May 18 2024 09:57:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS SW help me
 Vytisknout diskuzi
Špatně viditelné kontakty
3IAP_Dryjo
Ahoj, BOX je podle mě super, až na to, že vůbec nevidím kontakty. Je nějaká cesta, jak to zlepšit - nějaký grafický nastavení nebo tak?

Mám to na 1920*1080, možná i to na to má vliv. Někde sem četl, že se dá přepnout AA transparency na 8X v nVidia nastavení, ale když má člověk ATI?

No prostě, když se podělíte o zkušenosti, budu rád.

Díky!
 
Shadowdeath
Včera jsem BOX pustil po pár letech, nevím jestli tam něco doje..li nebo nebo to tam bylo vždy, akorát dřív jsem měl jenom zimní mapu, tak to nebylo toliko znát.

Co mně osobně pomohlo:
- Dobré je si zkalibrovat monitor - např. podle https://www.tftce...ofiles.htm
- Gamma čím níž tím lépe, takže mám nastaveno minimum co hra umožnuje 0.8 - dá se jít i níž editací startup.cfg, třeba na 0.5, ale to mě přisla hra už moc hnusná :-)
- AA 2x - bez AA, mi kontakty uplně mizí a nemyslím dot 5 kilometrů v dálce, ale letadlo co mám kilometr za ocasem... a se 4x už je kontakt zas moc vybledlý a splývá s pozadím
- Sharpen ON
- používat ZOOM.. když mám uplně od zoomováno, tak to sice zvětší FOV, ale kontakty se znatelně zmenší
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
3IAP_Dryjo
Díky moc. Alespoň vím, že nejsem sám. V offlinu mě to až tak netrápí, ale prakticky kvůli tomu nemůžu lítat online - je to strašný, divuješ na letadlo a najednou je pryč - ve 4 z 5 případů.

Zkusím mrknout na tu kalibraci. 2AA je taky dobrej tip. Navíc teď sháním 4K monitor - to by asi mělo pomoct hodně, ne?

BTW. dost off topic, ale myslíte, že BOS pojede slušně (nemusím mít 60 FPS pořád) na 4K rozlišení s touhle kartou? RX 580 8g nitro+

Díky moc!
 
606_Temp
Záleží asi i na procesoru. U mě přechod z C2D Quad na i5 (obankole 3Ghz) znamenal nárůst FPS trojnásobně se stejnou grafikou a vyššími detaily (Radeon RX 470 4GB )
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
C2D je Tempíku už strašně moc historickej kousek. Cokoliv nad i5-2500K (včetně) už je pro BOX OK a limitem bude +/- grafika.

Už v éře Rise Of Flight bylo C2D nepoužitelné, ale C2Q v pohodě.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3IAP_Dryjo
Takže by to mělo jít, ne? Procesor teď z hlavy nevím, ale měnil sem ho nedávno a byl vyšší, střední třída.
 
Shadowdeath
Ja jedu teď kombo - i7 3770 + radeon rx 5700 xt a přijde mi to OK, ale zatím jsem to hrál půl hodky online Úsměv právě ten jeden let kdy jsem nemohl nikoho najít, než mě sestřelili a v replayi bylo kolem asi 5 letadel Šklebící se

Zpět ke kontaktům -> v podstatě jsem při svém štelování vycházel primárně z toho to článku https://steamcomm...1765885367

EDIT: Dále je v tom článku použitý prográmek Reshade, asi něco jako bývalo SweetFX.. ani s jedním nemám zkušenost. Nevíte, jestli to nemá nějaký negativní dopad na FPS, případně na freesync?
Upravil/a Shadowdeath dne 26-02-2020 13:54
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
3IAP_Dryjo
Jak by bylo fajn, kdyby se tím zabýval developer, místo těhle walkaround návodů.

Jinak dík moc za tipy - vyzkoušim. Sharpen jsem používal, ale pak sem to vypnul, protože se mi to nelíbilo, asi se budu muset rozhodnout, jestli chci, aby se mi to líbilo nebo jestli uvidim kontakty - Sofiina volba :-D.
 
Shadowdeath
3IAP_Dryjo napsal:

Jak by bylo fajn, kdyby se tím zabýval developer, místo těhle walkaround návodů.



Jn, to by bylo fajn.. Ale težko říci, jestli je to managerské rozhodnutí, kde to vidí tak, že více kontentu více peněz a kapacity směřují tím to směrem. Nebo se do toho bojí rejpnout, aby se jim to celé rerozsypalo. Případně, je jim to prostě jedno ;-)
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Dryjo, obecně čím vyšší rozlišení, tím lepší. O schopnostech provozovat Šturma ve 4K na RX580 bych ale spíš pochyboval. Jak tady ale byl někde návod (myslím že ve vláknu "poraďte s kúpou PC"Mrknutí, tak si to můžeš nasimulovat i na současném monitoru. Prostě necháš kartu, ať počítá požadované rozlišení. u NV karet je to brnkačka, ale snad i u Radeonů to není úplně složitý.

Za sebe řeknu, že krom zmíněného rozlišení také pomáhá, když máš monitor se solidní barevnou hloubkou (IPS/VA), který ale netrpí ghostingem.

Osobně nejsem zastáncem kompromisu ve smyslu "zkazím grafiku abych lépe viděl". To se ale hodně týkalo starého Šturma, kde byly doty naopak lépe vidět při nízkých rozlišeních. Tady naštěstí ne. Nicméně nemusíš se zase až tak úplně trápit, viditelnost je tady náročnější a všichni vidíme hůře.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
3IAP_Dryjo
Díky Fuči. každopádně ten novej monitor pořídim a v nejhoršim holt šturma postim "jen" na 2K, kdyby to dělalo problémy.

Na simulace něčeho na stávajícím monitoru si netroufám. Počítám, že jakejkoliv update monitoru pomůže, protože momentálně mám monitor z roku 2008. Sem rád, že vůbec tak dlouho vydržel bez problémů.
 
1stCL_Fucida
Ještě popřemýšlej, jestli by nebylo lepší řešení rovnou koupit monitor pro 2K rozlišení s obecně lepšími ostatními parametry. Mně se HODNĚ zamlouval tenhle:
https://www.alza....706395.htm

Dokonce jsem ho měl nějaký čas na testování, ale pak jsem ho vracel s tím, že počkám, až podobných výkonových parametrů dosáhnou 4K monitory.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
rudidlo
1stCL_Fucida napsal:
Nicméně nemusíš se zase až tak úplně trápit, viditelnost je tady náročnější a všichni vidíme hůře.


Tak to jsi me uklidnil. Ja uz jsem si myslel, ze jsem v tom sam.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Shadowdeath
3IAP_Dryjo napsal:

...V offlinu mě to až tak netrápí, ale prakticky kvůli tomu nemůžu lítat online - je to strašný, divuješ na letadlo a najednou je pryč - ve 4 z 5 případů. ...



No venoval jsem se tomu to tematu jeste nejakou dobu.. caroval jsem s nastavenim co to slo, zkousel i ten Reshade programek, pocitove se ten spoting da o neco malo vylepsit..
Ale letadla se mne straceji porad.. viz. treba to naleze video, cas - 13:20 ("3" kontakty nad rekou)

YouTube Video



https://www.youtu...amp;t=800s - nejak mi to hazi chybu primo pres youtube, tak jeste link pro jistotu Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
3IAP_Dryjo
Tak jsem koupil novej monitor - 2K https://www.alza....677304.htm na doporučení Fučiho (kterému ještě jednou moc děkuju) a najednou vidím o hodně líp. Nastavil jsem vyšší kontrast, 144 Hz, Freesync a je to o hodně lepší. Dokonce jsem mohl zpátky zvýšit na 4AA a vypnout Sharpening (kterej je obludnej).

Chápu, že tohle asi není řešení pro každýho, ale dokazuje to, že to rozlišení na to má velký vliv.

Off topic - taky mají u vás letadla, která vidíte proti mraku takový hnusný bílý obrys?
 
Algy
Skúsil som znížiť tu Gamu a AA , a myslím že pomohlo... v každom prípade pomôže aj častejšie lietanie a človek potom ozaj zbadá aj to, čo predtým nevidel.... v každom prípade tiež budem uvažovať nad monitorom...
Letka_13/Algy

www.letka13.sk
 
www.letka13.sk
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,901,687 návštěv