May 18 2024 11:06:12
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS FAQ
 Vytisknout diskuzi
Grafické nastavení Update 4.006(19.05.2020)
310_cibule
Já nemám problém : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
310_cibule napsal:

1stCL_Ricrd napsal:

přehodil jsem to.. kluk mě poradil at zapnu vsyn a cukatura při otaceni hlavou zmizela


Jo, na to to je, eliminuje trhání obrazu. Mám ho zapnuté na kartě pro tuto aplikaci, ve hře vypnuté. Někdo, kdo tomu rozumí, by možná mohl říct, jak je to lepší.


Skús si to dat naopak. Ja to mam zapnuté iba v hre, a bez problémov.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Ricrd
ovladaci panel nvidia
anizotropní filtrovani-řizeno aplikaci
CUDA_GPU-všechny
DSR-faktory-off
DSR-vyhlazeni-vypnuto
filtr.textur-anizotrop.optimalizace-vypnuto
filtr.textur-kvalita:kvalita
filtr.text.negativni odklon urovně-povolit
filtr.text.-trilinearni optimalizace:zapnuto
maximalni počet předem renderovanych s...použit nastaveni 3D apl.
mezipamět shaderu-zapnuto
multi-frame sampled AA(MFAA)-vypnuto
okolni prostředí-vypnuto
openGL renderovaci jedn. GPU-automaticky vyběr
optimal.podprocesoru-auto
optim.pro vypoč.vykon-vypnuto
preferovana obno.frekvence(idek..-řizeno aplikaci
předrenderovane snímky virt.reality-1
režim řizeni napajeni-optim.vykon
trojite vyrovnavani-vypnuto
vertikalni synchr.-použit nastaveni pro 3D aplikace
vyhlazovani hran-FXAA:-vypnuto
vyhl.hran-režim:-řizeno aplikaci
vyhl.hran-gama korekce:-zapnuto
vyhl.hran-nastaveni:-řizeno aplikaci
vyhl.hran-pruhlednost:-vypnuto
toto je me nastaveni graf.karty můžete zkontrolovat
železo mam
i7-3770
ram 16G
grafika-GTX 970 4G
diky
 
Bierglass
310_cibule napsal:

Já nemám problém : )


Myslím, že mᚊklebící se
 
saldy
Vypnul se mi ukazatel FPS, nemůžu najít kde se to zapíná?
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
310_cibule
saldy napsal:

Vypnul se mi ukazatel FPS, nemůžu najít kde se to zapíná?


Backspace, řekl bych.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Baron napsal:
Skús si to dat naopak. Ja to mam zapnuté iba v hre, a bez problémov.


Víš, co je zajímavé, Barone? Měl jsem to vypnuté ve hře a zapnuté na kartě (pro konkrétní aplikaci Il 2). Bylo to v pohodě, netrhalo se to. Chtěl jsem to otestovat a na kartě jsem to vypnul, ale ve hře nezapnul. A stejně se to netrhá : )
Upravil/a 310_cibule dne 23-05-2020 22:31
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
Šklebící se Mrknutí
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Novotny
Barone, můžu poprosit o tvé celkové nastavení?? A aktuální sestavu. Když už jsi tím testerem a naším dá se říct Il-2Guru?!
Dík.
 
Baron
I7 2600k, 16GB RAM, nVidia 1080 Ti.

IL2 GB - nastavenie Ultra, vyhladzovanie MSAA, AA 4, všetky položky na maxime. Módy nepoužívam (niekedy v teste pre skúšku funkčnosti ak ide o požiadavku zo strany devs). Na rozhliadanie používam TrI.4, joystick Thrustmaster Warthog.

... a nie som žiadny guru Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
Zifi
V jakém rozlišení hraješ a na jaké fps? Asi stačí typ monitoru
 
1stCL_Novotny
Baron napsal:

I7 2600k, 16GB RAM, nVidia 1080 Ti.

IL2 GB - nastavenie Ultra, vyhladzovanie MSAA, AA 4, všetky položky na maxime. Módy nepoužívam (niekedy v teste pre skúšku funkčnosti ak ide o požiadavku zo strany devs). Na rozhliadanie používam TrI.4, joystick Thrustmaster Warthog.

... a nie som žiadny guru Úsměv


Super. Nejsi žádný Guru, OK. Tak to bys nám mohl ve skratce ještě rozepsat celé nastavení Nvidia. A pak už se tu nemusí nějak moc každý ptát na samostatné řádky jak v ústavu pro jednoduché jedince. Mrknutí

Dííííííííííííííííííííky Barone. Mrknutí
 
rudidlo
606_Tempik napsal:

To FXAA nepoužívej. Sice nejlepší výkon, ale nejhorší kvalita. To je lepší 2x MSAA


Netvrdil bych nejlepsi/nejhorsi. Vsechny antialisingy v podstate do obrazu pridavaji to, co tam vypocitano neni, aby clovek ziskal pocit ze se diva na "analogovy vjem"

MSAA dava lepsi osaleni pro oko.

310_cibule napsal:

A mimochodem, používáte někdo tyhle taháky? Jsou udělané pro úplně každé letadlo, dají se dát do kabiny místo fotografie různých bab. Jako sváteční pilot a především sklerotik je vcelku dost využívám.


Ja jsem je zpocatku nevyuzival, ale protoze Burnes me nuti litat pokazde v necem jinem, tak jsem si je nainstaloval.
V tancich mam fotku psa.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Baron
1stCL_Novotny napsal:

Baron napsal:

I7 2600k, 16GB RAM, nVidia 1080 Ti.

IL2 GB - nastavenie Ultra, vyhladzovanie MSAA, AA 4, všetky položky na maxime. Módy nepoužívam (niekedy v teste pre skúšku funkčnosti ak ide o požiadavku zo strany devs). Na rozhliadanie používam TrI.4, joystick Thrustmaster Warthog.

... a nie som žiadny guru Úsměv


Super. Nejsi žádný Guru, OK. Tak to bys nám mohl ve skratce ještě rozepsat celé nastavení Nvidia. A pak už se tu nemusí nějak moc každý ptát na samostatné řádky jak v ústavu pro jednoduché jedince. Mrknutí

Dííííííííííííííííííííky Barone. Mrknutí


Asi ťa sklamem, ale kartu mam s defaultnymi nastaveniami. Nie je dôvod ich meniť keď všetko funguje ako ma.

Apropos nastavenia IL2 - zabudol som na zaškrtnuté políčko celej obrazovky a zapnutú synchronizáciu. Rozlíšenie natívne. To už je snáď všetko, hádam som na nič nezabudol.
Hals - und Beinbruch!
 
Zifi
Barone jaký monitor teda provozuješ?
 
Baron
Samsung 24 palcov, ale typ neviem.
Hals - und Beinbruch!
 
Zifi
Takže to bude asi 1920 na 1200 a v 60Hz. Teoreticky bys na této sestavě mohl mít třikrát více FPS. Takže když po aktualizacích nebo před aktualizacemi prohlašuješ, že nepociťuješ zhoršení výkonu, tak to vlastně nemá vypovídající hodnotu. Je totiž dost možné že i kdyby po aktualizaci spadly FPS o 60%, tak to pravděpodobně ani nepoznáš. Pokud podáváš reporty i o výkonu ve hře, tak je třeba tohle brát na zřetel

Pokud bys ovšem nevypnul V-sync. Pak bys to poznal na ukazatelu FPS
Upravil/a Zifi dne 24-05-2020 13:09
 
Baron
Zifi, otázka bola na hernú konfiguráciu nie na testovaciu, tak som ju sem postol Úsměv To sú dve rozdielne veci.

A áno, prehlasujem, že nemám s výkonom oficiálne vydanej verzie hry problém - nie preto, že to má mať nejakú vypovedaciu hodnotu ale preto, že je to pravda. Toť vsjo.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Novotny
Baron napsal:

1stCL_Novotny napsal:

Baron napsal:

I7 2600k, 16GB RAM, nVidia 1080 Ti.

IL2 GB - nastavenie Ultra, vyhladzovanie MSAA, AA 4, všetky položky na maxime. Módy nepoužívam (niekedy v teste pre skúšku funkčnosti ak ide o požiadavku zo strany devs). Na rozhliadanie používam TrI.4, joystick Thrustmaster Warthog.

... a nie som žiadny guru Úsměv


Super. Nejsi žádný Guru, OK. Tak to bys nám mohl ve skratce ještě rozepsat celé nastavení Nvidia. A pak už se tu nemusí nějak moc každý ptát na samostatné řádky jak v ústavu pro jednoduché jedince. Mrknutí

Dííííííííííííííííííííky Barone. Mrknutí


Asi ťa sklamem, ale kartu mam s defaultnymi nastaveniami. Nie je dôvod ich meniť keď všetko funguje ako ma.

Apropos nastavenia IL2 - zabudol som na zaškrtnuté políčko celej obrazovky a zapnutú synchronizáciu. Rozlíšenie natívne. To už je snáď všetko, hádam som na nič nezabudol.


Ne nesklamal, i tohle je totiž odpověď popisující vše potřebné! Mrknutí
 
310_cibule
1stCL_Novotny napsal:
Ne nesklamal, i tohle je totiž odpověď popisující vše potřebné! Mrknutí


Nešlo by to nějak rozklíčovat, dost mne to nastavení zajímá?

Jinak do včerejška jsem neměl zapnutý Full Screen. Ale Jason někde říkal, že zapnutí zlepšuje výkon o 15 procent.

Jinak to vypnutí Vsynchro na kartě i ve hře, zvýšilo FPS asi o deset. Aniž by se mi trhal obraz.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,069 návštěv