May 18 2024 12:02:51
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS FAQ
 Vytisknout diskuzi
Grafické nastavení Update 4.006(19.05.2020)
Zifi
Cibule předpokládám, že máš taky 60Hz monitor. Jak máš nastavený limiter FPS ve hře a z kolika na kolik FPS ti to teda poskočilo?

Jinak než jsem měl G-sync monitor. Tak jsem měl fullscreen vypnutý. Počet FPS mi to nezměnilo, ale obraz byl výrazně plynulejší bez pocukávání
 
1stCL_Ricrd
jelikož jsem ten jednoduchy jedinec který vi o PC uplny hov..
tak proto jsem požadal o radu zde a pomohli jste mě něco jsem povypinal něco zapnul a běži to
při zapnuti MSAA mě kolisa FPS vice než u zapnuti FXAA ale ten vsyn musim mit zaply porad jinak to blbne
moc vam děkuju
vim že mam starši železo , snažim vymáčknout maximum
 
Hans-Assi
Na zimních mapách se objevily "Eliášovy ohně" (Nevím jak vložit obrázek, pokud někdo pomůže, vložím)
 
310_cibule
Hans-Assi napsal:

Na zimních mapách se objevily "Eliášovy ohně" (Nevím jak vložit obrázek, pokud někdo pomůže, vložím)


Nahraj ho ze svého počítače třeba přímo sem https://cs.imgbb...., pak zkopíruj adresu "Plný odkaz do diskusního fóra" a postni se vším všudy sem.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Zifi napsal:

Cibule předpokládám, že máš taky 60Hz monitor. Jak máš nastavený limiter FPS ve hře a z kolika na kolik FPS ti to teda poskočilo?

Jinak než jsem měl G-sync monitor. Tak jsem měl fullscreen vypnutý. Počet FPS mi to nezměnilo, ale obraz byl výrazně plynulejší bez pocukávání


Jo, mám. 27" BenQ GL2750HM.

Po komplet vypnutí Vsync mi to teď poskočilo na zemi tak ze 30+ na 40+ a ve vzduchu s dalšími 15 éry z 50+ tak na 60+.

Jinak tohle je moje nastavení grafiky ve hře.

i.ibb.co/Z6MpnZ6/nastaven.jpg
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Zifi
V-sync omezuje FPS na 30 případně na 60. Tvůj cíl by měl být zvýšit FPS. Nejlépe tak aby ti neklesalo pod 60 a zapnout V-sync. Sniž dohled, vypni 4k textury. Celkové nastaveni sniž z ultra na high. Bude se ti i mnohem lépe létat. Joy bude mít mnohem rychlejší odezvu. Tvoje létání bude přesnější. Věřím, že na 30 FPS by pořádně netrefil nic i Fuči Šklebící se. Nevím co máš za železo, ale pořiď bazarovou GTX 1060 6Gb (3000 Kč) a v FHD se pod 60 FPS nedostaneš
Upravil/a Zifi dne 24-05-2020 16:32
 
1stCL_Ricrd
pc mam
i7-3770
ram 16GB
GTX970GB
jinak jsem to nastavil zhruba jak to ma cibule a super na berloze FPS kleslo na 56 min ne eště vypnu 4K tex.
dik
 
310_cibule
Zifi napsal:

V-sync omezuje FPS na 30 případně na 60. Tvůj cíl by měl být zvýšit FPS. Nejlépe tak aby ti neklesalo pod 60 a zapnout V-sync. Sniž dohled, vypni 4k textury. Celkové nastaveni sniž z ultra na high. Bude se ti i mnohem lépe létat. Joy bude mít mnohem rychlejší odezvu. Tvoje létání bude přesnější. Věřím, že na 30 FPS by pořádně netrefil nic i Fuči Šklebící se. Nevím co máš za železo, ale pořiď bazarovou GTX 1060 6Gb (3000 Kč) a v FHD se pod 60 FPS nedostaneš


Dík, to zní zajímavě (i když nic netrefím, ani kdybych měl FPS 300, to je léty prověřený axiom). Já se hlavně při létání kochám, takže třeba 4K textury jsou pro mne "muss". Naopak je nutné mít zapnuté V-sync, když se mi netrhá obraz?

Jinak mám 960 GTX a i7-4790K, a o té 1060 uvažuju už nějakou dobu, že Magote ; )

P.S. Fakt se dá koupit použitá 1060 za 3000 Kč?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hans-Assi
310_cibule napsal:

Hans-Assi napsal:

Na zimních mapách se objevily "Eliášovy ohně" (Nevím jak vložit obrázek, pokud někdo pomůže, vložím)


Nahraj ho ze svého počítače třeba přímo sem https://cs.imgbb...., pak zkopíruj adresu "Plný odkaz do diskusního fóra" a postni se vším všudy sem.


Díky, Cibule, postuju. Je lepší to hodit na celou obrazovku

[img]i.ibb.co/F6LgsKb/2020-5-24-12-41-43.png[/img]

[img]i.ibb.co/C9m1RTC/2020-5-24-12-38-32.png[/img]

[img]i.ibb.co/5v0ztYW/2020-5-24-12-36-55.png[/img]
 
606_Temp
Zifi napsal:

V-sync omezuje FPS na 30 případně na 60. Tvůj cíl by měl být zvýšit FPS. Nejlépe tak aby ti neklesalo pod 60 a zapnout V-sync. Sniž dohled, vypni 4k textury. Celkové nastaveni sniž z ultra na high. Bude se ti i mnohem lépe létat. Joy bude mít mnohem rychlejší odezvu. Tvoje létání bude přesnější. Věřím, že na 30 FPS by pořádně netrefil nic i Fuči Šklebící se. Nevím co máš za železo, ale pořiď bazarovou GTX 1060 6Gb (3000 Kč) a v FHD se pod 60 FPS nedostaneš


Pleteš tu jabka a hrušky. Vsync neomezuje FPS. Vsync synchronizuje FPS grafické karty a monitoru. Monitory mají běžně obnovovací frekvenci 60 hz. Takže i když grafická karta vypotí 500 FPS, tak stejně budeš mít maximálně 60 FPS, protože monitor to neumí vykreslit rychleji. Naopak to často může zlobit, kdy monitor nestíhá a tak se třeba jedná jeho část snaží vykreslit jeden frame a jiná část druhý, nebo třetí. Pak vzniká to vlnění co trápilo Ricrda.
Na plynulost hry tedy Vsync nemá vliv, i když ti čísilko v rohu ukazuje místo 127 jen 60.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Ricrd
chlapi je to super nastavil jsem to jak ma cibule a hra jede jak hutě akorát jsem vypnul 4K tex.
 
310_cibule
Začínám v tom plavat : ) V-sync odstraňuje trhání obrazu, to vím. Proč se mi obraz netrhá, když ho mám všude vypnuté? Má to něco společného s obnovovací frekvencí monitoru resp. FPS limiterem?

Hansi, ten Eliášův oheň mám taky: Zkusím ještě večer zaexperimentovat s nastavením vzdálenosti, na jakou jsou vidět budovy. Vypadá to jako přehnaný odraz slunce, ale nevím.
Upravil/a 310_cibule dne 24-05-2020 19:20
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
1stCL_Ricrd napsal:

chlapi je to super nastavil jsem to jak ma cibule a hra jede jak hutě akorát jsem vypnul 4K tex.


Tak to jsem moc rád. My, kteří o tom nevíme vůbec nic, si musíme pomáhat : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Temp
310_cibule napsal:

Začínám v tom plavat : ) V-sync odstraňuje trhání obrazu, to vím. Proč se mi obraz netrhá, když ho mám všude vypnuté? Má to něco společného s obnovovací frekvencí monitoru resp. FPS limiterem?

Zifi, ten Eliášův oheň mám taky: Zkusím ještě večer zaexperimentovat s nastavením vzdálenosti, na jakou jsou vidět budovy. Vypadá to jako přehnaný odraz slunce, ale nevím.


Když máš vypnutý vsync, tak to automaticky neznamená, že ti to bude trhat. Vsync poznáš hlavně při pohybu "hlavou", když se ti obraz jakoby rozpůlí a jedna půlka se bude pohybovat s předstihem nebo bude obraz tak divně pocukavat. Ale není to pravidlo. A ani si toho vlastně nemusíš všimnout.
Vsync nemá s výkonem nic společného. Jen dělá tu synchronizaci kvůli tomu, co je monitor schopný vykreslit.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Ricrd
ty odrazy mam taky
 
Rumcajs
Já tomu Cibule taky nerozumím. Mám G-Sync monitor, ale AMD kartu. Původně jsem myslel, že to časem vyměním za FreeSync monitor, aby byla ta dynamická zobrazovací frekvence podporovaná. No aby to netrhalo obraz. Ale ono to netrhá ani takto. Buď jsem už úplně oslepnul a nevadím mi to, nebo se to jednoduše neděje nějak samo vod sebe. V-Sync mám taky vypnutej. Target FPS můžu zapnout či vypnout a furt je to OK. Takže jsem dospěl k závěru, podotýkám že nevhodně pragmatickému, že se na to vyseru a nechám to ležet. A že to nebudu zkoumat.
Upravil/a Rumcajs dne 24-05-2020 19:16
 
310_cibule
606_Tempik napsal:
Když máš vypnutý vsync, tak to automaticky neznamená, že ti to bude trhat. Vsync poznáš hlavně při pohybu "hlavou", když se ti obraz jakoby rozpůlí a jedna půlka se bude pohybovat s předstihem nebo bude obraz tak divně pocukavat. Ale není to pravidlo. A ani si toho vlastně nemusíš všimnout.
Vsync nemá s výkonem nic společného. Jen dělá tu synchronizaci kvůli tomu, co je monitor schopný vykreslit.


Ano, to je to, co mám na mysli trháním obrazu při "pohybu hlavou v kokpitu" (asi jsem se špatně vyjádřil), prostě se to vodorovně roztrhává. Pamatuji si, že dříve jsem s tím míval problém a musel jsem V-sync mít zapnutý (ale nevím, jestli to bylo ještě se starým monitorem). Teď ho mám vypnutý a nic se "netrhá". Zvedlo se mi včera, kdy jsem ho vypnul, i FPS, myslel jsem, že je to tím. Ale ještě jsem při tom experimentoval s nějakým nastavením na kartě, tak to možná souvisí s tímto.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Rumcajs napsal:

Já tomu Cibule taky nerozumím. Mám G-Sync monitor, ale AMD kartu. Původně jsem myslel, že to časem vyměním za FreeSync monitor, aby byla ta dynamická zobrazovací frekvence podporovaná. No aby to netrhalo obraz. Ale ono to netrhá ani takto. Buď jsem už úplně oslepnul a nevadím mi to, nebo se to jednoduše neděje nějak samo vod sebe. V-Sync mám taky vypnutej. Target FPS můžu zapnout či vypnout a furt je to OK. Takže jsem dospěl k závěru, podotýkám že nevhodně pragmatickému, že se na to vyseru a nechám to ležet. A že to nebudu zkoumat.


Já jsem sice v životě asi nikoho nesestřelil, ale hraní si s nastavováním simulátorů mne děsně baví. Raduju se z každého eye-candy efektu : )

Ještě jedno možné vysvětlení. S postupujícím stářím lidé přestávají slyšet vysoké tóny. Možná také přestávají vnímat, jak se jim "trhá kokpit" ; )))))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Temp
Pak je taky možnost, že dřív ti posílala grafická karty víc FPS, než monitor zvládal a tak to trhalo. Ale teď po přídání efektů už nedokáže karta tlakem hrnout obrázky do monitoru a ten to tak stíhá vykreslovat. Nedochází tam k tomu nahromadění a chybnému vykreslení.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
310_cibule
Aha, zajímavé. Dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,902,397 návštěv