturm, jako bych viděl Cassia Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Horrido
Pěkné létání.

A hezká ilustrace k unreal onlajnu. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
alfik
Pěkně jsi je prohnal - ale, jak by ti řekl soudruh komisař - úkol jsi nesplnil. Tanky prošly! Šklebící se
Mch - jak slyším, našel! Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Rumcajs
Po delší odmlce tu mám názornou ukázku účinnosti zbraní v BOSku. Je to taková propagace podvěsů s kanónama pro piloty Mezků, ale platí to i pro Fokoušové žokeje.

YouTube Video



Non est specifica
 
Pepe
Skvělá videa Loupežníku Mrknutí
 
Rumcajs
Že by samotný Drinkins? .. Sledovat v 1080p.
YouTube Video




Měl jsem dnes hezký souboj se stodevítkou. Bohužel jsem byl na špatné straně, tedy jsem nemohl útočit od slunce. Měl jsem ale převahu výšky a tak jsem mohl nebohé Befko dohnat. Zkraje se zdálo, že o mě pilot Befka ví, ale pak jsem si nebyl úplně jist. První střelba byla slabá, ale posléze jsem to napravil. Jak píšu na YouTube, jakmile má Jak iniciativu, lze si ji podržet a přinutit stodevítku manévrovat a ztrácet. Manévrovatelnost obou strojů je tak blízká, že jeden druhému nemůže utýct, pokud jsou na tom piloti alespoň trochu podobně. Podobně ve smyslu schopností, počtu vypitých drinků, celkové únavy a tak podobně. Vlastně jsem na tom s útěkama líp s Jakem než se stodevítkou. Jak umí utáhnout zatáčku přeci jen víc a když má alespoň trochu výšky a nějaký mrak nadosah, většinou se mi podaří soupeře na chvilku uspat a zdrhnout do mraků. Se stodevítkou mám v tomhle směru horší statistiku. Pokud nemám dostatek výšky na dajv přes 750 km/h, je to potíž.
Non est specifica
 
606_JuLB
Veľmi pekné video Rumcajs.

Najbližšie až poletím BoS-a, určite dôjdem na TS-ko, na "rozumy" v praxi Mrknutí
 
310_cibule
Jak vlastně člověk v ví, že někoho sestřelil? Tedy pokud se mu nerozprskne před očima či ho nevidí vyskočit?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
310_cibule napsal:

Jak vlastně člověk v ví, že někoho sestřelil? Tedy pokud se mu nerozprskne před očima či ho nevidí vyskočit?
Je to zatím hodně nehotové. V zásadě se to dozvíš jen tak, že ti naskočí sestřel v lobby (TACool. Nebo po dokončení letu to máš v záznamu letu. Nicméně let může skončit dřív, než se sestřel připíše a tak to uvidíš až příští let. No a navíc se to ne vždy připíše. Jsou dny, kdy se mi připíše polovina z toho, co ulovím. Takže to zatím neřeš, prý se dosud věnovali offline a teď se s vervou pustili do online.
Non est specifica
 
Shadowdeath
Takový piloty befek bych chtěl taky potkávat, žadný prudký pohyby, žádný kvrdlání, ani uletět nechtěl. Ten si o ten sestřel přímo říkal Úsměv

Jak mám převahu tak mě většinou befko padne do mraku a než ho najdu, tak si udělá dostatečný odstup, aby si mohl v klidu nastoupat a hnedle je kořist ze mě Úsměv Ale pomalu už se učím, za nimi nelítat a zůstat pěkně nahoře, protože za ty rusy fakt stačí udělat sebemenší blbost a budeš za ni pykat.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Rumcajs
Shadowdeath napsal:

Takový piloty befek bych chtěl taky potkávat, žadný prudký pohyby, žádný kvrdlání, ani uletět nechtěl. Ten si o ten sestřel přímo říkal Úsměv

Jak mám převahu tak mě většinou befko padne do mraku a než ho najdu, tak si udělá dostatečný odstup, aby si mohl v klidu nastoupat a hnedle je kořist ze mě Úsměv Ale pomalu už se učím, za nimi nelítat a zůstat pěkně nahoře, protože za ty rusy fakt stačí udělat sebemenší blbost a budeš za ni pykat.
Prudké pohyby Befek mají piloti Jaků moc rádi. Víme proč? Páčto Befko velmi rychle ztrácí energii při těch prudkých pohybech. Jak je schopnej následovaj takovou stodevítku při naprosté většině pohybů. A jde li Befko do pohybu nenásledovatelného, pak si pilot Jaku podrží energii, aby ji mohl využít vzápětí na přiblížení. Něco jiného je let Befka (nebo čehokoli jiného) ve stylu "Tanec svatého Víta" či "Padoucnice". To je taktika, kdy lomcuje pákou jak magor, ve snaze znepříjemnit míření natolik, že se druhej opravdu netrefí. Tato taktika je většinou velmi neúčinná právě v BOSku, protože stojí spoustu energie a především zejména v BOSku stačí na straně útočníka prostě chvilku přidržet spoušť a sprejovat, ono se něco ujme. Tedy pomáhá to jen vůči nezkušeným pilotům, nebo v situaci, že útočník má velmi málo zbývajících nábojů.
Jinak Befko je jistě schopné letadlo a v případě zaváhání umí snadno z útočníka udělat kořist. Ale věř, že to skoro stejně snadno umí i Jak. Situace je jiná s FW 190, LaGG3 a do jisté míry s La 5. To jsou letadla, která snadno přijdou o výhodu a druhou šanci si nemusí vynutit. Bf 109 vs Jak 1 (v BOSku) je ale velmi vyrovnaný souboj. Befko vede, v rukou zkušeného pilota je to nejlepší volba. Ale nesmí mít Jaka na šesti. Jak na šesti znamená, že nemůže využít svoje výhody. Jak na šesti znamená, že Befko musí manévrovat ve chvíli, kdy by potřebovalo stoupat po přímce a držet energii. Howgh.
Non est specifica
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,334 návštěv