May 18 2024 15:01:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka č.5 - Valkýra
Paulus
Hele Magote, když na mne někdo letí čelně střílím. Nečudils trochu, pak jsi to byl vytoužená V-1? A jediný Mustang v misi se dal lehce přehlédnout.Šklebící se
Nevím, co má Herr Pech za monitor, ale pro můj jsou V-1 moc malé, vidím je tak na 500 m, a to je pozdě. Aspoň že jsem trefil 1,5 V-1. Jinak bych prohlásil misi za neuspokojivou…Vyděšený
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
1stCL_Fucida
IIIJG50_OskarFaber napsal:

III./JG50 dekuje tvurcum mapy a vsem zucastnenym pilotum za nocni zazitek nad Anglii. Nocni svetlomety nas sice zamerily ale zablesky Flaku jsme v te nocni viditelnosti nezahledli a po uspesnem shozu se cela formace JU 88 vratila na zakladnu.


No, já si svou mašinku maličko potunil o letiště dříve, neboť jsem si neuvědomil, že palivový průtokoměr je třeba násobit 2x Úsměv Ale jo, bylo to hezké Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
ringlett napsal:

Já přiznávám bez mučení, že jsem se rozsekal o nějakou nádražní budovu.
Nechtělo se mi přenastavovat gammu.


Já tak nějak věřím, že se těchhle akcí neúčastní nikdo, kdo by měl chuť ničit atmosféru sobě i ostatním přenastavováním gamy Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
saldy
Doufáme, že jste si lety nad Kanálem všichni užili. Moje Moskyto bylo super. Uznání všem statečným co šli bojovat s těmi létajícími mrchami, CSW_Rannisokol předvedl neuvěřitelný výkon, tabulka sestřelů ukázala 35, statistika mu přisoudila 34 střel. Během 6 letů za 2,5 hodiny. V jednom letu to bylo nejvíce 10 skalpů. Já v testu bez ikon dokázal max 2 a munice byla pryč. Celkem jste sundali 61 střel!

Bombarďáci také splnili všechny své úkoly, zničili hlavní i vedlejší cíle a většina se vrátila domů. Díky všem za účast v naší závěrečné specialce, byla to taková rychlovka pohodovka. Pár foto přímo ze hry.

[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/683/20221210210042_1.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/682/20221210212921_1.jpg[/img] is not a valid Image.
ijncluny.estranky.cz/img/original/681/20221210220622_1.jpg

[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/684/20221210222601_1.jpg[/img] is not a valid Image.
ijncluny.estranky.cz/img/original/688/20221210222605_1.jpg
ijncluny.estranky.cz/img/original/687/20221210222606_1.jpg

[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/689/20221210225005_1.jpg[/img] is not a valid Image.
ijncluny.estranky.cz/img/original/686/20221210225008_1.jpg
ijncluny.estranky.cz/img/original/685/20221210225009_1.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Hans-Assi
Díky moc tvůrcům za pěkný noční bombardovací zážitek, rozbřesk slunce nad severovýchodem Francie byl impozantní :-) Pokud jste si pánové upravili gamu, tak jste to vůbec nemuseli letět nebo se mohl dát čas na pravé poledne...chápu, že by asi nebylo 27 nebo kolik sestřelů V-1, ale o to v této akci asi nešlo. Podle screenů jste měli plné světlo, beru to jako nepochopení akce, znehodnocení práce maptvůrců a je mi z to ho trošku smutno. :-(
Když to vezmu do důsledků, za té tmy byste asi viděli krásný ohnivý chvost V-1.......
 
ringlett
1stCL_Fucida napsal:

ringlett napsal:

Já přiznávám bez mučení, že jsem se rozsekal o nějakou nádražní budovu.
Nechtělo se mi přenastavovat gammu.


Já tak nějak věřím, že se těchhle akcí neúčastní nikdo, kdo by měl chuť ničit atmosféru sobě i ostatním přenastavováním gamy Úsměv

No právě, když jsem si do toho sedl prvně odpoledne a nastavil si offline noc, zbourat jsem hangár ... Dost mě to vyděsilo. A dostal radu s gamou. Jenže to pak byl den. Nechal jsem to být. Baráky kolem nádraží pak byli prostě moc vysoké a frantíci vycepovaní ohledně zatemnění...
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
AJaromir
Hele, jako pokud nemáte kalibrovaný 100% sRGB monitor, tak bych se toho přenastavování Gammy vůbec nebál. Po pokud monitor není kalibrovaný, tak houby víte jak jasný máte mít obraz.
 
Hot_Dog
AJaromir napsal:

Hele, jako pokud nemáte kalibrovaný 100% sRGB monitor, tak bych se toho přenastavování Gammy vůbec nebál. Po pokud monitor není kalibrovaný, tak houby víte jak jasný máte mít obraz.


Na tohle teda musím reagovat, protože kdybych tady s někým měl někdy letět noční misi, tak tohle považuju za strašně nebezpečnou a informaci a názor!!!


Naprostá neznalost toho, jak funguje nastavování Gammy v Il2-BoX... Ona totiž Gamma v Il-2 BoX nedělá až tak Gammu, jako spíš totální zesvětlování a ztmavování... Zkoušel sis dát v Il2-BoX Gammu na 1.1, nedejbože 1.2 a noční misi? To totiž s Gammou na monitoru nemá nic společnýho... V zásadě pokud dáte cokoliv víc, než 1.0, ste totální číter. (V případě zapnutého HDR dokonce cokoliv víc, než 0.8, HDR totiž dost výrazně zesvětluje). Mít 1.1 bez HDR, nebo 0.9 s HDR, to ste vůbec nemuseli dělat noční misiPff

Zrovna 14 dní zpátky sme letěli jednu noční speciálku, no jedna domluva v rámci CSW byla, že nikdo nebude mít Gammu větší, než 1.0 s HDR Off nebo 0.8 s HDR On, druhá možnost je, že tu noční misi prostě letíte tak, jak to máte nastavený běžně a nešahám do toho, protože hra je obecně přesvětlená a naprostá většina lidí si Gammu na normální lítání spíš snižuje, aby to měla tmavší... Ale uznávám, že kdo standartně lítá Gamu 0.9 nebo 0.7 s HDR ON, tak si jí muže přenastvait na tu noční misi o jednu desetinu víc, protože pak neni vidět vůbec nic a to dokonce tak, že míň než v reálu.

0.8 + HDR ON vypadá asi takle, https://vimeo.com... imho je to furt malinkatý čít, bo si dovedu představit, že reálná tma je většinou ještě o krapet víc tma, ale na tomhle nastavení poletí 99% lidí, co nechtěj čítovat.

Edit: Killere, tohle video se k tobě asi nedostalo, tak si ho mužeš prohlídnout zdeMrknutí
Upravil/a Hot_Dog dne 11-12-2022 17:56
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Hans-Assi
Jak jsem psal výše, pokud toto bylo (a podle screenů bylo) tak je to zcela jednoznačné porušení pravidel. Je mi to líto o to víc, že bombardéři na obou stranách (podle screenů) letěli opravdu potmě a pokud si můžete oči ukoukat a ostatní normálně vidí, je to prostě špatně.... Ani nemluvím o tom, kdyby nebylo zakázáno stíhání..... Často létám na ruských serverech, "čítování" je tam běžné a člověk s tím tak nějak počítá. O to víc jsem zklamaný, když si někdo takhle pomáhá v regulérní speciálceSmutný
 
Hans-Assi
AJaromir napsal:

Hele, jako pokud nemáte kalibrovaný 100% sRGB monitor, tak bych se toho přenastavování Gammy vůbec nebál. Po pokud monitor není kalibrovaný, tak houby víte jak jasný máte mít obraz.


Tady snad ani nejde o kalibrovaný/nekalibrovaný, jde o to, že jedni mají tmu, druzí světlo - něco jako třeba neomezená munice, nesmrtelnost atd,atd
 
CSW_Rannisokol
Tak zaprvé děkuju organizátorům za speciálku z nezvyklýho prostředí, je fajn zalítat si něco jinýho než klasickej dogfightÚsměv Krátce se vyjádřim k počtu sestřelů. Podle mise v singleplayeru jsem usoudil, že i se spitem xiv budu mít problém dohnat najetou V-1, v SP jedou sakra rychle už nad kanálem a je problém je dohnat na plnej režim i když máte převýšení 3 km. Takže jsem zvolil taktiku čekat v 1. zóně hned na začátku. To se ukázalo jako velmi výhodný, protože V-1 v tý oblasti lítaly poměrně pomalu a doháněl jsem je i na combat. Vždycky jsem vyčkával, než začly střílet krátký flaky od první lodě a dajvnul jsem dolů tím směrem. Potom už člověk i po tmě občas rozeznal jedno až tři světýlka co vypadaly jako hvězdy ale nebyly to hvězdyŠklebící se No a když už tu svini malou jednou vidíte, tak zapnete rudý oči a tak pořád dokola. Jinak gammu mám na 1.0 a hdr off, ale lítám tak furt/nic jsem nenastavoval.
Co se mi líbilo: nezvyklý formát akce
Co by stálo za zvážení: V-1 byly v 1. zóně opravdu pomalý (asi kvůli zvolenýmu planesetu) a díky tomu bylo jejich stíhání v podstatě jednoduchý. V 2. zóně jsem se ocit jednou ale bylo to výrazně napínavější, tu mrchu jsem honil snad dvacet kiláků a odpovídalo to víc mojí představě o reálu. Jakože asi bych se nebránil planesetu kde by nejvíc figurovaly temepesty, XIV a Mustangy, místo IX, Mosquita a Hurrica a kdyby ty V-1 byly rychlejší. Co jsem pochopil, tak pro ostatní byl problém ty V-1 vidět, ne dohnat. Prostě se to stalo po hodině dost repetitivní.
Potom chápu, že speciálka nebyla zaměřená na noční souboje, ale možnost bránit (byť třeba omezenýma zdrojema naše cíle (popř. u Němců ty jejich) by asi taky přidala na dojmu, minimálně by každá strana musela aspoň trochu plánovat. Samozřejmě se zachováním původního cíle stíhání V-1.
Takže organizátorům ještě jednou díky za akci, užil jsem si jíMrknutí
i.ibb.co/Yp9d9tw/Rannisokol.png
 
Kukuloo
Hans-Assi napsal:

Díky moc tvůrcům za pěkný noční bombardovací zážitek, rozbřesk slunce nad severovýchodem Francie byl impozantní :-) Pokud jste si pánové upravili gamu, tak jste to vůbec nemuseli letět nebo se mohl dát čas na pravé poledne...chápu, že by asi nebylo 27 nebo kolik sestřelů V-1, ale o to v této akci asi nešlo. Podle screenů jste měli plné světlo, beru to jako nepochopení akce, znehodnocení práce maptvůrců a je mi z to ho trošku smutno. :-(
Když to vezmu do důsledků, za té tmy byste asi viděli krásný ohnivý chvost V-1.......


Zdar Hansi

Neviem ci som spravne pochopil tvoj prispevok, ale cast misie sa letela po vychode slnka, takze bolo naozaj svetlo. Prva cast bola v tme, potom zacal velmi pekny vychod slnka a postupne sa rozodnilo. Takze posledne zostrely boli za svetla. Zalezi z akej faze akcie pochadza screenshot.
Letka_13/Kukulo
 
Voyk
Tak za nás z 410tek dobrý. Tma akorát, nádraží jsme chvíli hledaly, ale dostalo co proto. Malý překvápko při odletu, loď, světlomet, rychlá výměna názorů a pryč do tmy. Druhý kolo, přístav tam to dostal rudidlo do nádrží a při odletu byl na suchu a skákal. Takže parádní akce a tu tmu by jsme si klidně zopakovaly.
 
Hans-Assi
Kukuloo napsal:

Hans-Assi napsal:

Díky moc tvůrcům za pěkný noční bombardovací zážitek, rozbřesk slunce nad severovýchodem Francie byl impozantní :-) Pokud jste si pánové upravili gamu, tak jste to vůbec nemuseli letět nebo se mohl dát čas na pravé poledne...chápu, že by asi nebylo 27 nebo kolik sestřelů V-1, ale o to v této akci asi nešlo. Podle screenů jste měli plné světlo, beru to jako nepochopení akce, znehodnocení práce maptvůrců a je mi z to ho trošku smutno. :-(
Když to vezmu do důsledků, za té tmy byste asi viděli krásný ohnivý chvost V-1.......


Zdar Hansi

Neviem ci som spravne pochopil tvoj prispevok, ale cast misie sa letela po vychode slnka, takze bolo naozaj svetlo. Prva cast bola v tme, potom zacal velmi pekny vychod slnka a postupne sa rozodnilo. Takze posledne zostrely boli za svetla. Zalezi z akej faze akcie pochadza screenshot.


Ahoj,
možná to celé rozpoutal trošku nešťastný Ringlettův výrok "Nechtělo se mi přenastavovat gammu" semínko pochybností bylo zaseto. Některé screeny byly opravdu nasvělené jako v poledne, ale třeba je světlo kousek od Paříže jiné jak světlo nad Kanálem, nevím, asi to nemá smysl řešit, jen to odradí další lidi od speciálek
Upravil/a Hans-Assi dne 11-12-2022 21:45
 
ringlett
Hans-Assi napsal:
Ahoj,
možná to celé rozpoutal trošku nešťastný Ringlettův výrok "Nechtělo se mi přenastavovat gammu" semínko pochybností bylo zaseto. Některé screeny byly opravdu nasvělené jako v poledne, ale třeba je světlo kousek od Paříže jiné jak světlo nad Kanálem, nevím, asi to nemá smysl řešit, jen to odradí další lidi od speciálekl


To je možné, protože jsem neupřesnil, že jsem ji opravdu nechal na původní hodnotě (a houby viděl, naštěstí bylo kolem dráhy volno). Ve dne létáme stále a tohle mělo být něco jiného. A bylo. A byl jsem spokojený. Trochu mě překvapila snadnost navigace. Řeky a města se dali rozeznat poměrně snadno. Temný pokoj a jen svítící budíky na monitoru měli zvláštní nádech osamnění. I přes Tsko v permanenci. Jen mě štvaly technické problémy s opentrackem.

Asi třetina mise byla za světla, po rozednění.
Ale to už jsem byl rozprostřený po francouzském městečku. Když to tu teď pročítám zpětně, měl jsem raději držet hubu.
Takže já osobně věřím, že jsme letěli potmě všichni.

Noční věci by měli být neobvyklé. Tma je tma. Svět je úplně odlišný. Doufám, že se zase sejdeme u podobné ujetosti.
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
magot
Paulus napsal:
Hele Magote, když na mne někdo letí čelně střílím.

Já letěl za V1, stejně jako několik dalších strojů ... ty si letěl kdoví proč proti mě v opačném směru.
Btw kdybys sis spočítal, že na tebe LW nebude útočit za žádných okoloností viz pravidla, tak bys ani nemusel použít rozeznávací schopnost zda je ve vzduchu spojenecké nebo LW vrtulové letadlo, které i tak jako tak je mnohem větší a má vrtuli.
Prostě tady nebyl žádný důvod útočit na jakýkoliv stíhací stroj! No ty se mě zdáš Pff
No nic, friendly fire prominut, ale příště víc koukej Úsměv

Jinak si z toho nic nedělej, že si V1 neviděl, já jsem viděl ještě větší prd, začal jsem V1 chytat víceméně až po rozednění, to je daň monitoru s vysokým rozlišením ...
 
Voyk
Sestřih útoku na nádraží a přístav.Ač záznam vypadá ok po nahrání na youtube je bohužel 1/2 videa je spíš temný minecraft.
Trochu sem to upravil, ve 4k jsou ty nocní záběry o trochu lepší.
YouTube Video



Upravil/a Voyk dne 17-12-2022 11:59
 
saldy
Pěkný video Mrknutí Ringlett mi udělal nějaké historické skiny KG51 a KG2, chtěl jsem vám je půjčit ale zapomněl jsem Smutný
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,903,193 návštěv