May 18 2024 07:16:25
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
ATA_Paul

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
překlopení hry do češtiny
tot
- prosím o radu: na škatuli s CD je psáno "české titulky". ve starém šturmoviku se vlezlo do confic.ini a tam se to přepsalo, pokud to nebyla čistě česká verze, atd...
- tady někdo psal: "Treba otvorit CLOD, Steam - SteamApps - common - IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover - confUser.ini a tam prepísat [MOD]
GameLanguage=Czech".
- bohužel musím konstatovat, že v mém výše zmíněném souboru confUser. ini se oddíl [MOD] nenachází a není ani v jiných conf....
- otázka zní: kde tedy onen [MOD] GameLanguage=Czech je?

Cool
 
falkon
Ked ho tam nemas, tak ho tam manualne pridaj na koniec suboru.
 
Fiks
Takhle:

Do ConfUser přidej tohle:
[MOD]
GameLanguage=Czech

Cesta je:C:\Users\Název účtu\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD\ConfUser

Ve Steamu nech 1 :Udržovat hru aktualizovanou

dole zruš zatržítko u Povolit synchronizaci se Steam cloudem
 
Ajvn
Mám to úplně to samé.
Nemám tam složku [MOD]
Musel jsem to strčit do: Dokumenty-1C SoftClub-il-2sturmovik cliffs of dover-MOD-confUser.

Nacpal jsem tam tohle:
[MOD]
GameLanguage=Czech
ExtendCloudsDistance=yes
ZoomSpeed=6

Ale jelikož jsem za boha teď už v českém menu nikde nenašel jak lze nastavit rozhlížení myší tak jsem se na celého CoDa vysral.
POčkám až na ten giga patch jestli vůbec bude.
V Cod je hodně předpotopní grafika tekže zatím mě to nijak nebere...
 
petsild
Čeština základní verze Codu jde změnit přímo v menu Steam ve vlastnostech.

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/codcz.jpg[/img] is not a valid Image.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Fiks
Tak ta čeština ve Steamu nebyla.

A,že by někdo používal předpotopní rozhlížení myší ....znal jsem jen jednoho Úsměv.
Jinak funguje.
Nastavení ovládání/Nastavení kamery/Ovládání kamery v nezávislém režimu.
 
tot
pánové,
opět děkuji za intelektuální podporu. tu češtinu jsem ve steamu navolenou měl, leč - negativní.
pomohlo až to zapsání do C:\Users\Název účtu\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD\ConfUser

[MOD]
GameLanguage=Czech
ExtendCloudsDistance=yes
ZoomSpeed=6

no, vybral jsem to delší povídání, ani nevím proč. možná by stačilo jen to

[MOD]
GameLanguage=Czech

ale zkoumat to již nebudu. čeština tam je, takže ještě jednou díky. MrknutíŠklebící se
 
Ajvn
[MOD]
GameLanguage=Czech
ExtendCloudsDistance=yes
ZoomSpeed=6

tohle jsem tam dal na něčí radu odtud.

Fiksíku jak to myslíš?
Čím se mám rozhlížet? Když nemám trakír?
V každém případě dík. Jdu to prubnout.
 
Fiks
Už na starejch XP-čkách a Ilovi jsem experimentoval s FreeTrackem.Na 7-mičkách chodil
obstojně.To jěště nebyl OpenTrack.Podstatně pozdějc jsem koupil bazarovej TrackIr 4.
Zkus rozhlížení pomocí kloboučku na joysticku.To jsem používal před FreeTrackem.
 
Sagitt62
Zdravím,pánové.
Tak mám taky problém s češtinou do CoD… Podotýkám ofi koupenou krabicovou verzí.
Už to „rozchození“ hry přes „Steam“ mě stálo kýbl nervů a 2 flašky Cabernetu nalačno… Kdybych tušil,že se budu muset kamsi registrovat a trpět nabídky,tak… Nicméně na Steamu jsem,hru spustím,ale to nastavení ovládání (jen!) je pro mě v anglině katastrofa. Kupříkladu: motor na Spitu vypnu /magneta1+2/ ale jak ho spustím? Pohledy z kabiny- další katastrofa. Jsem ze „Sturma“ zvyklý na „klobouček“ joystiku,po puštění do neutr. polohy se pohled vrací . Tady ne,musím kliknout kloboukem zpět. A že pak často hledím jinam,než chci netřeba dodávat. Totéž brzdy/podvozek/,“nalepení“ na zaměřovač…
Když jsem si odborné výrazy zkoušel dávat do překladače,bylo to něco jako galské kletby v čínštině… Úsměv Zkrátka doufám,že když budu mít nastavení v ČJ,nějak se s tím poperu,jak na „Sturmovi“
Takže: bedlivě jsem si pročetl,co tu o nastavení češtiny píšete a konstatuju:

- „tot“ píše: - bohužel musím konstatovat, že v mém výše zmíněném souboru confUser. ini se oddíl [MOD] nenachází a není ani v jiných conf....
- „Fiks“ píše:
Do ConfUser přidej tohle:
[MOD]
GameLanguage=Czech
Cesta je:C:\Users\Název účtu\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD\ConfUser
Ve Steamu nech 1 :Udržovat hru aktualizovanou
dole zruš zatržítko u Povolit synchronizaci se Steam cloudem
-57_OTU ajvn píše: Mám to úplně to samé.
Nemám tam složku [MOD] Musel jsem to strčit do: Dokumenty-1C SoftClub-il-2sturmovik cliffs of dover-MOD-confUser.
Nacpal jsem tam tohle:
[MOD]
GameLanguage=Czech
ExtendCloudsDistance=yes
ZoomSpeed=6

u mě v : „C:\Users\Bary\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover „ složka „MOD“ taky není. Soubor „ confUser“ tam je. Nikoli ovšem „confUser.ini“.
Takže to znamená,že mám natvrdo do „confUser“ (což je vlastně poznámkový blok) zkopírovat tento text?
[MOD]
GameLanguage=Czech
ExtendCloudsDistance=yes
ZoomSpeed=6

Dík za rady. A nekopejte do 55leté PC-lamy – dělá,co může… Šklebící se
 
TozziFan
Jako první si nainstaluj TeamSpeak3. Přihlaš se na adresu co je psaná zde na fóru vpravo a vlez do místnosti pro Clod když tam někdo bude. Ochotně a rádi vysvětlí, pomohou a zaučí Mrknutí
 
Zifi
a hlavně nainstaluj tohle http://teamfusion...group.com/
 
310_cibule
Sagitt62 napsal:
Dík za rady. A nekopejte do 55leté PC-lamy – dělá,co může… Šklebící se


Žádné upejpání, takových je nás tu spousta ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Ajvn
Jo bude nás víc, nebudem se bát vlka nic.Úsměv
 
Sagitt62
TozziFan: Díky za odkaz,ta má stará verze už je asi mimo…
Zifi: „Что это такое?“,případně,“ What is it?“: http://teamfusion...group.com/?
Jinak: dík,kluci,že jste zareagovali. Třeba to s Vaší pomocí dám „do kupy“. A všichni,co mi pomůžou
budou mít u „Velkého Dýdžeje“ tlusté,těžké a nesmazatelné plus. Možná…
Jen co dopeču kus srnce od kamaráda,vrhnu se na TeamSpeak…
S62Mrknutí
 
Zifi
Sagitt62 napsal:


Zifi: „Что это такое?“,případně,“ What is it?“: http://teamfusion...group.com/?


Team Fusion pracuje na dalším vývoji CLOD. Opravili tunu chyb. Vylepšili grafiku. A optimalizovali hru. Bez toho je to vlastně nelétatelné. http://theairtact...group.com/

A Chuck vytvořil krásný manuál https://drive.goo...lxZ2M/view

a tady jsem vytvořil rar kde jsem postahoval spoustu singl kampaní a misí https://webshare....3pq4iX32t2

Víc ti musí poradit někdo jiný. Já jsem tady ohledně virtuálního lítání bez nadsázky největší ňouma
 
Sagitt62
Tak,chlapi, TemSpeak3 neprošel. Proč - nevím. Program prý nelze spustit,protože chybí v počítači ...: api-ms-win-runtime-l1-1-0.dll. No neva,bude hůř...Mrknutí S62
 
Sagitt62
Dík,Zifi, za echo. Myslím,že nechat si radit od "největšího ňoumy" by v mém případě mohlo být rel. přínosné. Už jen z toho důvodu,že "Největší Ňouma" je jisté oceněn,které poprávu patří MĚ!!! A podle staré metody: Kdo to umí,ten to dělá... Kdo to neumí,ten to učí... a kdo to nemůže ani učit,ten to řídí.. by jsi mě něco málo poučit mohl,buhehe!Šklebící se
Fakt jsem kluci,mimo. PC je v cajku,schválně jsem odinstaloval TS2, a teď tohle...
 
Sagitt62
Každopádně bych uvítal nějakej "polopatě" návod,jak hru-a hlavně nastavení letadla/mapy "překlopit" do češtiny... S62
 
Sagitt62
Tak na TS jsem. Pravda,ve tři a kus ráno,ale jsem. Takže mám včkat na některého nespavce a optat se na další postup? S62/Barry62
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,900,761 návštěv