May 18 2024 13:14:43
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » Rise of flight (letový bojový simulátor z období první světové války) » Rise of flight - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Flying Circus (ROFII)
LEON
Ondrej1 napsal:

Jinak co týká schopností AI, myslím si, že je to v online celé vnímáno trošku jako placebo efekt: nevěřím, že v běžné online bitvě je někdo schopný - podle chování stroje, zejména v případě bránicích se bombardérů - se stoprocentní jistotou poznat, že se jedná o živého hráče.
Nadruhou stranu chápu větší prožitek a adrenalin v online; je to daleko zábavnější vědět, že mám v zaměřovači živého hráče, než jedničky a nuly. Ale je to "jen" pocit.


Tak ten argument o jen "pocitu" Ti spolehlivě Ondřeji vyvrátím Úsměv

AI Tě nikdy nezjebe v chatu, že jsi "fakt hrdina" když ho sestřelíš při přistávání.
AI Ti nikdy nenapíše v chatu "No ammo" a pak Tě neočekávaně nerozstřílí ze zadu na hadry, když se otočíš a necháš ho gentlemansky žít.
AI Ti nikdy neudělá po jeho sestřelení to, že se přehodí za Tvoji bojující stranu a nerozstřílí Tě nečekaně ze zadu jako "vlastní" se slovy v chatu "to máš za ten sestřel zmr**!!!"
AI nikdy nevytočíš, když stejné AI sestřelíš 10x po sobě.
S AI si těžko popovídáš na TS, když se chceš při delším přeletu vykecat o těžkém dni v práci nebo jak Tě vytočila manželka.
AI Ti nikdy nenapíše "S!" ať byl ten souboj sebezajímavější.

Mám pokračovat? Úsměv
 
https://www.rcfree.eu
311_Vont
Šklebící se Tak to je přesné LEONE dík žes to tak hezky napsal Mrknutí
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
Zifi
Můžu se zeptat Vás co máte dva dny euforii ze sestřelu v online... Provozujete nějaký reálný sport?
 
311_Vont
No jasně třeba takové šipky, ty jsou fakt dobré. Například když mířím na "triple" dvacky a já hodím "triple" jedničky a v zápětí zas "triple" pětky, pak jsem v euforii že mi ty triply padaj Šklebící se
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
Ondrej1
Leone, šlo mi o spíše o technické chování strojů a manévry, taktiku, předvídavost apod., ale rozumím tomu, co jsi chtěl říct. Souhlasím s tím.

Cassius napsal:
"Jo a já ti píšu že se vyhýbáním VR technologii záměrně připravuješ o zážitek ve prospěch úspěšnosti sestřelování. Tak a dokud si nekoupíš VR brejle, tak si nekoupím joy s FF."
Já se ničemu takovému záměrně nevyhýbám. Akorát do toho nechci cpát prachy, tvl Úsměv
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Ondrej1
311_Vont napsal:

No jasně třeba takové šipky, ty jsou fakt dobré. Například když mířím na "triple" dvacky a já hodím "triple" jedničky a v zápětí zas "triple" pětky, pak jsem v euforii že mi ty triply padaj Šklebící se


A taky musíš, když máš trochu vypito, víc předsazovat?
 
Zifi
311_Vont napsal:

No jasně třeba takové šipky, ty jsou fakt dobré. Například když mířím na "triple" dvacky a já hodím "triple" jedničky a v zápětí zas "triple" pětky, pak jsem v euforii že mi ty triply padaj Šklebící se


V tom případě se ta euforie doma u monitoru dá pochopit
 
Ondrej1
Rumcajs napsal:
Novi ty jsi úplný básník. Ano, jde o online obsah. Online obsah si tvoříme sami. To žádná skriptovaná kampaň s "atmosférou" to nenahradí. Páčto za války ti kluci lítali proti živým lidem. Nelítali proti AIčkům. Fakt ne, AIčka tehdá skutečně nelítaly. Jediné, co je schopné tu atmosféru přiblížit, je virtuální realita proti skutečným lidem. Kdo tu pláče nad Red Baronem, je člověk neschopný konkurovat skutečným lidem. Kdo se vyžívá v mlácení bezduchých AI, ten je schopen jen přesně toho ... tedy najít si cestu, jak sundavat AI, který vždy a za všech okolností dělá to samé. Ale není se schopen postavit realitě. OK, každý máme zábavu v něčem jiném. To není nic špatného mlátit AIčka. Ale je potřeba to vidět tak, že hubiči AIček jsou v menšině a pro ně nikdo nic vyvíjet nebude. Nejsou v tom peníze. Skutečně kompetitivní virtuálové kupodivu mlátí sami sebe hlava nehlava. Nelíbí se to někomu? Rozumím, ale máte smůlu. Je vás málo na to, abyste měli vliv. My, co se nebojíme prohrát a sem tam vyhrát, my si užíváme online a reálná vítězství a prohry ve virtuálním světě.

Prej "není se schopen postavit realitě". Tvl mám dost Úsměv
 
Mira
Užívám si perfektní dynamickou kapmaň v BMS, sice jen s " blbým " Aičkem, ale užívám. A proč? Protože ty možnosti co mi ta kampan nabízí ( naprostá volnost v mém rozhodování ), absolutně mažou všechny nevýhody, které Aičko má.A přitom v BMS není Aičko zrovna nejtupější. Vím o horších Šklebící se
že je dneska pro programatory asi obrovský problém udělat kampan ve stejném stylu moc nechapu.
A že mi nikdo nepíše do chatu..? To je poslední věc, na kterou bych při onlinu myslel. Věř Leone, že v BoX mám chat uplně vypnutej. Protože co někdy vyplodí někteří jedinci na WoL, to mi hlava nebere. O S! nestojím a povídat si za letu už jsem se odnaučil Úsměv Toť pohled z druhé strany..Pokud je prostě offline zpracován na urovni dokáže poskytnout stejný zažitek jako online. Že takový titul, momentálně na trhu neexistuje, není moje chyba. Co nam nabízí současná paleta simulátorů na trhu v onlinu krom euforie a bezva pocitu, když sestřelíš živého protivníka a radosti z kooperace s kolegy.
RoF : Pořád dokola točivé souboje na stejných místech, navíc stále na stejném serveru.
BoX - server WOL : Pořád dokola točivé souboje na stejných místech.
BoX - servery s " dynamickou Šklebící se " TAW, Random.. " - Pořád dokola souboje na stejných místech..Sice lehce modifikované, tím že místa bojů se mění podle dění na mapě, ale stále se jedná o ty samé lokace, kde se prostě náhodně naspawnuje určitý (daný ) počet jednotek, staticky čekajících na místě na zničení.Ale apon něco..
DCS - škoda mluvit..104server - Pořád dokola souboje na stejných místech navíc okořeněné festivalem lagů.
Buddy Spike kampan Blue Flag - obdoba mise na TAW..

Vyzkoušel jsem všechny výše zmíněně a nakonec jsem skončil u perfektně promakaného offlinu..A proč ? Je sice hezké sdílet to všechno co jsem nahoře zvýraznil, ale mně prostě přestalo bavit letět pox-té na stejné místo a vlastně dopředu vědět co se bude dít..

Takže říkat že zážitek může mít člověk jen při lítání online, je podle mne zavádějící..
 
Zifi
Napsal jsi to pěkně Miro
 
LEON
Zajímavá diskuse, tohle téma by si snad i zasloužilo samostatné vlákno Mrknutí
 
https://www.rcfree.eu
CSW_Cassius Chaerea
Ondrej1 napsal:
Cassius napsal:
"Jo a já ti píšu že se vyhýbáním VR technologii záměrně připravuješ o zážitek ve prospěch úspěšnosti sestřelování. Tak a dokud si nekoupíš VR brejle, tak si nekoupím joy s FF."
Já se ničemu takovému záměrně nevyhýbám. Akorát do toho nechci cpát prachy, tvl Úsměv
A já taky nemám joy bez FF z tebou uvedeného důvodu, ale protože se Saitekem s FF mám špatný zkušenosti, že se do pár měsíců v oblasti středu vykvedlá a zkurní se mu i výšková osa. Nejde o to že se ti chvěje při střelbě, ale že nemám přesnost zaměření ani před střelbou. A jinej joy za lidovou cenu co se dnes prodává s FF a je i pro leváky neznám.
 
Rumcajs
Ondrej1 napsal:
Prej "není se schopen postavit realitě". Tvl mám dost Úsměv
No jasně že ne. AIčko je vypočitatelné. Můžeš se ho naučit. I kdyby proti tobě lítalo AI jako největší eso, naučíš se jeho reakce a za čas je to rutina. Proti lidem to nikdy není rutina. Pokud to není přímo duel, nikdy dopředu nevíš, kdo to je. Nikdy dopředu nevíš, jestli tě vidí, jestli tě správně identifikoval. Můžeš zkusit v nouzi utéct třeba do sluníčka. Nebo dajvnou k zemi ve chvíli, kdy tě nemůže vidět a dost možná se mu ztratit. Tohle proti AIčku prostě nejde, protože buď je blbé, nebo ti na to nikdy neskočí. Navíc se proti AI vždy poměřuješ jen proti tomu, jak moc je to AI naladěný na "expertní úroveň". Pro programátora fakt není problém napsat to tak, aby tě AI trefilo kdykoli jsi v dostřelu. Nepoměřuješ svojí schopnost proti někomu jinému. Poměřuješ si ji vůči nějakému virtuálnímu měřítku dovednosti AI, který někdo schválně nastavil tak, aby to šlo porazit. To je přesně to, čemu říkám, že offlajnisti se nejsou schopni srovnat s realitou. Nejsou se schopni postavit konkurenci, byť konkurenci na poli virtuálních pilotů. Nebo se jí nechtějí vystavit. Jo, AI není konkurence. Někoho to baví, proč ne. Ale konkurence to prostě není.
 
Zifi
Offline mají hráči rádi díky atmosféře boje, války. To že lítám online proti nějakými tlusťochovi co kromě práce nedělá nic jiného než že sedí doma za knyplem a je z něj virtuální eso, tak mi opravdu adrenalin do žil nenapumpuje
 
CSW_Cassius Chaerea
Zifi napsal:

Offline mají hráči rádi díky atmosféře boje, války. To že lítám online proti nějakými tlusťochovi co kromě práce nedělá nic jiného než že sedí doma za knyplem a je z něj virtuální eso, tak mi opravdu adrenalin do žil nenapumpuje
A někdo to má právě naopak a pumpuje mu to do žil adrenalin, když může sestřelovat takové namyšlené trumbery, kteří se pak raději jdou ukájet proti AIčkům.
 
Rapier
LEON napsal:

AI Tě nikdy nezjebe v chatu, že jsi "fakt hrdina" když ho sestřelíš při přistávání.
AI Ti nikdy nenapíše v chatu "No ammo" a pak Tě neočekávaně nerozstřílí ze zadu na hadry, když se otočíš a necháš ho gentlemansky žít.
AI Ti nikdy neudělá po jeho sestřelení to, že se přehodí za Tvoji bojující stranu a nerozstřílí Tě nečekaně ze zadu jako "vlastní" se slovy v chatu "to máš za ten sestřel zmr**!!!"
AI nikdy nevytočíš, když stejné AI sestřelíš 10x po sobě.
S AI si těžko popovídáš na TS, když se chceš při delším přeletu vykecat o těžkém dni v práci nebo jak Tě vytočila manželka.
AI Ti nikdy nenapíše "S!" ať byl ten souboj sebezajímavější.

Mám pokračovat? Úsměv


To je dost dobré Leone a souhlasím s Tebou, že tohle nezažiješ v žádné offline kampani. Obzvláště, ten bod "AI Ti nikdy neudělá po jeho sestřelení to, že se přehodí za Tvoji bojující stranu a nerozstřílí Tě nečekaně ze zadu jako "vlastní" se slovy v chatu "to máš za ten sestřel zmr**!!!"" to mě silně připomíná Battlefiled! Úsměv
 
Zifi
Motivace lítat online a offline je naprosto jiná. Ten kdo litá offline, tak to nelítá proto aby z toho měl pocit soutěže
 
LEON
To mi připomíná naše inteligentní diskuse v práci, kdy jsme se kolegovi, který je celoživotní přísný vegan, pokoušeli popsat ten nádherný požitek z konzumace výborně připraveného steaku, všechny odstíny jeho chutí a vůní, o které jako vegan naprosto zbytečně přichází... On se nám zase naprosto marně ale upřímně pokoušel vysvětlit, jak je maso zabitých zvířat "nečisté" a škodlivé a jak se člověku pozitivně změní život, když se ho navždy vzdá. I po mnoha hodinách vášnivých diskusí se nám ho nejen že nepovedlo přivézt mezi masožravce, ale ani mu navézt pocit toho ochuzení, o co všechno v životě přichází... Šklebící se

To Rapier: Tamtu zkušenost jsem měl ze hry PlanetSide 2 a bohužel opakovanou Úsměv

To Zifi: Např. online kampaně a specky se také létají pro atmošku, ne pro soutěž.
 
https://www.rcfree.eu
Rapier
To LEON: vesměs hraji Battlefield 4 na hardcore serverech, tam se to neděje tak často ale sem tam se to stalo. Úsměv
 
Rapier
K té offline/offline coop kampani v leteckých simulátorech. Pokud je zde někdo kdo někdy hrál (a eventuelně i dohrál) dynamickou kampaň v DID EF-2000 s dat. TACTCOM nebo kampaně v DID F-22 Total Air War nebo v Microprose Falcon 4.0/Allied Force/BMS tak ví, že přesto, že střílíte jen po AI má to rozhodně svoje kouzlo a pokud je AI na solidní úrovni, tak dokáže být výzvou i pro ostříleného virtuálního pilota. To platí např. pro F-22 TAW kde jsem relativně nedávno dohrál nejtěžší offline kampaň na hard obtížnost a zažil pamětihodné momenty, jaké v online prostě zažít nelze, z různých důvodů. Ostatně svoje pocity jsem reportoval v diskuzi k F-22 TAW na DH, pro případné zájemce viz. zde https://www.datab...r/diskuze/
PS: doporučuji si diskuzi přečíst od začátku. Psal jsem tam herní deník z kampaně.

Stejně tak ale je velmi zábavný multiplayer. Jako veterán virtuálního létaní jsem zažil pocity kdy jsem v řadách 1st Czech Lion s Fucidou a později s Fajtlem za 3IAP bojoval v online kampaních v Il-2 Sturmoviku FB+PF+EAP, kde se počítal každý pilot a přežití (tzn. dostat se zpět na letiště) a nešlo rozhodně jen o skill Kill/Death, který tak často online hráči preferují např. v Battlefieldech, apod.
Také jsem toho hodně nalétal online v Falcon 4.0 SP3/Free Falcon, Allied Force a částečně i BMS, kde se létalo coop online kampaň a pravděpodobě ještě více v letce SVK (Slovenská virtuální křídla) v Lock On (později prvním Flaming Cliffs), takže mohu potvrdit, že online létaní má rozhodně své kouzlo.

Problém ale je, že ne každý má čas a chuť se učit DCS World, sám vím o čem mluvím, neboť u mě osobně se tak stalo ačkoliv vlastním řadu modulů nebo Falcon BMS 4.44, kde je už taková hloubka simulace, že to vyžaduje obětovat řadu hodin studii manuálů, tréningu avioniky a zbraňových systémů aby člověk vůbec mohl uvažovat o úspěchu v SP/MP misích DCS World nebo Falcon BMS dynamické kampani.

Proto chápu, že simulátor alá DID EF-2000/F-22TAW nebo již zmíněné Jane's IAF, USAF, WW2 Fighters, Microprose EAW, Red Baron a pod. tady celé řadě lidí chybí, té, která obvykle do specializovaných leteckých for jako je toto nikdy nenapíše ani řádku.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,790 návštěv