May 17 2024 06:20:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Novorocny polet 2021 - cvicne strelby 1950
Kukuloo
No a prave to je skoda ze to nemame namodelovane. Mezek je poslusny. Ale mozem skusit do buducna niekoho popytat ci by nam to fm nejak vhodne pokazil Úsměv
Letka_13/Kukulo
 
ringlett
Tak skiny jsou snad nejmenší problém ...

[img]https://www.2i.cz/images/2020/12/29/9LP_1L_IV9_1949.png[/img] is not a valid Image.
[img]https://www.2i.cz/images/2020/12/29/9LP_1L_IV8_1949.png[/img] is not a valid Image.

Tak co šéfe? Šlo by to?
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
Kukuloo
Je to dobre, zvlast variabilita zakladnej farby. Ak by som mohol poprosit tie cierne nity ubrat nech nie su cierne. Bolo by fajn urobit okolo nitu taky bielo ohraniceny kruh. Nie snehobiely, ale nech to vizera plasticky. Myslim ze potom ked uplatnis cit ako v skinoch pre box, bude to takmer dokonale.
Letka_13/Kukulo
 
ringlett
Jenže on je obrovský rozdíl mezi velikostí souboru pro 1946, tedy bmp a pro box, to je dds. Pro 1946 je velikost souboru do 3Mb, pro Box je minimum 10Mb a většina skinů co jsem dělal je kolem 20Mb.

Tady v bmp ten bílý kroužek kolem nýtu není ve výsledku ani vidět. Nýt má velikost přesně jeden pixel, a nejmenší lem bude mít zase jeden pixel, to jsou tři pixely celkový průměr. A jako stínování to nejde udělat.

Mohu udělat šedé nýtování a linie panelů, ale zase mi to pak mizí. A skoro bílé to být nemůže. Taky mohu udělat dvojitou paneláž a o pixel ji posunout, ale to bude z kulatého nýtu dvoubarevný obdélník.

Jinak základní barva je šedá 02 a ta tmavší je myslím 83, v reálu to jeli tři továrny a barva se trochu lišila. I mezi jednotlivými seriemi.
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
Kukuloo
V poho ringlete. Za mna ked to bude menej cierne, bude to ok. Este sa pozriem na to co si mi poslal a dam vediet. Detska prave blbnu a ja som sa schoval na wcku Šklebící se
Letka_13/Kukulo
 
Algy
Je to strašné s tou mapu...Kukulo to schytá, keď s ním budem naživo nabudúce.... Strašné veci sa tam dejú. Chvíľku to funguje, a potom nie. Nakoniec som mu poslal DF mapu, ale vlečné musia byť len AI. V single misii to ide fajne, aj v coopke to ide kým sa do kabíny nenahlási živý pilot. Vtedy to terč odpáli, a je jedno či je na zemi, alebo v lufte.... Tak zatiaľ len AI....
Letka_13/Algy

www.letka13.sk
 
www.letka13.sk
Algy
Tak asi ništ.... mapa hotová, offline odskúšaná, ale na serveri sa už terče nezobrazia....niečo podobné ako brzdiace padáky za prúďakmí v Jet ere v BAT-e.... proste off-lajnová vec na multiplayeri nefunguje....Smutný
Letka_13/Algy

www.letka13.sk
 
www.letka13.sk
Kukuloo
Stalo to nemalo usilia porozumiet ako to spravit ale testy online nedopadli dobre. Este dnes tomu dame sancu a ked to nepojde nahradime rukav inou vzrusujucou ulohou Šklebící se
Letka_13/Kukulo
 
BP_Shark_7
..jen malá poznámka S-199 vs. nýty

...tuším, že došlo k přetmelení nýt. spojů před lakování ..?
 
Kukuloo
Finalna verzia skinu je "pretmelena". Nity nie su take viditelne. V reale neviem ako to bolo. Nikdy som nevidel mezka v muzeu.
Letka_13/Kukulo
 
ringlett
BP_Shark_7 napsal:

..jen malá poznámka S-199 vs. nýty

...tuším, že došlo k přetmelení nýt. spojů před lakování ..?


reálné S/CS-199 vypadají tmelená, barva nýtů a paneláže byla na skinu změněná, je teď méně viditelné.
Pokud bych to dotáhl do stadia "skutečnost" byla by to příliš jednolitá plocha.
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
Kukuloo
PRIHLASOVANIE SPUSTENE





Datum akcie 2.1.2021
Cas: 20:00

Dlzka akcie: do 3h sme vybaveni
Verzia hry: HSFX 7.0.3
Modpack: https://drive.goo...sp=sharing
Uz frci treningovy Server IP: 185.91.116.113:21018
Heslo: strelby
TS3 Orel server IP: 185.91.116.113:9987
Psw: War_2013_22


Casovy ramec velmi volne zamyslaneho novorocneho poletu budu pohnute 50te roky 20. storocia. Konkretny datum som zvolil 30.6.1950. Patrime k zanikajucemu Leteckemu pluku 9, ktory v maji vznikol z (pre rezim) ideovo zavadneho LP 7 "Invazniho". Sme dislokovani s Aviami S-199 na letisku v Brne. Na navigaciu mozme pouzit radiomajaky. Polet bude mat 3 fazy:
1. faza - nacvik vzdusneho boja, strielame fotogulometom (ale neviem ci ho avie mali; vlecny rukav sme zial online nerozchodili)
2. faza - ostre strelby a bombardovanie na strelnici nedaleko Malaciek
3. faza - prelet strojov do Plzne

Viac podrobnosti na briefingu pred akciou.
Ak mate zaujem letiet, odporucam sa pripojit na server a dat si navigacny let, trochu sa zoznamit s Aviou a krajinou, vyzkusat radionavigaciu (v principe velmi jednoduchu).


Pilot roster v prvom prispevku!!!!
Upravil/a Kukuloo dne 31-12-2020 10:27
Letka_13/Kukulo
 
Kukuloo
AH_Kraken napsal:

Před hodně lety jsem děla podobnou akci na mapě Slovenska. Tak mám na S-199 devět různých skinů kde jsou znaky a trupové označení. Na S-199 v HSFX to vypadá velice dobře. Kdyby byl zájem tak stahujte na http://leteckapos.../297470801

Taky mám CS skiny na Ju-52 (D-52) a C-47 (D-47 )


Krakene prepac, ja som si to vsimol az teraz. Ale to uz mam skiny od Ringletta ktore som este obtiahol cez povodne Aviacke.
Letka_13/Kukulo
 
CSW_Rannisokol
Tak se hlásim do druhého roje
i.ibb.co/Yp9d9tw/Rannisokol.png
 
Kukuloo
IV-5 ti uz mechanici tankuju Úsměv
Letka_13/Kukulo
 
magot
taky se hlásím, akorát nevím kde jsou Malacky tak poletím střílet do Bavorska emerikány Šklebící se
 
Kukuloo
Kokpit je z vacsej casti v cestine, vdaka PavloviK, tak aspon v nom sa nestratis Šklebící se

IV-6 parkuje vedla Rannihosokola
Letka_13/Kukulo
 
AH_Kraken
Krakene prepac, ja som si to vsimol az teraz. Ale to uz mam skiny od Ringletta ktore som este obtiahol cez povodne Aviacke.


To se nic neděje. to není nějaká soutěž. Ty skiny od Ringletta jsou velice hezké.

Tak ten mod jsem nainstaloval a funguje. Tak jdu to na server hned vyzkoušet.
A hele v HSFX mě jdou zase pedály. Jak to? Nebudu to řešit, "mít štěstí je lepší než jakýkoli plán", jdu hned letět. To se musí vyzkoušet, když to zase funguje.

Startuji z letiště Brno Tuřany (nebo z toho co leží +- tam kde Tuřany). Stoupám a nastavuji na Jumu maximální trvalý režim (1,15ATA, 2250ot /min)
Hele netušil jsem že se v Brně slévá Amazonka s Orinokem. Nechybí tady něco? Nemá tady být Prygl?
No nic letím se podívat domů. Litomyšl to je plus mínus někam takhle na sever. Vždyť to tady znám to nebude problém.
Kde je Kuřim? Sakra Černá Hora nikde. Sláva Boskovice! Dokonce je tam i Boskovická brázda která vede, no jo k Moravské Třebové a u ní je i ten kopec.
Mířím na Svitavy. Hele támhle jsou Třebovské skály a i údolí od Svitav vede někam k Vamberku. To půjde.
Litomyšl. No. Nojo nemůžu chtít skutečnost, jdeme přistát do Vysokého Mýta. Je tohle Vysoké Mýto nebo ne? Kde je letiště. No kašlu na to. Koukneme se do hor.
A hele Ústí nad Orlicí. Dokonce i Andrlův kopec. Támhle musí být Lanškroun.
Hele Suchý vrch a támhle je to výrazný údolí od Králík na Kralický sněžník. Super.
Letíme na zpět do Brna.
Támhle musí někde být Moravská Třebová. Jo kopec tam je. Moravská Třebová taky.
Nasazuji na Boskovickou brázdů a za chvilku vidím zase Boskovice. Hele támhle to na tom Orinoku asi je Blansko.
Černá Hora sice není, Kuřim taky ne ale podle kopců to celkem jde.
Přitávám na Brno Tuřany (letovej model je děsněj) a roluji ke věži ohlásit návrat z navigacčního letu.

Můžu všem jen doporučit. Valné většině jen s radiomajáky Úsměv

Hlásím se na akci tam kde je Magot. Ten ví kde jsou Malacky já ne. Šklebící se
 
Kukuloo
Hm, to je taka skoda ze sa to nerozbehlo na Port Moresby tie pedaly. To bola vyborna akcia. No ale vobec nie je skoda ze ti to ide teraz.

Na tej mape asi viacero miest chyba, ale je to naozaj velmi velka mapa, rozlohou o dost vacsia ako slovenska mapa. Som rad ze si zaznamenal ten navigacny let. To je jeden z dovodov preco som to robil s mapou od Lynxa. Ze si mozte skusit zaletiet nad miestami ktore poznate. Lietat nad rodnym Trencinom na nasej slovenskej mape je velky virtualny zazitok. Tak som chcel v ramci moznosti ponuknut i vam nieco podobne na jednej z mala map kde je mozne si nad CSR zalietat. Inak na mape Slovenska nie su Malacky, takze aj pre nas je tato mapa cimsi vynimocna.

Tak ti uz pripravuju IV-7. Magotovu IV-6 spoznas lahko, ako jedina z 1. letky ma za vrtulovym kuzelom biely pas Šklebící se


EDIT:
AH_Kraken napsal:
Přitávám na Brno Tuřany (letovej model je děsněj) a roluji ke věži ohlásit návrat z navigacčního letu


To som rad ze letovy model je naprd. Aspon zadostucinime realite. Mne prisiel moc uhladeny na to ze to mal byt narocny stroj na pilotaz Šklebící se
Upravil/a Kukuloo dne 31-12-2020 13:33
Letka_13/Kukulo
 
57thMH_Edison
Tak si to užijte. Já jsem v rachotě. Snad příště. GL&HF.
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,811 návštěv